Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku novada dome atbalsta ieceri par zemūdens medībām Lielupē 4

Lielupē Ozolnieku novada teritorijā būs iespējams nodarboties ar zemūdens medībām, šonedēļ lēmuši novada domes deputāti.

Lēmums pieņemts, balstoties uz Jelgavas novada pašvaldības iesniegumu ar lūgumu saskaņot nolikumu "Par Licencētām zemūdens medībām Lielupes, Mūsas un Mēmeles upes posmos Jelgavas, Ozolnieku, Bauskas un Rundāles novados". Nolikums ir saskaņots Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, Zemkopības ministrijā, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā "BIOR", Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālajā vides pārvaldē un Dabas aizsardzības pārvaldē.

Ozolnieku novada domes deputāti, lai varētu racionāli uzlabot zivju krājumu aizsardzību un racionālu izmantošanu, kā arī līdzekļu iegūšanai zivju krājumu pavairošanai un aizsardzībai, zivju ieguves kontroles organizēšanai, aktīva un veselīga dzīvesveida un zemūdens medību tūrisma attīstības veicināšanai, lēmuši pilnvarot Jelgavas novada pašvaldību organizēt licencētās zemūdens medības Lielupes posmā, kas atrodas Ozolnieku novada administratīvajā teritorijā.

Jau vēstīts, ka, atsaucoties uz iedzīvotāju grupas iesniegumu, Jelgavas novada dome strādāja pie saistošajiem noteikumiem, kas sadarbībā ar kaimiņu novadiem ļautu Lielupes ūdeņos nodarboties ar licencētām zemūdens medībām.

Jelgavas novads saistošajos noteikumos paredz, ka zemūdens medības būs atļautas visu gadu, izņemot periodu no 1.aprīļa līdz 31.maijam, kas sakrīt ar licencētas makšķerēšanas ierobežojumiem. Nomedīto zivju atļaujamais loms, zivju sugas saudzēšana vai konkrēto medījamo sugas pārstāvju garums ir norādīts Ministru kabineta noteikumos, kas ir saistoši zemūdens medniekiem.

Tāpat ziņots, ka Bauskas Mednieku un makšķernieku biedrības izpilddirektors Pēteris Seleckis pārliecināts, ka zemūdens medības Lielupē nevajadzētu atļaut, jo tās apdraud gan zivju populāciju, gan cilvēku drošību.

"Mēs tērējam līdzekļus, laižot upē lašu mazuļus. Izaug skaistas zivis, bet tad krastā iznāk viens zemūdens mednieks ar lielu lasi pie sāna un pastāsta, ka medību laikā savainojis vēl piecas zivis. Viņi kropļo zivis, bet vietās, kur ir seklāks, apdraud cilvēkus," klāstīja Seleckis. Viņš pauda, ka zemūdens mednieki ir grūti kontrolējami.


Pievieno komentāru

Komentāri 4

Lai slava

idiotiskajam lēmumam - varēs likumīgi izsist lielās zivis....

pirms 11 mēnešiem, 2017.07.14 13:39

ihtiandrs

pareizs lēmums, bet pirms lēmuma pieņemšanas, nepieciešams bija noteikt zivju lielumus, kādas var medīt ar harpūnām.
Būtībā ļoti lielās, vecās zivis vairs nepienes nekādu labumu upei, jo visām dzīvām radībām uz zemes reproduktīvais vecums nav mūžīgs. Turklāt jo vecāka zivs (piem.līdaka virs 12kg) jo sliktākas kvalitātes ikrus nes un mazuļi vairs nav tik izturīgi, kā šai pašai kad viņas svars bija 5-8 kg.
Būtībā pārmēra lielās zivis tikai barojas, plēsējas izēd krājumus. Līdakas virs metra, zandartus virs 60cm, līni virs 50cm, lasi virs 1m var ļaut medīt, bet mazākas, gan nevajadzētu.

pirms 11 mēnešiem, 2017.07.14 14:07

bet

ir viens bet - arī zivju benžu mutei tā 12kg līdaka nav derīga - kotletēm vienīgi! Garšīgākās ta mazās zivis!
Un te nav kā ar makšķeri - noķeru, palaižu.Te zivij caurums....

pirms 11 mēnešiem, 2017.07.15 11:55

Pēteris

Bet tikai klusinātājus nevajag atļaut lietot.

pirms 11 mēnešiem, 2017.07.15 09:30

Vietējās ziņas