Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku novada vadība aicina izvērtēt CVK un PMLP darbu saistībā ar iedzīvotāju informēšanu par EP vēlēšanām 5

Ozolnieku novada dome lūdz Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV), iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu (KPV LV) un Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju Kristīni Bērziņu izvērtēt CVK un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) atbildību, nenodrošinot pietiekamu informāciju par Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu norisi, liecina novada domes priekšsēdētāja Daiņa Liepiņa (LRA) parakstītā vēstule valsts amatpersonām.

Liepiņš raksta, ka novadā lielai daļai iedzīvotāju nav piegādāti PMLP izsūtītie paziņojumi par 2019.gada maijā paredzētajām EP vēlēšanām. Sūdzības par nesaņemtiem PMLP sūtījumiem esot saņemtas no visas Ozolnieku novada teritorijas - Ozolnieku, Cenu un Salgales pagastu - iedzīvotājiem.

Ozolnieku novada pašvaldība par situāciju telefoniski informējusi CVK, kas lūgusi pašvaldībai pašai sazināties ar PMLP, problēmas risināšanā neiesaistoties. Savukārt PMLP atbildi pašvaldībai nav sniegusi, apgalvoja Liepiņš. Tādēļ dome lūdz amatpersonas izvērtēt CVK un PMLP darbu.

Jau vēstīts, ka iepriekš arī Kariņš pauda, ka PMLP jārisina jautājums par iedzīvotāju slikto informētību par EP. Premjera birojā aģentūru LETA informēja, ka Kariņš ir aicinājis iekšlietu ministru Ģirģenu nodrošināt, lai PMLP pēc iespējas ātrākā laika periodā rastu risinājumu Latvijas iedzīvotāju informēšanai par EP vēlēšanām.

"Neskatoties uz to, ka EP vēlēšanas notiks pēc nepilna mēneša, arvien saņemam informāciju, ka liela daļa iedzīvotāju nav informēta par šo vēlēšanu norisi, tostarp par vēlēšanu iecirkni, kurā jābalso, kā arī tiesībām līdz 7.maijam to mainīt uz jebkuru citu vēlēšanu iecirkni Latvijā vai ārvalstīs. Esmu aicinājis iekšlietu ministru rast risinājumu pēc iespējas ātrākai visu Latvijas iedzīvotāju informēšanai par EP vēlēšanu norisi," uzsvēra Kariņš.

Devītā EP sasaukuma vēlēšanas notiks maija pēdējā sestdienā.

Foto: CVK

 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Vājonis

Liepiņ, būtu labāk paskaidrojis, kamdēļ tik steidzīgi sāc apļa izbūvi, laikam baidies no FM paziņojuma, ka pašvaldības būtiski pārsniedz atļaitos aizņēmuma limitus, lai dzīvo vakarskolas izglītība un miltu izstrādājumu cienītāji Ozolniekos.

pirms 3 mēnešiem, 2019.05.03 07:14

vietējais

Štrunts par apli, kad beidzot sāks pildīt solijumus, kur baseins. Kur milzīgās piesaistitās investīcijas, kas norvēģi padzēra kafiju un pazuda.

pirms 3 mēnešiem, 2019.05.03 08:00

no Ožiem

Nu tā nu tas ir, aploksne par vēlēšanām nav saņemta gan....

pirms 3 mēnešiem, 2019.05.03 12:35

Sirdsapziņa

Aizdomīgi, kāpēc tāda ieinteresētība? Vai atkal kāds jāpabīda? Vai kārtēja vēlme pievērst sev uzmanību? Nu, nesanāks!! Ja tur augša neņem tevi par pilnu, tad arī neņems! Un beidz vienreiz ar savām ažiotāžām, nevienu brīdi neesi domājis par iedzīvotāju interesēm! Par to liecina publiskās sapulces, uz kurām vairs neviens nevēlās iet, jo ir tik tava taisnība, tavas vēlmes un ieinteresētība. Bet, ja viedoklis atšķirīgs, tad, tas tev nav vēlams oponents. Lai iedzīvotāji tevi atbalstītu un tiektos, vispirms ir jāiemācās komunicēt, uzklausīt, sadzirdēt, ir jābūt godīgam un taisnīgam! Ir jāprot turēt doto vārdu, ir jāmāk atbildēt par saviem vārdiem un nemeklēt vainu citos! Tā, lūk!

pirms 3 mēnešiem, 2019.05.03 15:33

jānis

Sliktam dejotājam viss traucē. Par ko tik Dainis nav sūdzējies vides dienests, iekšlietu ministrija, varam, ieņēmumu dienests. Neviens nestrādā tikai šis nabadziņš raujas tautas labā. Pašam smiekls nenāk...

pirms 3 mēnešiem, 2019.05.03 20:58

Vietējās ziņas