Birze Ozolnieku centrā kļūst retāka

Saņemot atļauju no Ozolnieku novada Būvvaldes, pēc kāda Ozolnieku Skolas ielas zemesgabala īpašnieka pasūtījuma ciema centrā nozāģēti 13 bērzi. Daļā sabiedrības tas radījis satraukumu un pārdomas, kā pašvaldībai būtu jāsaglabā un jākopj ainavas.

Ozolnieku novada deputāts Jānis Kažotnieks (Zaļā partija), kurš cēla trauksmi par nozāģētajiem bērziem, spriež, ka tie bija jauks zaļš akcents ciema centrā. Apmēram pirms četrdesmit piecdesmit gadiem tos stādīja Ozolnieku remonta rūpnīcas darbinieki. Deputāts atzīst, ka šī mazā birzīte nebija iekļauta novada teritorijas plānojumā zaļajā zonā un privātīpašniekam bija tiesības tos nozāģēt. «Nākamajā domes sēdē es rosināšu iestrādāt detālplānojumā šādas ainavai svarīgas teritorijas,» teic deputāts, piebilstot, ka nav pārliecināts, vai vairākums viņu atbalstīs.

Deputāte Dina Tauriņa uzskata – skats pēc bērzu nozāģēšanas ir diezgan nožēlojams. «Mums jau pašvaldībā nav bijis ainavu arhitekta, kas šādas skaistas, saudzējamas vietas novērtētu. Bērzi nedaudz aizsedza vecās remonta rūpnīcas nepabeigtā ceha graustu, tagad tas kļūst pamanāmāks,» teic deputāte. Viņasprāt, jau nākamajā Lielajā talkā vajadzētu ķerties pie koku stādīšanas un šādam nolūkam piemērotas vietas būtu pat pie novada domes.


Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 7. aprīļa, «Zemgales Ziņās».


Pievieno komentāru

Ozolnieku novadā