Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NVA aicina darba devējus piedāvāt darbu jauniešiem

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Jelgavas filiāle aicina darba devējus – komersantus, pašnodarbinātas personas, kā arī biedrības vai nodibinājumus – piedāvāt darbavietas jauniešiem ar profesionālo vai augstāko izglītību, piedaloties Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta «Jauniešu garantijas» (Nr.7.2.1.1/15/I/001) atbalsta pasākuma «Pirmā darba pieredze jaunietim» īstenošanā, informē NVA Jelgavas filiāles vadītājas vietniece Jūlija Lovkova. Atbalsta pasākumā tiek iesaistīti NVA reģistrētie jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kuriem ir profesionālā vai augstākā izglītība darba devējam nepieciešamajā profesijā un kuri nestudē pilna laika klātienē.

Pirmo pusgadu NVA maksā dotāciju jauniešu algai 200 eiro (jaunietim ar invaliditāti – 300 eiro), bet otrajā pusgadā NVA dotācija algai ir 160 eiro mēnesī (jaunietim ar invaliditāti – 240 eiro). Darba devējs nodrošina jaunieša darba algu kopā ar NVA dotāciju vismaz valstī noteiktās minimālās darba algas apmērā.

NVA ik mēnesi dotēs arī algu darba vadītājam – pirmos trīs mēnešus 50 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās algas par divu jauniešu darbu vadīšanu (jauniešu ar invaliditāti darba vadīšanas gadījumā – visu pasākuma īstenošanas laiku), attiecīgi par viena jaunieša darba vadīšanu tiek maksāta alga 92,50 eiro apmērā.

Nepieciešamības gadījumā, uzsākot darbu, NVA piešķirs vienreizējo dotāciju (līdz 50 eiro) jaunieša individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, kā arī apmaksās veselības pārbaudes.  Tāpat, piešķirot līdz 711 eiro, NVA apmaksās izdevumus, kas saistīti ar darba vietas pielāgošanu jaunietim ar invaliditāti.

Pasākuma ilgums ir 12 mēneši. Darba vietai jābūt izveidotai speciāli dalībai šajā pasākumā vai vakantai vismaz četrus mēnešus pirms pasākuma uzsākšanas, turklāt darba devējs nedrīkst nodarbināt jaunieti nekvalificētos un mazkvalificētos darbos.

Darba devējam nedrīkst būt nodokļu parādu, tai skaitā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu parādu, kas kopsummā pārsniedz 150 eiro.

Lai pieteiktos pasākumam, darba devējam NVA mājas lapā jāaizpilda pieteikuma forma un kopā ar nepieciešamo informāciju jāiesniedz tajā NVA filiālē, kurā plānots izveidot darbavietu. Ja darbavietas plānots izveidot Jelgavā, Jelgavas novadā vai Ozolnieku novadā, tad darba devēju pieteikumi iesniedzami NVA Jelgavas filiālē, Jelgavā, Skolotāju ielā 3, (tālrunis uzziņām 25685833, 63083311).

  

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas