Otrdien «Zemgales Ziņās»: Sešarpus miljonu promenāde jau gaida meistaru; RAF pamodies un renovēs pirmo namu; no aprūpes uz rehabilitāciju nevar pārlēkt mirklī; kā eiro uzņēmuši seniori Igaunijā 11

«Tā gribēja pasūtītājs,» šī frāze kā stingrs arguments vairākkārt dzirdama SIA «Tilts» pārstāvja Artjoma Gridņeva teiktajā, kad «Zemgales Ziņas» viņam jautā par vairākiem acīmredzamiem trūkumiem pērnruden pabeigtajā J.Čakstes bulvārī. Patlaban, trīs mēnešus pēc rekonstruētā bulvāra nodošanas ekspluatācijā, pašvaldība klusi domā, kā veikt uzlabojumus, piemēram, Mītavas tilta margu apakšdaļā izveidot papildu aizsardzību, lai mazākie gājēji nevarētu iekrist Driksā.

Savukārt uzņēmums «Tilts» papildina sarakstu ar darbiem, kas jāveic garantijas laikā – jāstiprina krasti, jāpārsēj zāliens un jālabo bruģis. Būvuzņēmējs gan apgalvo, ka visi uzlabojumi vērtējami kā nelieli garantijas laika darbi. Par to plašāk – laikrakstā.No aprūpes uz rehabilitāciju nevar pārlēkt mirklī Daudzu valsts sociālo aprūpes centru klientu, kas sirgst ar garīgām saslimšanām, rehabilitācija bieži vien tiek aizstāta ar pārmērīgu un neatbilstošu zāļu lietošanu, kas neveicina viņu atgriešanos sabiedrībā. Nami ir pārapdzīvoti. Tiek ierobežotas klientu tiesības uz brīvību, bet sadzīves apstākļi brīžam ir neapskaužami. Tik skarbi secinājumi Tiesībsarga birojam radušies, veicot pārbaudi 30 ilgstošas sociālās aprūpes un rehabilitācijas iestādēs visā Latvijā. Janvārī biroja darbinieki kopā ar pieaicinātajiem ekspertiem apmeklēja arī centra «Zemgale» filiāli «Ziedkalne», kur mitinās 162 personas ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem. Līdz tādiem alternatīviem pakalpojumiem kā, piemēram, Pusceļa mājām, sociālās aprūpes un rehabilitācijas centru klientiem vēl jāizaug, intervijā «Zemgales Ziņām» saka SAC «Zemgale» filiāles «Ziedkalne» vadītāja Aija Petuhova.  RAF pamostas – renovēs pirmo mājuBeidzot arī RAF dzīvojamajā masīvā iedzīvotāji sasparojušies un sākuši izrādīt interesi par daudzdzīvokļu namu renovāciju. Iespējams, jau drīzumā varētu sākties Loka maģistrāles 27. mājas energoefektivitātes paaugstināšanas darbi. Arī vairāku citu namu dzīvokļu īpašnieki pauduši gatavību veikt energoefektivitātes pasākumus savā mājā, priecājas Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde (NĪP). Plašāk par plānotajiem darbiem un to, kā izdevies pierunāt dzīvokļu īpašniekus, lasiet laikraksta drukātajā versijā. Igauņi mudina neskatīties atpakaļ«Arī pie mums seniori baidījās, kā būs ar eiro ieviešanu, – vai celsies cenas, kur mainīs naudu, kā vecie cilvēki to varēs izdarīt. Tagad redzam, ka bailes nebija nepārvaramas,» tā Tallinas senioru biedrības «Venü» un Rīgas Aktīvo senioru alianses (RASA) biedru kopīgā semināra auditoriju iedrošinoši uzrunāja Igaunijas Sociālo lietu ministrijas Sociālās nodrošināšanas departamentavadītājs Uku Toriass. Latvijas pensionāri pagājušajā nedēļā devās izzināt, kā kaimiņvalstī ar eiro jūtas vecākā paaudze – apmeklēja veikalus, pakalpojumu sniegšanas vietas, runāja ar senioriem kaimiņvalstī. Par viņu vērojumiem – «Zemgales Ziņās» otrdien. Plašāk lasiet «Zemgales Ziņu» 26.februāra numurā.• Drukātas avīzes saturs pieejams arī portālā zz.lv, ko var atrast sadaļā «Avīze» vai spiežot šeit .• Reģistrējoties portālā, tā konta papildināšana iespējama, spiežot šeit .

Pievieno komentāru

Komentāri 11

EH

VMan jau nu liekas, ka pa tiltu ir zolidi japastaigajas un ari berni ta jamaca.arbut pagaidisim siltaku laiku un tas margas pielabos.Ko ta gribejat, lai ziema to dara.

pirms 4 gadiem, 2013.02.27 08:11

Aina

Arī man pārāk augstas margas bija pirmais, kas iekrita acīs, lai arī kopumā prieks par tiltu ir liels. Bērniem tas nav drošs pavisam noteikti.

Es arī biju rakstījusi Jelgavas Domei jautājumu par to, vai margas tādas paredzētas projektā un tādas arī paliks, bet atbildi nesaņēmu.

Un jāpiekrīt Jelgavniecei, ka braukt ar riteni pa Mītavas tiltu tik tiešām vajadzētu aizliegt. Pati labprāt ikdienā braucu ar riteni, bet pa šo tiltu tomēr labāk iet tikai kājām, jo tiešām visādi var gadīties - kāds ašāks braucējs uzbrauks kādam virsū.

pirms 4 gadiem, 2013.02.26 19:47

Māja paneļu

Tie kas taisās siltināt šis paneļu mājas ir galvu saspieduši,plākteris mironim http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=324216&Itemid=105

pirms 4 gadiem, 2013.02.26 17:26

to lol

NIP priecājās,šiem būs navars ne mazais no siltināšanas,kā starpniekiem

pirms 4 gadiem, 2013.02.26 15:00

giņča

Tad nafig vispār tāds Vēstnesis vajadzīgs, raksta, ko dome pasūta, uz iedzīvotāju pretenzijām nereaģē. Kretinē tāda lapele par mūsu nodokļiem.

pirms 4 gadiem, 2013.02.26 11:42

egle1

Es par tām tilta margām biju rakstīju uz Jelgavas Vēstnesis, lai kāds atbildīgais atbild- kur nu tev atbildēs. Klusums.

pirms 4 gadiem, 2013.02.26 10:31

dzirkstele

Pie reizes varētu izņemt no tilta ejamās daļas tās lampas - pa nakti nevar redzēt, kur kāju likt, jo visu laiku spīd acīs! Moš, no dizaineriskā viedokļa tas ir ūber kruti, bet pratiskais moments tur galīgos mīnusos!

pirms 4 gadiem, 2013.02.26 10:18

Daina

Un kurš tupais arhitekts gan līdz tam neaizdomājās. Laikam bija nesekmīgais, bet pie projekta tika blata pēc vai piedāvājot zemāko cenu, jo izejas nav - citi pie viņa neko nepasūta. Otrais - kur skatījās tie dauņi, kas šo tilta projektu saskaņoja ?

pirms 4 gadiem, 2013.02.26 08:28

Jelgavniece

Tas pirmais, kas iekrita acīs, ka Mītavas tilts nedrošs maziem bērniem dēļ lielās spraugas margu apakšdaļā. Noteikti jāaizliedz braukt ar velosipēdiem pāri šim tiltam, vienīgi atļaut stumt ar rokām. Jau rudeni puišeļi, kuriem pietrūkst vēl prāta, lidoja pa tiltu kā traki ar velosipēdiem. Viņiem adrenalīns labs, bet jebkurā brīdī uzbrauks mazam bērnam vai ivalīdam, vai jebkuram, kas nepaspēs izvairīties.

pirms 4 gadiem, 2013.02.26 08:09

Švimpāzijs no Teteles

Pie viena palūdzied, lai igate aku vākus paceļ atpakaļ vienā līmenī ar ielu.

pirms 4 gadiem, 2013.02.25 21:12

Vietējās ziņas