Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku ielās ierīko LED apgaismojumu 18

Turpmāk daļa no Ozolnieku ielām būs vēl gaišāka, sola pašvaldība.

Pašlaik ciematā notiek LED apgaismojuma ierīkošanas darbi, informē pašvaldība savā mājas lapā. LED apgaismojums tiks uzstādīts Aizupēs, Avotu ielā, Bērzu ielā, Celtniecības ielā, Eglaines, Meliorācijas, Meža, Pavasara, Skolas, Spartaka un Ziedoņa ielā, daļēji arī Stadiona ielā.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

mdam

Jā, baigi gudri cilvēki mums te ir.
Labāk, lai veci koku balsti kristu, un vecās armatūras kuras praktiski neko neapgaismo un patērē nereāli daudz elektroenerģijas.
Varbūt standarti priekš LED apgaismojuma ir, bet cik tie ir nepieciešami, būs redzams tikai pēc laika. Par cenu un kvalitāti arī viss būs zināms pēc laika.

pirms 6 gadiem, 2012.01.18 17:25

mda

diemžēl ar LED gaismekļiem pašlaik nekādas ekonomijas nesanāk:
par
- ļoti laba izstarotas gaismas kvalitāte, balstoties uz to cik pareizi ir redzamas krasas pie mākslīga apgaismojuma salīdzinot ar objektu reālajam krasam. Ļoti tuvs dabiskai gaismai. Pateicoties šīm parametram cilvēka acs LED gaismu uztver labāk, un pie zemāka gaismas izstarojuma ielu apgaismojums liekas gaišāks,
- Ilgs darba mūžs – teorētiski ap 14 gadiem pēc ražotāju aprēķiniem,
- daļa no ražotājiem dod 5 gadu garantiju,
- momentāna iedegšana, nav mirgošanas,
- teorētiski zemākas ekspluatācijas izmaksas,
- elektroenerģijas izmaksu samazinājums par 15-20%.

pret

- pārbaudītas kvalitātes gaismekļu cenas sakot no Ls360 un līdz Ls700 (normāli Na gaismekļi ap Ls 60-80),
- nekvalitatīvo gaismekļu iepirkšana ved pie gaismekļu izstarotas gaismas daudzuma krituma pat par 50% jau pēc 5 gadiem, iemesls - nekvalitatīvs lūmena pārklājums LED kristāliem, jo tieši zemākas cenu LED gaismekļi izmanto šādu baltas gaismas iegūšanas tehnoloģiju, nevis RED-GREEN-BLUE (RGB) pēc kuras tiek izmantoti dažādu krasu diodes un kuri ir jūtami dārgāki,
- nekvalitatīvs barošanu bloku un elektronikas izpildījums, kas ved pie nevajadzīgam papildus izmaksām un vienkārši boja dzīvi, jo viss tiek ražots Ķīnā, bet ir ražotāji, kas seko līdzi kvalitātei un ir kas nē (piemērs - krītošas krievu raķetes, kuri krīt pēc manam domam tieši nekvalitatīvo elektronisko komponentu dēļ),
- elektroenerģijas izmaksu samazinājums tikai par 15-20%,
- ļoti liels apžilbināšanas koeficients, gaismekļi ir ļoti spilgti. Lai tos uzstādīt atbilstoši ES standartam nepieciešams tos uzstādīt tieši 90 grādu leņķi pret ceļa virsmu, kas veido papildus prasības stabu izvietojumam un to konsolēm un gaismekļu fotometrijas īpatnības samazina vidējo attālumu starp stabiem no 30-28 līdz 27-25m,
- atmaksāšanas laiks virs 25-30 gadiem,
- atmaksāšanas laiks pie ES finansējuma 70% ap 10 gadiem,
- lai dabūt ES finansējumu ES standartu ir jāievēro, kas noliedz gaismekļu nomaiņu uz esošas infrastruktūras, ir nepieciešama apgaismojuma pārbūve tieši LED gaismekļiem,
- LED gaismekļu darba mūžs, pašlaik ir tikai teorētiskais, jo grūti atrast pasaulē vietas, kuras tas darbojas virs 10 gadiem.

pirms 6 gadiem, 2012.01.18 16:23

Mikelim

No kurienes tāda info par LED gaismekļiem? Zinot cik viņi maksāja, nevaru Jums piekrist :)

pirms 6 gadiem, 2012.01.18 14:59

Iedzīvotāja

Jautājums- kad Uzara kungs vienreiz savedīs kārtībā sabojāto meliorāciju? Mēs dzīvojošie cilvēki Aizupēs 5 drīz sapelēsim kopā ar pagrabu. Pastāvīgi pagrabā ūdens līdz potītēm visu gadu, kad
uzlīst nedaudz pāris dienas lietus. Pat šodien , ziemas laikā bez gumijas zābakiem pagrabā nevar ieiet. Solīts jau tika, bet ir sakāmvērds, ka solīts makā nekrīt, bet ir vēl vien sakāmvārs, ka cerība mirst pēdējā. Tākā mēs iedzīvotāji, vēl ceram, ka tiks veikti darbi, kas mūs atpestīs no šīs nelaimes. Praktiski pagrabi visi ir sapuviši un tā neglābjamā pelējuma smaka, kas nāk pirmā stāva dzīvokļos. Ļoti ceram uz Uzara kunga sirdsapziņu, pret iedzīvotājiem ! Māja skaista, lai viņam veicas turpmāk, bet lai neaizmirst bezpalīdzīgos iedzīvotājus.

pirms 6 gadiem, 2012.01.18 11:53

Mikelis

Vis jau ir labi un saprotami ka pašvaldība vēlās ekanomēt ikmēneša el.reiķina apmaksas, bet Kādēļ tik dārgus un nejau tos labākos izvēlējās uzstādīt Ozolniekos?????
Saprotams viens Ka ZZS varoņi roku roku mazgā un iepērk bez konkursa un īpašām aptaujām, vismaz pa 120LVL dārgāk kā varētu nopirkt tādus pašus un labākus, bet nē paņem pirmos un saliek lai tik maksā.
Nožēlojami, bet fakts ka M.Ainārs un KSDU jaunais šefiņš ar galvu nedomā un vēljoprojām baro savus draudziņus ar naudu un darbiņu.

pirms 6 gadiem, 2012.01.18 10:17

Raubēnietis

Tak ko variet ņemties, izbrauciet ārā no Ozolnieku centra, paskatieties tur, ko dome paveikusi. Visi labumi tiek tikai centram, bet visur citur nekas netiek darīts. Ielas briesmīgas, ūdensvads un kanalizācija nesakārtota, sabiedriskais transports-labi, ja 2 reizes dienā. Tik slavenie Ozolnieku melioratori nevar savā novadā grāvjus savest kārtībā, iedzīvotājiem jāslīkst dubļos.
Nedomāju, ka šīs ir ideāli apsaimniekota novada pazīmes...

pirms 6 gadiem, 2012.01.18 10:02

krutais

Krutajam meliorātoram un pavasara ielai.
Ja nav ko d.... t, tad nav ko ēst, ja nav ko ēst, tad jānomirst!!!
Patiešām jūs esat apaļi idiņi! Paskatieties, kā Sporta nams sakārtots, kā viss notiek Ozolniekos.
Paskatieties kādas citur ielas! Aināram gan ir laiks aiziet ar katru muļķi aprunāties. Un Uzara māja. Ko tā tev neliek mieru!
Citi ar to lepojas, ka dzīvo Ozolniekos, bet šādi te tik gānās. Laikam Liepiņa pakalpiņi gatavojas - līdz vēlēšanām nav vairs tālu.

pirms 6 gadiem, 2012.01.18 09:40

Kāzu Viesis

"vietējais oligarhs Uzars izracis nelikumīgu dīķi Iecavas malā blakus daudzdzīvokļu mājai"??!!?? WTF? Tu pats saprati ko uzrakstīji???

pirms 6 gadiem, 2012.01.17 23:22

Agrita

Nesaprotu, kāpēc tiek apvainoti mūsu domes deputāti! Lai arī personīgi viņus nepazīstu, manuprāt, novads un jo sevišķi Ozolnieku pagasts attīstās ļoti labi un kļūst aizvien pievilcīgāks! Un man prieks, ka katru gadu dome realizē pa kādam lielākam projektam. Salīdzinot ar citiem novadiem, mūsējais tiešām ir līmenī!

pirms 6 gadiem, 2012.01.17 19:03

kas to lai zin

Vai "no pavasara ielas" un "Ozolnieku "krutajiem" melioratoriem" nav Dainis Liepiņš gadījumā? Zinot, ka viņš sevi uzved, kad viņš ka privātpersona lobē savas intereses!!!

pirms 6 gadiem, 2012.01.17 17:58

Ozolnieku "krutajiem" melioratoriem

Paņēmuši darbā PR meiteni un tagad katru dienu ražo "labās" ziņas, bet slinkie ZZ žurnālisti uz to pavelkas. Kāpēc jūs žurnālisti neredzat, ka Ozolniekos ielas brūk kopā, sporta nams (pašvaldības īpašums) ir atdots deputāta Baranovska ģimenei privātbiznesa taisīšanai, vietējais komunālais dienests piemēro nesaprotamus tarifus par ūdeni un kanalizāciju, no attīrīšanas iekārtām Iecavā gāžas smirdīga zampa kā rezultātā upe virzienā uz Lielupi ir kā izmirusi, vietējais oligarhs Uzars izracis nelikumīgu dīķi Iecavas malā blakus daudzdzīvokļu mājai, pašvaldībass izdotā avīze tiek drukāta uz visdārgākā papīra un saturs tajā kā Jelgavā - vienas slavas dziesmas domei un Mārim Aināram lojālajiem,utt..

pirms 6 gadiem, 2012.01.17 17:09

Lūdzu nomainīt izdegušās spuldzes Kopielā, savādāk no kādām 8 laternām deg tikai 2.

pirms 6 gadiem, 2012.01.17 15:28

Kristīne

Paldies, par gaišajām ielām, bērniem ir daudz drošāk apmeklēt treniņus vakarā.

pirms 6 gadiem, 2012.01.17 13:12

no Pavasara ielas

Stabu ierakšanas darbi notika nenormāli haotiski. Firma līdz šim brīdim nav novākusi zemes čupas aiz sevis. Kad mainīja stabus, vai kā šodien, kad ņem nost vadus uz Bērzu ielas, iela tiek aizsprostota, bet neviens nepapūlās uzlikt kādu brīdinājuma zīmi. Uz Pavasara ielas cilvēki savu mājas priekšu bija sakopuši pļaujot zāli un stādot košumkrūmus, bet tagad tur izskatās kā pēc kara. Neviens jau nenoliedz vajadzību remontēt vai uzlabot , bet tāda ciniska attieksme kāda ir Ozolniekos, tāda nekur nav dzirdēta. Mūs neviens pat nepabrīdināja, ka pēkšņi sāksies šāda rakšana. Tie domes deputāti tikai satraucās par mājām un ielām , kurās paši dzīvo, bet par pārējiem ir nospļauties. Es tā arī neesmu redzējusi ne domes vadītāju M.Aināru, ne to jauno izpilddirektoru, ka viņi nāktu apskatīt šos rakumus un parunātu ar mani kā iedzīvotāju. Atklāt savu identitāti arī bīstami, jo ZZS ir vara un viņi dažādi var ietekmēt citus manus ģimenes locekļus, no kuriem daži ir saistīti ar Jelgavas domi ( tur skalda un valda ZZS cilvēks Rāviņš) un vietējo iestādi.

pirms 6 gadiem, 2012.01.17 12:14

profins

Fotogŗafijās izskatās, ka dienasgaismas spuldzes, un tas man patīk.
Nesaprotu, kādēļ tagad ir tik moderni visur uzstādīt nātrija spuldzes (krāsa dzeltenīgi - oranža). Manuprāt, patīkamāku vidi dara tieši dienasgaismas spuldzes, kuras arī objektus izgaismo dabīgāk - ne tā, kā nātrija spuldzes, kurām izšķirtspēja tomēr ir zemāka.

pirms 6 gadiem, 2012.01.17 12:03

Ozolniece

Ļoti labi! Citādi meitai katru dienu ceļš uz skolu pa Skolas ielu vietām ir pārāk tumšs... Vai apgaismes stabi arī tiks mainīti? Vai tikai spuldzes?

pirms 6 gadiem, 2012.01.17 11:58

Raubēnietis

Un Raubēnu ciemā (bijušajā Agroķīmijā), kur daudziem cilvēkiem jāiet uz darbu kājām, jo nav pietiekami daudz autobusu, pat ietves nav sakārtotas, nemaz nerunājot par apgaismojumu.
Vai par šo nodokļus nesošo novada stūrīti arī kāds padomā?

pirms 6 gadiem, 2012.01.17 11:25

Vietējās ziņas