Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Otrdien «Zemgales Ziņās»: Gaisa mērīšanai maza jēga; savvaļas zirgiem sagaidāms rekordliels pieaugums 7

Nelietderīga budžeta līdzekļu tērēšana – tā Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra eksperti vērtē Jelgavas pašvaldības darbošanos viņu lauciņā. Pirms nepilniem četriem gadiem pilsēta par 130 tūkstošiem latu iegādājās pārvietojamu gaisa piesārņojuma mērierīci un kopš tā laika laboratorijā iegūtās ziņas regulāri publicē savā mājas lapā.

Tomēr jēga šīm aktivitātēm maza, jo mērierīces atrodas pārāk zemu un iegūtajām ziņām trūkst ticamības. Zirgu harēmiem gaidāms rekordliels pieaugumsAr bara vadones Olimpijas atnešanos pavasaris sācies Pils salā, kur, kā ziņo savvaļas zirgu saimnieks Einārs Nordmanis, šogad būšot nepieredzēts ganāmpulka pieaugums – mazuļus gaida desmit ķēves. Dzemdībām vajadzētu aizritēt bez nopietniem pārbaudījumiem, jo laiks kļūst siltāks, pēc sniega nokušanas atkal pieejama barība, turklāt šopavasar zirgus nebiedē plūdu draudi. Arī aizvadīto ziemu E.Nordmanis sauc par labvēlīgu savvaļas rumakiem, jo aukstums valdījis neilgu laiku, turklāt lielāko daļu ziemas zirgiem bijusi pieejama barība. Plašāk par to, kā zirgi sagaidījuši pavasari, lasiet otrdienas laikrakstā.Studenti šņabi nedzēraTurpinot dalīties atmiņās par studentu dzīves ikdienu pagājušā gadsimta piecdesmito gadu beigās, sešdesmito gadu sākumā, docents Pēteris Skudra šoreiz atceras epizodes no topošo mežsaimnieku studiju laikiem, lai ikvienu pārliecinātu par studējošās jaunatnes šņabja ignorēšanu. Tolaik «Žiguļu» alus pudele (vienīgais Jelgavā nopērkamais) maksāja 21 kapeiku, kukulītis rupjmaizes («ķieģelītis») – 20 kapeiku, tukša alus pudele pieņemšanas punktā – piecas kapeikas, bet desu un citu gaļas produktu pietika tikai pārdevējiem un viņu paziņām. Studenti barojās ar no mājām atvestiem kartupeļiem un žāvētu speķi, stipendija bija 35 rubļi mēnesī (mācību teicamniekiem – kādi pieci rubļi vairāk). Veikalos bija nopērkams arī šņabis – «Moskovskaja vodka» par 2,85 rubļiem pudele (vēlāk to nomainīja «Kristāldzidrais» par 3,07 rubļiem). Plašāk par studentu piedzīvojumiem – otrdienas «Zemgales Ziņās».Plašāk lasiet «Zemgales Ziņu» 13.marta numurā.• Drukātas avīzes saturs pieejams arī portālā zz.lv, ko var atrast sadaļā «Avīze» vai spiežot šeit .• Reģistrējoties portālā, tā konta papildināšana iespējama, spiežot šeit .• Tāpat portālā iespējams abonēt avīzi, par ko sīkāka informācija - šeit .

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Audit

+/- 3 grādi ikdienas dzīvē neko nenozīmē! Piedevām nevienam neinteresē kas notiek pļavā 5 km no pilsētas, bet gan tiešie dati konkrētā atrašanās vietā! Ne pa velti ostām un lidostām ir savi metereoloģiskie dienesti, jo uz valsts iestādi paļauties nevar!

pirms 6 gadiem, 2012.03.13 11:40

to audit

Tev sertificēts termometrs ar noteiktu precizitātes klasi,ka tik gudri muldi?

pirms 6 gadiem, 2012.03.13 08:52

Audit

Nelietderīgs ir Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs! No tā jēga nekāda! Savāc info no svešoem satelītiem, jeb citu valstu dienestiem un pasniedz kā savu! Gaisa temperatūru es pats redzu termometrā un nokrišņu daudzumu redzu pēc fakta! Kam man info par to kas notika vakar! Pat ceļinieki vairs neuzticas šim dienestam un veic paši savus novērojumus! Te pēķšņi sāk uztraukties, ka laba tehnika strādā ne šo labā un pilsēta vairs no šiem nepēr pakalpojumu!

pirms 6 gadiem, 2012.03.13 08:37

Švimpāzijs no Teteles

Man jau šķiet, ka tie pie statoila un līdzīgie paredzēti ceļiniekiem, lai var kaut aptuveni noteikt seguma stāvokli.. Un tas, kas notiek 20 metrus no zemes mani nu galīgi neinteresē, temperatūra man ir pie zemes.

pirms 6 gadiem, 2012.03.12 21:50

Resnais

tad kad laboratorijas busiņš stāv Elvi stāvlaukumā un veic mērījumus, parasti uz garažām brauc kāds auto, saceldams putekļus, vai vējš dzenā putekļus pa stāvlaukumu. Ticamība nav liela putekļu merījumiem. Bet lai mēra, vismaz orientējoši zinam, ko elpojam.

pirms 6 gadiem, 2012.03.12 21:40

wz

Kam vispār tā gaisa mērīšana vajadzīga??? Nejau mums pilsētas iedzīvotājiem,labāk to naudu izmantot bedrīšu labošanai,domāju tas pilsētas iedzīvotājiem vairāk vajadzīgāks!!!!!

pirms 6 gadiem, 2012.03.12 21:20

Vietējās ziņas