Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Otrdien «Zemgales Ziņās»: Vedīs urnas un pašus balsotājus; stāsts par piecdesmito gadu Jelgavu 1

Interese par tautas nobalsošanu 18.februārī, īpaši par iespēju paust viedokli savā dzīvesvietā, šoreiz ir daudz lielāka nekā citkārt uz Saeimas vēlēšanām vai referendumiem, atzīst aptaujātie vēlēšanu iecirkņu darbinieki. Lai panāktu pēc iespējas lielāku balsstiesīgo aktivitāti, Jelgavas un Ozolnieku novadu pašvaldības nobalsošanas dienā izņēmuma kārtā nolēmušas uz iecirkņiem organizēt transportu.

Kā pašvaldības pamato šo lēmumu un ko par to domā politikas pētnieki, lasiet otrdienas laikrakstā.Nopērkot dzīvokli, jaunais saimnieks nav brīdināts par tā apgrūtinājumiem  Aizvadītajā vasarā pērkot dzīvokli Mātera ielas 23/25 namā, Mārai Junkerei nebija ne jausmas par to, ka gāzesvads, kas caur virtuvi iet uz visiem kāpņu telpas mājokļiem, var radīt apgrūtinājumu. Proti, to aizsedzot ar mēbelēm, tiek traucēta ventilācija, caurule rūsē un rodas noplūdes risks. Par pagājušonedēļ konstatēto gāzes noplūdi pie nama Mātera ielā 23/25 avārijas dienestam ziņojuši garāmgājēji. No 2014. gada zemniekiem būs jāaudzē vismaz trīs kultūrasLatvijas zemnieki asi kritizē Eiropas Komisijas (EK) ieceres reformēt Kopējo lauksaimniecības politiku (KPL) pēc 2013. gada. Pagaidām ieguvumus redz vien jaunie lauksaimnieki, kas varētu saņemt par 25 procentiem lielākus atbalsta maksājumus, kā arī mazie lauksaimnieki ar līdz trim hektāriem zemes, jo viņiem EK sola atvieglot birokrātisko slogu. Latvijas zemniekiem nepatīk EK nodoms, ka turpmāk katrai saimniecībai savos laukos būs jāaudzē vismaz trīs kultūras. Priekšlikums paredz ne vairāk par 70 procentiem lauku sēt vienu augu, atlikušajos 30 procentos zemes audzējot citus augus. Kā pamatojumu tādai prasībai EK min augšņu noplicināšanas un vides degradācijas problēmu. Juris Lazdiņš no «Zemnieku saeimas» skaidro, ka sējumu struktūra Latvijā ir ļoti dažāda, tomēr ekonomiski izdevīgākās kultūras – rapši un kvieši. Runājot par ieceri sadalīt sējumu struktūru, viņš kā galveno jautājumu min – vai EK ieskatā ziemas un vasaras rapši un kvieši ir divas vai četras kultūras. Plašāk par KLP reformu nākamajā plānošanas periodā, zemnieku un nevalstisko organizāciju vērtējumus lasiet otrdienas laikrakstā. Stāsts par piecdesmito gadu Jelgavu«1957. gada vasaras nogale izvērtās trauksmaina – tai vajadzēja ietekmēt visu manu turpmāko dzīvi. Proti, kārtoju iestājeksāmenus, lai kļūtu par Mežsaimniecības un mežtehnikas fakultātes studentu Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā. Uz 25 vietām klātienē vismaz 70 pretendentu. Tehnikuma absolventiem jānokārto tikai eksāmens matemātikā, mums – krievu armijā izdienējušajiem –, lai kļūtu par studentiem, visos eksāmenos vajadzēja saņemt vismaz trijniekus. Pārējie – vidusskolu beigušie un meitenes –, mūsu priekšrocības apjautuši, brīžiem lēja asaras. Bet konkurence jau vienmēr bijusi nepatīkama. Un beidzot – pie fakultātes ziņojuma dēļa uzņemto studentu sarakstā es izlasu savu uzvārdu,» tā stāstu par studenta dzīvi 50. gadu Jelgavā sāk LLU pasniedzējs Pēteris Skudra. Otrdienas numurā sākam un nākamnedēļ turpināsim publicēt viņa atmiņas par pēckara gadu pilsētu un jauniešiem tajā.Plašāk lasiet «Zemgales Ziņu» 14.februāra numurā.• Drukātas avīzes saturs pieejams arī portālā zz.lv, ko var atrast sadaļā «Avīze» vai spiežot šeit .• Reģistrējoties portālā, tā konta papildināšana iespējama, spiežot šeit .• Tāpat portālā iespējams abonēt avīzi, par ko sīkāka informācija - šeit .

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ozis

Sajūsmā par ZZ žurnālistu prāta spējām. "Lai panāktu pēc iespējas lielāku balsstiesīgo aktivitāti...." Tad uzrakstiet, kurš tā domā - Kupčs, Puriņa vai kāds cita ZZ žurnālistikas zvaigzne. Laikam SC visa redakcija iestājusies.

pirms 6 gadiem, 2012.02.14 17:12

Vietējās ziņas