Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novada pašvaldība: priekšroka būtu dodama sociālā nodokļa samazināšanai 5

Pārskatot nodokļu apmērus, priekšroka būtu dodama sociālā nodokļa samazināšanai, bet, samazinot iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmi, būs nepieciešama IIN ienākumu proporcijas pārdale, aģentūrai LETA sacīja Jelgavas novada pašvaldībā.

Saistībā ar Labklājības ministrijas (LM) diskusiju par pabalstu reformu Jelgavas novada pašvaldības Sociālais dienests atbalsta Sociālās palīdzības pabalstu konceptuālas reformas, tomēr precīzāku viedokli varēs paust, kad būs atsūtīti priekšlikumi un finansiālie aprēķini no Labklājības ministrijas, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Kaunese.Spriežot par valdības ierosinātajām nodokļu likmēm, Jelgavas novada pašvaldība kopumā atbalsta Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) redzējumu par samazināmā nodokļa izvēli - priekšroka būtu dodama sociālā nodokļa samazināšanai, turklāt tai daļā, ko patlaban maksā darba devējs. Tā tiktu veicināta uzņēmējdarbība un samazināta ēnu ekonomika.Jelgavas novada pašvaldības Finanšu nodaļas vadītāja Sandra Kalvāne par nodokļu samazināšanas ietekmi un turpmāko rīcību ir vienisprātis ar LPS nostāju un piekrīt, ka lielāka skaidrība varētu būt, kad tiks veidots nākamā gada valsts budžets.«Arī Jelgavas novada pašvaldība balstīs aprēķinus uz pieņemtajiem lēmumiem par nodokļu likmēm, taču līdz ar nodokļu procentu likmes izmaiņām noteikti būs nepieciešama IIN ienākumu proporcijas pārdale starp valsti un pašvaldībām,» uzskata Kalvāne.LETA jau ziņoja, ka pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme no 1.jūlija tiks samazināta par vienu procentpunktu - no pašreizējiem 22% uz 21%, bet IIN likme par vienu procentpunktu - no pašreizējiem 25% uz 24% - tiks samazināta no nākamā gada 1.janvāra, paredz valdībā 15.maijā atbalstītie likumu grozījumi.Valdība 15.maijā vienojās, ka tiks meklēts kompensējošs mehānisms pašvaldībām, kurām IIN likmes izmaiņu dēļ radīsies zaudējumi. Viens no mehānismiem varētu būt IIN ieņēmumu pārdale starp valsti un pašvaldībām.Kā ziņots, nākotnē varētu atteikties no trūcīgas personas statusa, savukārt garantētā minimālā ienākuma līmeņa pabalstu LM rosina aizstāt ar iztikas pabalstu un piedāvā jaunu integrācijas pabalstu.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Bite

Drīz "prātvēderiem" ienāks prātā soc.nodokli pieplusēt IIN, lai vien "barotava"būtu pilnāka...

pirms 6 gadiem, 2012.05.18 09:50

Kurp iesim

Ir jau arī tā, ka valdība mēdz patukšot pensijas uzkrājumus, piemēram, līdz 1996.gadam veiktās iemaksas vairs netiks ņemtas vērā. Valdībā arī paņema 1mijardu no sociāla budžeta savu parādu kārtošanai. Toreiz tika teikts, ka aizņemas, bet tagad jau ir aizmirsies.

pirms 6 gadiem, 2012.05.18 07:57

Un vēl

Topošās nākotnes pensijas, neatkarīgi no cik gadiem tās piešķirs, tiks aprēķinātas no katram cilvēkam iemaksātā sociālā nodokļa lieluma. Samazināts Sociālais nodoklis nozīmētu samazinātu pensiju nākotnē.

pirms 6 gadiem, 2012.05.17 20:14

UR

Laikam caur Valgundes pagastu novada kasē tagad varbūt ienāks par dažiem santīmiem vairāk: par "Dienas mediju" valdes priekšsēdētāju kļuvis Juris Mendziņš
bet, ja nopietni, piekrītu "Finansistei" - ko nu ko, bet zociālo nedrīkst traucēt, novadā tādi bik aptaurēti laikam - ka tik pašiem, valsts lai sabrūk.

pirms 6 gadiem, 2012.05.17 15:26

Finansiste

Proporcijas nav problēmu pārdalīt. Katra pašvaldība tagad uztraucas par savu kabatu, ka naudas tērēšana uz nebēdu varbūt būs jāpiebremzē.
Sociālo nodokli aiztikt nedrīkst, jo tam var būt graujošas sekas visā valstī.

pirms 6 gadiem, 2012.05.17 13:13

Vietējās ziņas