Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NATO samita simulācijas spēlē uzvar komanda no Jelgavas Valsts ģimnāzijas

15. maijā, atzīmējot Latvijas dalības NATO 15. gadadienu un alianses 70. gadadienu, Ārlietu ministrijas telpās un Latvijas Nacionālo bruņoto spēku militārajā bāzē Ādažos notika NATO samita simulācijas spēle. Tās mērķis bija veicināt zināšanas un interesi par NATO un starptautiskās drošības un aizsardzības politikas jautājumiem, izpratni par NATO lēmumu pieņemšanas procesu, kā arī sekmēt erudīcijas spēju uzlabošanos.

Spēlē katra komanda pārstāvēja vienu no NATO dalībvalstīm, un tām bija jāpanāk vienošanās par kopīga paziņojuma sagatavošanu, vienlaikus turpinot aizstāvēt savas valsts pozīciju konkrētajos politiskajos, militārajos, ekonomiskajos un sociālajos jautājumos, informē Ārlietu ministrijas Komunikācijas grupa.

Komandu darbu, aktivitāti, argumentāciju un uzvedību vērtēja ekspertu komisija, kas pēc simulācijas spēles beigām paziņoja trīs labākās komandas:

1. vietu ieguva komanda no Jelgavas Valsts ģimnāzijas: Elīna Smetaņina   un Anastasija Šļapina (Nīderlande);

2. vietu - komanda no Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes: Roberts Kits un Ričards Aksels Ozoliņš (Turcija);

3. vietu - komanda no Rīgas Stradiņa universitātes: Eduards Gailišs un Pēteris Plakans (Kanāda).

Pirmo trīs vietu ieguvēji saņem iespēju apmeklēt NATO galveno mītni Briselē, kā arī ielūgumus uz Rīgas konferenci oktobrī un vērtīgas grāmatas. Vērtīgas veicināšanas balvas saņēma arī vairāku citu komandu pārstāvji.

Spēles rīkošanu atbalsta LATO, Aizsardzības ministrija, kā arī Latvijas Ārpolitikas institūts.

Foto: RTU

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas