Nojauc ēkas un atbrīvo darbiniekus 5

Īstenojot akciju sabiedrības «Jelgavas cukurfabrika» (JCF) restrukturizācijas sociālo plānu, no darba atbrīvoti 217 darbinieki, turpinās iekārtu demontāža, ēku nojaukšana un teritorijas sakopšana.

JCF valdes loceklis Māris Freifalts stāsta, ka ēku nojaukšana fabrikas teritorijā sākta jau decembrī. Restrukturizācijas plāns notiek trīs kārtās.«Pašlaik darbi ir pusē pirmajai kārtai, viss rit pēc plāna. Ar darbu norisi esam apmierināti,» vērtē M.Freifalts.Cukurfabrikas teritorijas sakārtošana sākta ar transporta daļu novākšanu. Vieta ir sakopta, tas ir kā pirmais piemērs, kādai pēc pilnas restrukturizācijas būs jāizskatās visai fabrikas teritorijai 40 hektāru platībā. Pavisam fabrikas teritorijā ir 69 ēkas, taču restrukturizācija paredz, ka fabrikas vietā jāpaliek līdzenam un sakoptam laukam.Viņš stāsta, ka galvenokārt demontētās iekārtas nokļūst metāllūžņos Latvijā, bet labākās ir pārdotas dažādiem uzņēmumiem gan Ukrainā, gan Krievijā.Pašlaik uzņēmumā savus pienākumus turpina pildīt 84 darbinieki. Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Jelgavas filiāles vadītājs Māris Narvils informē, ka periodā pirms darbinieku atbrīvošanas sakarā ar uzņēmuma restrukturizāciju, fabrikā strādāja 302 darbinieki. Darbinieku atlaišana, ar nelielām korekcijām, norisinās atbilstoši Sociālā plāna apstiprinātajiem kolektīvās atbrīvošanas posmiem.M.Narvils piebilst, ka nākamo darbinieku atlaišanu uzņēmums ieplānojis februārī. Lielākā daļa no darba atbrīvoto (144 cilvēki jeb 66 procenti) reģistrējušies kā bezdarbnieki, no tiem citā darbā iekārtojušies 26.«No NVA Jelgavas filiālē reģistrētajiem bezdarbniekiem, kuri iepriekš strādājuši cukurfabrikā, vairāki izvēlējušies dažāda veida mācības. Daži ir arī izteikušies, ka labprāt strādātu savā specialitātē, bet tas nav iespējams, tāpēc viņiem būs jāpārkvalificējas,» skaidro M.Narvils.Kā jau iepriekš ziņots, cukurfabrika izvēlējusies pilnīgu restrukturizāciju, kas nozīmē rūpnīcu likvidāciju un iekārtu demontāžu līdz 2010.gadam, savukārt restrukturizācijas kompensācijas fabrikas saņems 2008.gada jūnijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

DACe

Tas ir tāpēc ,ka mūsu vadībai galvenā prioritāte un vērtība ir tikai un vienīgi NAUDA.

pirms 10 gadiem, 2008.01.30 22:34

klača

Ai,raudiens nāk paskatoties uz to postažu.

pirms 10 gadiem, 2008.01.30 12:29

Antiņš

Tā notiek, kad viena kilograma cukura saražošanai Latvijā tiek iztērēts daudz vairāk līdzekļu nekā, piemēram, Vācijā, Polijā, Beļģijā...

pirms 10 gadiem, 2008.01.30 08:11

inne

Super!!!Iznīcinam visu,kas tautas ziedots un celts.Vedam iekša visu,ko varenā Eiropa saražojusi.Tai pašā laikā Vācijā,Polijā,Beļģijā,Francijā bietes aug griezdamās un cilvēkiem darbs nodrošināts.Bet mēs jau esam BAGĀTI,mēs varam bezdarbnieku armiju uzturēt no savām niecīgajām algām.

pirms 10 gadiem, 2008.01.30 08:00

Vietējās ziņas