Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nedēļas laikā elektronisko identifikācijas karti Jelgavā noformējis 131 iedzīvotājs

Pirmās nedēļas laikā interese par jaunajām personas apliecībām ir bijusi milzīga un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļās jauno identifikācijas karti noformējis kopskaitā jau 3251 iedzīvotājs.

Vislielākā interese par personas apliecībām pirmajā nedēļā bijusi Rīgā, jo gandrīz puse no visiem iesniegumiem saņemta Rīgas nodaļās - 1555. Ārpus galvaspilsētas visaktīvāk iedzīvotāji jaunajam dokumentam pieteikušies Daugavpilī - 161, Jelgavā - 131, Valmierā – 129, Liepājā - 105. Aktīvi jauno dokumentu pirmajā nedēļā noformējuši arī ārvalstīs mītošie Latvijas valstpiederīgie, jo 69 identifikācijas karšu pieteikumi iesniegti Latvijas vēstniecībās ārvalstīs, informē PMLP pārstāvi Andrejs Rjabcevs. Jau vēstīts, ka, sākot ar 2.aprīli, Latvijā uzsākts izsniegt jaunu personu apliecinošu dokumenta veidu – personas apliecības jeb identifikācijas kartes. Šis dokuments nav obligāts, un iedzīvotāji turpmāk paši varēs izvēlēties, kādu dokumentu noformēt un izmantot. Ja līdz šim ikvienam, kas vecāks par 15 gadiem, bija obligāti jānoformē pase, tad turpmāk ikviens Latvijas iedzīvotājs varēs izvēlēties sev piemērotāko dokumenta veidu – pasi, personas apliecību vai pat abus šos dokumentus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas