Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku novada pašvaldība neatsakās no ieceres rīkot iedzīvotāju aptauju par pašvaldību reformu 19

Neskatoties uz to, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) paziņojis, ka vietvaru vēlme noskaidrot novada iedzīvotāju domas par administratīvi teritoriālo reformu ar aptaujas palīdzību neatbilst likumam, Ozolnieku novadā aptauju joprojām plāno rīkot, aģentūrai LETA apliecināja novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš (LRA).

Ozolnieku novada pašvaldība joprojām plāno organizēt iedzīvotāju socioloģisko aptauju ar mērķi noskaidrot Ozolnieku novada sabiedrības viedokli. Turpmākā Ozolnieku novada domes rīcība būs balstīta uz iedzīvotāju viedokļa pamata, skaidroja Liepiņš. Ja lielākā daļa novada iedzīvotāju uzskatīs reformā iecerēto teritoriju apvienošanu par nevēlamu, pašvaldība sola turpināt virzīt ideju par referenduma nepieciešamību.

Domē uzskata, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rīcība, ierobežojot valsts iedzīvotāju iespēju noteikt sev būtiskus dzīves apstākļus, ir klajā pretrunā ar Latvijas Republikas Satversmi un virkni citu normatīvo aktu, kas nosaka, ka valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai un teritorijas plānojuma izmaiņas ir iedzīvotāju referenduma jautājums.

"Pūces kungs šobrīd uzņēmies vienīgās taisnības paudēja lomu, atņemot jebkuras demokrātiskas sabiedrības vienu no pamatvērtībām - tiesības brīvi izteikt savu viedokli. Šobrīd ir aktuāls jautājums, kādus vēl demokrātijas un brīvības ierobežojumus Latvijas iedzīvotāji varētu sagaidīt no šīs valdības?" komentēja Liepiņš, paužot, ka sagatavotā reforma vismaz Ozolnieku novada pašvaldības gadījumā pilnībā neatbilst tiem sasniedzamajiem mērķiem, kas definēti Krišjāņa Kariņa (JV) valdības deklarācijā paredzētajam, turklāt tiekot pārkāpta Eiropas vietējo pašvaldību hartas pamatbūtība.

Kā ziņots, VARAM ir apturējusi Ikšķiles novada pašvaldības lēmumu, kas paredz rīkot iedzīvotāju aptauju ar mērķi noskaidrot viedokli par iespējamo novada pievienošanu citai administratīvai teritorijai.

Pēc VARAM paustā, Ikšķiles domes lēmums par aptaujas organizēšanu nepārprotami pārkāpj normatīvajos aktos noteiktās pašvaldību pilnvaras, jo saskaņā ar likumu "Par pašvaldībām", vietvara var organizēt, piemēram, publisko apspriešanu, bet tikai par pašas pašvaldības autonomās kompetences jautājumiem.

"Ne šis likums, ne arī citi normatīvie akti neparedz domei tiesības rīkot aptauju, kas pēc savas formas atgādina iedzīvotāju piedalīšanos vēlēšanās vai vietējā referendumā un saistoša lēmuma pieņemšanā. Arī uzdotais jautājums "Vai Jūs esat par Ikšķiles novadu kā patstāvīgu Latvijas Republikas administratīvo teritoriju" rada maldinošu iespaidu, ka iedzīvotāji piedalās lēmuma pieņemšanā par administratīvi teritoriālo reformu," pauž VARAM, norādot, ka Latvijā spēkā esošais tiesiskais regulējums neparedz pašvaldībām tiesības rīkot vietējos referendumus.

Ministrija arī atgādina, ka Satversmes tiesa jau 2009.gadā ir atzinusi, ka administratīvi teritoriālā reforma atzīstama par svarīgu un nozīmīgu valsts un sabiedrības dzīves jautājumu, kas ir jāizlemj pašam likumdevējam, proti, Saeimai.

Tāpat ziņots, ka Ozolnieku novada dome lēmusi rīkot iedzīvotāju aptauju par piedāvāto administratīvi teritoriālo reformu, kas paredz novadu apvienot ar Jelgavas pilsētu un Jelgavas novadu. Aptaujas veikšanu plānots uzticēt pētījumu kompānijai. Tās rezultātus iecerēts iegūt līdz 1.jūnijam.

Ozolnieku novada deputāti uzskata, ka piedāvātais reformas modelis izstrādāts, izmantojot selektīvus pašvaldību rādītājus un nerada pārliecību par reformā definēto mērķu sasniegšanu. Viņi ir pārliecināti, ka piedāvātais reformas variants nav uzskatāms par iedzīvotāju interesēm un teritorijas attīstībai piemērotāko.

Deputāti arī uzskata, ka novads spēj izpildīt visas pašvaldībai noteiktās autonomās funkcijas.

Foto: no arhīva

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 19

RAF sportisti

Atbrauksim, pārliecināsim par pretējo.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.26 14:59

Vājonis

Viennozīmīgi, ka Ozolniekus ir jāpievieno lielākai pašvaldībai, jo esošā ir ar darbiem pierādījusi, ka ir tāda pati kā iepriekšējā, uzlej asfaltu pie Liepiņa īpašuma, tad pie domes ēkas un kas tos darbus veic, ak jā domes deputāta uzņēmums, tāda ir mūsu domes deputātu saprašana.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.26 17:30

o jā

Un atbērtnes arī ir gan Liepiņam gan Ozoliņam. Vienam no veikala būvniecibas, otram no ceļu remontiem. Viens ceļ sava īpašuma vērtību, otrs iegūto pardod citiem.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.26 21:08

Neprašas

Nevajag jaukt divas dažādas lietas- proti nepatiku pret Liepiņu ( kas ir lielākajai daļai iedzīvotāju) ar novada pievienošanu citam novadam, kas nozīmēt Ozolniekiem "Slaucamas govs statusu" ar attīstības koeficientu 0!

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.30 10:36

pansis

Kāda pētījumu kompānija? Lai aptaujā piedalītos domes darboņi ar saviem radiem? Tavus izgājienus Liepiņ visi zin!!

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.26 18:10

vietējais

Viens bla bla blā, apvienosimies, neapvienosimies, Tu ciema vecis vairs nebūsi! Jo visiem ir piegriezusies
šī nesakārtotība visās jomās! Un vispār, nesaprotu, ja kāds no pašvaldību varas darboņiem tā raujas strādāt, vai tik tiešām VARAM un KNAB nevar piešķirt pa lāpstai, lai iet un rok grāvjus, vismaz kāds labums būs!! Sēž un tik filozofē!

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.26 18:32

Kurbads

Es tulīt apvemšos: "Turpmākā Ozolnieku novada domes rīcība būs balstīta uz iedzīvotāju viedokļa pamata, skaidroja Liepiņš."

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.27 11:00

toč toč

Īstais kam rūp iedzīvotāju intereses. Pie kājas viņam tie.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.27 15:43

daini

Ko tad nerīkoji aptauju par topiņa būvniecību? Aptaujas tikai tur kur pašam interese... Kur baseins. Tūlit beigsies termiņš.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.28 08:03

Kurbads

Nu tāpēc arī vemju! Liepiņa kunga komentārs liekulības kalngals!!!!

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.29 00:29

Gita

Kurbad , ludz beidz melot! Kad taisija aptauju par Elvi? Nu Liepins vainigs pie visiem pasaules grekiem! Loti gribas padzivot zem Ravina rokas! Apetite Jelgavai laba! Izmazga acis un paskaties apkart!

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.29 11:22

vietējais

Redzi Gitiņ Dainis naca Ozolniekos solīdams, ka viņš būs labāks kā tie ZZ, bet rezultātā savu labuma meklējumos ne ar ko neatšķiras, bet darās vēl nekaunīgāk, tikai redz ir kas seko līdzi un nevienmēr sanāk kā gribētos pa kluso ap**** iedzīvotājus.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.29 13:11

gunča

Kur sakartotais ksdu. Kur kārtība iedzīvotāju iemaksāto nodokļu lietderīga izmantošanā. Ko tu tur dari tajā domē. Izpildi Daiņa pasūtījumus vai ko?

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.29 22:16

Kurbads

Gitiņ, cik jūtams, ka zem šī segvārda sēž kāda labā roķele Liepiņa kungam. Garšīgi paēsties no siles? Ēd, ēd, pēc divi gadi siļuku, Gitiņ, Tev aizklapēs.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.29 22:35

Neprašas

Nevajag jaukt divas dažādas lietas- proti nepatiku pret Liepiņu ( kas ir lielākajai daļai iedzīvotāju) ar novada pievienošanu citam novadam, kas nozīmēt Ozolniekiem "Slaucamas govs statusu" ar attīstības koeficientu 0! Savu patiku vai nepatiku pret Liepiņa komandu paudīsiet novadu vēlēšanās, bet savu novadu ir jānosargā!

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.30 10:37

Gita

Pilnigi piekritu! Nepatiku pret Liepinu paudisim velesanas bet par novadu ir jacinas! Nevajag but par slaucamu goviJelgavai! Ravins nav goda virs ,un vina solijumi ir tuksa muldesana! Apetite Jelgavai ir laba!

pirms 3 mēnešiem, 2019.05.01 23:26

gitiņ

Ka tik tu neesi tas, kas nu sāk uztraukties ka termiņš tuvojas beigām un nu būs jāmeklē darbiņš, nevarēs vairs par neko nedarīšanu kāst piķi

pirms 3 mēnešiem, 2019.05.02 08:31

Jā, Gitiņ

Novads JAU ir slaucama govs. Sliktāk jau nebūs. JĀ reformai, atriebība ir salda. Es kā iedzīvotājs ēdīšu suhārus, bet saldi rēkšu, kā Tevi, Gitiņ, izsviedīs ar kakainu koku reforma no domes ēkas. Un nevajag būt naiviem! Jums šķiet, ka Liepiņa kungs netaisīsies papirkšņāt sev vietu domē un paturēt kādu amatu un turpināt savu tirāniju aizkulisēs. Novadu reforma nodedzinās viņiem visiem visus tiltus. Laiks to būdu aizvērt.

pirms 2 mēnešiem, 2019.05.08 11:34

IK

Nepraša Kad viss pārējā novada daļa bija slaucamā govs, tad Ozolniekiem tas bija pa prātam.

pirms 3 mēnešiem, 2019.05.02 12:21

Vietējās ziņas