Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepiņš: Valsts vides dienests vēl nav atklājis “Stigmu” bīstamo atkritumu likvidēšanas plānu

Atbildīgās institūcijas nav sākušas bīstamo atkritumu noliktavas likvidāciju “Stigmās” un nav arī informējušas pašvaldību par iespējamiem risinājumiem un termiņiem, stāsta Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš.

Pirms nedēļas Ozolnieku novada dome informēja Valsts vides dienesta ģenerāldirektori Ingu Koļegovu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhards un Ministru prezidentu Māri Kučinski par Ozolnieku novada teritorijā atklātu bīstamo atkritumu noliktavu, kur vecā fermas ēkā glabājas vairāk nekā 170 tonnas bīstamo atkritumu, aicinot atbildīgās institūcijas nekavējoties novērst objektā esošo atkritumu radīto piesārņojumu un iespējamo kaitējumu videi un cilvēkiem.

“Informējot atbildīgās institūcijas, pašvaldība no savas puses ir veikusi visas iespējamās darbības procesa iekustināšanai, tomēr ar to ir par maz – bīstamo atkritumu krājumi ir steidzami jālikvidē, un tas ir Vides dienesta jautājums. Pašvaldības budžetā nav līdzekļu šādu darbību veikšanai. Līdz šim brīdim atbildīgās puses ne tikai nav uzsākušas reālu darbību, bet nav arī sniegušas pašvaldībai informāciju par iespējamiem risinājumiem un termiņiem. Uzskatu, ka šāda klusēšana ir nepieņemama, jo jautājums ir steidzams un pamatoti uztrauc vairāk nekā desmit tūkstošus Ozolnieku novada iedzīvotāju, kurus tiešā veidā skartu šāda objekta eksplozijas vai aizdegšanās sekas. Diemžēl mēs neesam saņēmuši Vides dienesta komentārus, lai varētu sniegt konkrētas atbildes saviem cilvēkiem,” stāsta D.Liepiņš.

Objekts kopš 2015. gada 16. janvāra pieder SIA “Metarex”, kura saimnieciskā darbība ir apturēta. Ozolnieku novada pašvaldība iespēju robežās ir mēģinājusi teritoriju ierobežot un aicina iedzīvotājus, kā arī ziņkārīgos interesentus neriskēt ar savu veselību un neapmeklēt objektu.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Ozolnieku novadā