Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieki – retie, kur iedzīvotāju skaits pieaudzis 11

Jelgavas novadā iedzīvotāju skaits pēdējos desmit gados samazinājies par 3309. Savukārt Ozolnieku novads ir viens no retajiem valstī, kur tas ir palielinājies. Pašvaldība un iedzīvotāji to saista ar pievilcīgu infrastruktūru un ģeogrāfisko stāvokli.

2011. gada tautas skaitīšanas provizoriskie dati liecina, ka Ozolnieku novadā dzīvo 9753 iedzīvotāji, kas ir par 316 vairāk nekā tautas skaitīšanā 2000. gadā. Pašvaldība lēš, ka iedzīvotāju skaits novadā palielinājies par 3,2 procentiem.«Iedzīvotāju skaita pieaugums šķiet likumsakarīgs, jo Ozolnieku novada pašvaldība ik gadu rūpējas par cilvēkiem nepieciešamo ērtību nodrošināšanu, ieguldot līdzekļus izglītības, kultūras, sporta un infrastruktūras attīstībā. Jaunās ģimenes novērtē bērnu audzināšanai ērtos apstākļus, ko pierāda dzimstības pieaugums,» saka sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Kairiša.Ērtības novērtē arī bērnudārza «Zīlīte» vecāku padomes priekšsēdētājs Māris Pāvilsons, kura ģimenē aug četri bērni. Viņi uz Ozolniekiem pārcēlušies 2005. gadā. «Toreiz domājām, kur būvēties – Ozolniekos vai Jaunmārupē,» viņš stāsta, piebilstot, ka viens no faktoriem, kāpēc izvēlēti Ozolnieki, ir mikrovide – ūdens tuvums. M.Pāvilsons uzskata, ka iedzīvotāju pieaugums izteikts ir tieši Ozolnieku ciematā, jo tam ir izdevīgs ģeogrāfisks stāvoklis – netālu Rīga un Jelgava, ērta satiksme gan ar autobusu, gan vilcienu, dzīve pie Jelgavas ir lētāka nekā Pierīgā. «Protams, svarīgas arī aktivitātes, ko organizē pašvaldība, – novada svētki, sporta sacensības,» saka iedzīvotājs. Taču divu bērnudārznieku tēvs saskata arī draudus, pie kuriem pašvaldībai jāstrādā. «Skolotājus zemāka atalgojuma dēļ «pārpērk» citi bērnudārzi. Zinu arī vairākas ģimenes, kas izbrauca no Ozolniekiem, jo bērnam nebija vietas bērnudārzā.» M.Pāvilsons cer, ka līdz ar jaunās pirmsskolas izglītības iestādes atvēršanu šī problēma atrisināsies.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Tā lūk

Visnabagākajiem novadiem dzeramais ūdens ir tīrs, bet mūsu dome to laikam uzskata par luksusa lietu. Sory, nākamreiz es par šitiem domē nebalsošu, jo apnikuši ar saviem tukšajiem solījumiem....

pirms 6 gadiem, 2012.01.26 21:14

Jānis

Ko jus piesejaties tai pasvaldibai? Tur strada parsvara kompetenti un izdarigi laudis, iznemot dazus izlecejus. Bija viens tur tads garmatains dikdienis, bet ar to nu ir cauri. Tagad vismaz var normali stradat. Maris Ainars forever!!!

pirms 6 gadiem, 2012.01.26 16:48

Anna

Es arī uzskatu, ka nevienā vietā nav viss tikai rožaini, bet Ozolnieku novada iedzīvotāju to neapzinās un nemāk papriecāties par tiem daudzajiem labumiem, kas mums ir. Man šeit dzīvot ļoti patīk un vismaz es redzu ļoti strauju novada attīstību ik gadu. Kāds te ieminējās, ka kaunās, ka Ozolnieku dome cīnās ar smēķēšanu uz balkoniem, jo tas tak ir privātīpašums, bet, manuprāt, tas ir tikai forši un vēlreiz uzsver mūsu novada sportisko un veselīgo garu. Paldies domei, ka cīnās par mūsu un mūsu daudzo bērnu veselību! Turklāt uz balkoniem un savos privātīpašumos jau sen ir aizliegts visu ko darīt, kas traucē citiem, tikai tas, nez kāpēc, nevienu tik ļoti nekrata kā smēķētāju ierobežošana...

pirms 6 gadiem, 2012.01.26 15:33

bijusī Ozolnieku iedzīvotāja

Kurā vietā ir tā zelta bedre, kur viss ir labi - lielas algas, visiem bērniem vietas bērnudārzā, labi, iejūtīgi un izcili gudri darbinieki pašvaldībā, superīgs dzeramais ūdens.... utt? Mums gan patīk visu un visus nolīdzināt līdz ar zemi. Vai tad pašvaldībā visi darbinieki ir tiešām tik slikti kā parasti raksta komentāros?

pirms 6 gadiem, 2012.01.26 14:49

DOMU GRAUDS

Pilnīgi piekrītu, ka ozolnieku dome ir veca un viņiem laiks sen ir doties pensijā, jo jādod ceļu jaunajiem, protams ne jau deputātu bērniem. Man kauns, ka iznīcināja ledus halli un par to kā notiek cīņa pret smēķētājiem uz balkoniem, cik zinu balkons nav publiska vieta, esmu nesmēķētājs. Jāapzinās,ka valsts budžetā ienāk liela nauda no cigarešu akcīzēm. Savukārt, dome nepārāk atbalsta uzņēmējus Ozolnieku novadā, no sarunām sapratu, ka viņi neapzinās, ka algas viņiem maksā ne jau ministri, bet gan uzņēmēji,kuri maksā nodokļus.

pirms 6 gadiem, 2012.01.26 14:10

:)

Nu nezinu gan, cik es sevi atceros tad ozolniekos nekad nav bijušas problēmas ar autobusu kustību! Ozolnieki ir ļoti laba vieta kur dzīvot ;)

pirms 6 gadiem, 2012.01.26 13:19

iedzīvotāja

Ja Ozolnieku novada pašvaldībai tik tiešām rūpētu iedzīvotāji, tad sen jau būtu saveduši kārtībā ūdens sistēmu, kurai Kohēzijas fonds ir piešķīris naudu. Jauni bērnudārzi protams ir laba lieta, bet ar autobusu kustību, gan ir problēmas. Un kā jūtās nepabeigto renovēto māju ķīlnieki jūs arī īpaši neinteresē. Bet ko var gribēt no iesūnojušas domāšanas. Lai mēs iedzīvotāji būtu laimīgāki, Jums Ozolnieku novada pašvaldība ir jāmaina domāšana.

pirms 6 gadiem, 2012.01.26 12:12

sociāldemokrāts

Kāpēc tad Ozolniekiem būtu jāsijā, ja mana nodokļu nauda iet Ozolnieku budžetā? Patiesībā pašvaldībai ir vajadzīgi deklarētie, nevis iedzīvotāji.

pirms 6 gadiem, 2012.01.26 12:07

nu un uzcēla jauno bērnudārzu, tāpat vietas visiem nepietiks. Ja dome kārtīgāk izsijātu tos bērnus, kas ir deklarēti Ozolniekos, bet dzīvo Jelgavā, varbūt būtu labāka situācija...

pirms 6 gadiem, 2012.01.26 11:31

Ozolnieku iedzīvotājs

Jā, Ozolnieki ir laba vieta kur dzīvot. Tomēr uzskatu,ka nevajag sevi mānīt un teikt ka viss ir ideāli un rožaini. Tomēr visi dzivoajm vienā valstī un tas, ka uz Ozolniekiem pārvācās citu vietu turīgākie cilvēki nenozīmē, ka mums viss ir kārtībā.

pirms 6 gadiem, 2012.01.26 10:53

Vietējās ziņas