Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lai Ozolnieku skolēni turpinātu mācības vietējā vidusskolā, labākos prēmēs ar 30 eiro stipendiju 13

Ar mērķi motivēt skolēnus sasniegt augstākus panākumus un turpināt mācības Ozolnieku vidusskolā, nevis ārpus tā, ar nākamo gadu Ozolnieku novada Dome ikvienam vidusskolēnam, ja vidējā atzīme mācībās būs vismaz astoņas balles, ik mēnesi izmaksās 30 eiro stipendiju. Tā otrdienas sēdē ar septiņām pret sešām balsīm nolēma Ozolnieku deputāti. Seši deputāti bija par to, ka stipendijas saņemšanai jāpazemina atsevišķu mācību priekšmetu rezultātu latiņa līdz sešām ballēm. 

Sākot izskatīt šo lēmumprojektu, pašvaldības Izglītības nodaļas vadītājs atklāja, ka prēmēt domāts tikai sešus labākos. U.Gāle arī piedāvāja labot lēmumprojektā noteikto prasību, ka nevienā no mācību priekšmetiem vērtējums nedrīkst būt zemāks par septiņām ballēm. Viņš piedāvāja, ka «minimālā atzīme varētu būt sešas balles». 

Tādam ierosinājumam iebilda deputāte Dina Tauriņa («Vienotība»), kas ir arī Ozolnieku Mūzikas skolas direktore. «Vai tiešām nevarēsim atrast sešus skolēnus ar augstākiem mācību rezultātiem? Teorētiski tad var sanākt tā, ka mūzikā un sportā skolēnam ir desmit balles, matemātikā un ķīmijā sešas, bet vidējā atzīme astoņi – ļoti labs rezultāts! Tad jau bērns šo stipendiju var dabūt bez mācīšanās,» sprieda deputāte. 

Vairākums no sēdē esošajiem deputātiem noraidīja I.Gāles priekšlikumu, taču atbalstīja deputāta Ģirta Neijas (Zaļā partija) ierosinājumu atcelt stipendijas saņēmēju skaita un pašvaldības budžetā šim mērķim paredzēto līdzekļu ierobežojumu. Tādējādi pie tās varēs tikt ikviens Ozolnieku vidusskolas 10. – 12. klases skolēns, kura vidējās sekmes mācībās būs vismaz astoņas balles, bet nevienā priekšmetā vērtējums nebūs zemāks par septiņām ballēm. 

Plānots, ka 30 eiro ikmēneša stipendiju izmaksās, sākot no nākamā gada februāra. To piešķirs uz vienu mācību semestri, bet pēc tam mācību rezultātus izvērtēs no jauna.  

Patlaban Ozolnieku vidusskolā no 10. līdz 12. klasei mācās 54 skolēni, Domes sēdē izteicās U.Gāle.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 13

ozols

Labāk būtu pilsētas autobusu apmaksājuši skolēniem, nebūtu te jāākstās.

pirms 6 gadiem, 2013.09.11 11:24

vidusskolēns

....paldies par 30 euro mēnesī, bet vairāk par naudu man turpmākai dzīvei būs nepieciešamas labas zināšanas, tādēl mani nākošajā mācību gadā atpakaļ Ozolnieku vidusskolā negaidiet.....

pirms 6 gadiem, 2013.09.11 11:47

pff

nav rakstiijis skolnieks :D

pirms 6 gadiem, 2013.09.15 18:09

ozolnieks

Tādu vājprāta murgojumu var samurgot tikai Ozolnieku Domes „gudrie” deputāti ar Pēteri Veļecki priekšgalā un priekšsēdētāja vietnieku, profesoru Gunti Rozīti, kuri ar visneiedomājamākajām metodēm cenšas celt Ozolnieku vidusskolas prestižu….. CIENĪTIE DEPUTĀTI , NE TAJĀ VIRZIENĀ DOMĀJAT !

pirms 6 gadiem, 2013.09.11 11:54

sss

Klāra jau to noteikti izdomāja, jo tagad jau nauda seko skolēnam.

pirms 6 gadiem, 2013.09.11 17:32

hm

ja skolai nav par atsevišķa fizikas skolotāja, par ko mēs runājam? vai tā var būt vidusskolā? nav pat smieklīgi

pirms 6 gadiem, 2013.09.11 11:55

Tas ir vēl vairāk kā PAREIZI,

SMIEKLĪGA IR VISA OZOLNIEKU NOVADA DOME ar Pēteri Veļecki priekšgalā , deputātu - priekšsēdētāja vietnieku - LLU Asoc. Profesoru,Mg. agr. Gunti Rozīti , deputātu - zelta kārti Ruslanu Vro***vski, Ozolnieku novada Izglītības nodaļu un tās vadītāju Uldi Gāli… „malači” , kuri dabūs gatavu VISSMIEKLĪGĀKO LĒMUMPROJEKTU….

pirms 6 gadiem, 2013.09.11 12:35

Kurp iesim?

Par skolu neko nezinu, bet bērnudārziem šogad Ozolnieku dome ir apmaksājusi visus materiālus.

pirms 6 gadiem, 2013.09.12 10:17

xx

Interesanti! Ko nozīmē - "..nav atsevišķa fizikas skolotāja"? Ozolnieku skolā ir gan, un kāda vēl! Pagājušajā mācību gadā spēja sagatavot skolēnu valsts olimpiādei un starts bija ar lieliskie rezultātiem!
Tā, ka - žēl, ka te visādi, kam nav slinkums komentē, lai gan paši neko nezina. Lai Ozolnieku skolai veicas!

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 13:07

mja

Padomju laikos biju teicamnieks 11 gadus ,bet man pat 1 rubli neiedeva par centību:D

pirms 6 gadiem, 2013.09.11 16:56

hmmm

Pat zelta medāli neiedeva?

pirms 6 gadiem, 2013.09.27 16:34

nieks

Piekrītu, ka stipendijas maksā skolas, kur audzēkņi jau apgūst kādu arodu, nākotnes profesiju, jo nepieciešami līdzekļi materiāliem utt. bet te - parasta valsts finansēta vidusskola, nedomāju, ka vajag stipendiju. Cita lieta, ka atbalsta mazturīgos un arī ļoti čaklus skolēnus.

pirms 6 gadiem, 2013.09.15 22:45

nu gan...

Domei gan vajadzētu domāt par visiem skolēniem!

pirms 6 gadiem, 2013.11.04 16:18

Ozolnieku novadā