Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolniekos vāc parakstus pret «Elvi» pie dīķa 54

«Pašvaldības funkcija nav nodrošināt privātuzņēmumu ar zemi,» vienu no iemesliem, kāpēc ir pret «Elvi» pie ciemata ūdenskrātuves un kāpēc iniciējusi parakstu vākšanu, atklāj vietējā uzņēmēja Sarmīte Neimane. 

Pašlaik jau savākti vairāki simti ieinteresēto iedzīvotāju parakstu, paredzēts arī apstaigāt mājas. Tirdzniecības centra idejas pretiniece ir pārliecināta, ka Ozolnieku novada Domes deputāti, kas lēmuši par zemes iznomāšanu uzņēmumam, kurš grasās izbūvēt pie iecienītās atpūtas vietas lielveikalu, nav ņēmuši vērā lielākās iedzīvotāju daļas viedokli, jo, viņasprāt, būvniecību atbalsta tikai 25 – 30 procenti vietējo. 

Uzņēmēja, kas iepriekš vēlēšanās pārstāvējusi Latvijas Zaļo partiju, atzīst, ka ir saņēmusi no partijas biedra aizrādījumu, ka nevajadzētu atkal aktualizēt šo jautājumu. «Kad noskatījos priekšvēlēšanu diskusiju, ko vadīja Kārlis Streips, sapratu, ka paraksti jāvāc,» atzīst S.Neimane.

Parakstīties var veikala «Mauriņš» telpās. Paredzēts, ka paraksti tiks iesniegti gan pašvaldībā, gan citās institūcijās, kas varētu ietekmēt atļauju būvēt lielveikalu.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 54

Ozolniece

Tieši tas Ozolnieku dīķa gals ir vienīgā vieta kur vietējie iedzīvotāji var atnākt pasauļoties un izpeldēties. Uzbūvējot tur lielveikalu ar autostāvvietu, iedzīvotājiem tiek atņemtas aktīvas atpūtas iespējas vasarā. Pagasta vadība domā par finansiālām interesēm (visdrīzāk kādam ir personīgs labums no lielveikala celtniecības).

pirms 6 gadiem, 2013.06.07 09:04

Arī es

domāju, ka nevajadzētu pieļaut Elvi pie atpūtas vietas! Gan jau atradīsies piemērotāka vieta, kur celt!

pirms 6 gadiem, 2013.06.07 09:12

Resnais

Arī eiro atbalsta 30 %, taču tas pēc Dombovska domām nebūs šķērslis to ieviest. Domājiet, šeit būs savādāk? Potenciālo nodokļu maksātāju taču nevar dzīt prom.

vadīja Kārlsi Streips== Kārlis

pirms 6 gadiem, 2013.06.07 09:50

Zvaigžņu iela

Vietējie spekulanti nobijās no konkurences! Ozolniekos lielveikalu vajag, jo Elvi sortiments būs daudz plašāks nekā vietējiem nemākuļiem! Jebkuram ir skaidrs, izņemot "konkurenti"- Neimani, ka vinnētājs būs tikai pircējs.

pirms 6 gadiem, 2013.06.07 10:17

xxx

Tad kas vainas viņam atrasties tur,kur viņš ir?????

pirms 6 gadiem, 2013.06.11 16:46

Zvaigžņu iela

Tik aprobežotam domās un gramatikā, protams, ka ir pilnīga vienaldzība par Latvijas uzņēmuma paplašināšanās iespējām.

pirms 6 gadiem, 2013.06.13 23:14

Meliorācijas iela

Kārtējo reizi secinām par ZZ objektivitāti. Ieraugot pludmali un bērna feisu, skaidrs, ka veikals būs pludmalē. Pareizos attēlus atrast nebija ne mazākās vēlēšanās, galvenais ir sensācija.
Tā kā zinu, kur veikals atradīsies neredzu, kā tas var nodarīt skādi pludmalei. Vienīgi aizsegt skatu uz Rīgas šoseju.

pirms 6 gadiem, 2013.06.07 10:33

Žurks

Šoseju aizvietos misenes un žurkas.. Vai ne? ;)

pirms 6 gadiem, 2013.06.11 16:48

Es neparakstīšos!

Lai ir lielveikals, būs veselīga konkurence!

pirms 6 gadiem, 2013.06.07 11:05

Kāzu Viesis

Veselīga konkurence. Ar ko ? Ar otru Elvi Stadiona ielā ?
Normāls monopols. Jau tā ELVI ir visdārgākais veikals, ja palūkojas, kas notiek ķēžu veikalos. Laikam lauķus var slaukt kā ienāk prātā, bet šie laimīgi par katru ievītušo banānu...

pirms 6 gadiem, 2013.06.07 11:21

Kāzu viesim

Tak brauc ar riteni vai ej ar kājām- Maxima ir 40min gājienā, IKI vispār tikai pusstundas. Ar velo divas reizes ātrāk. Ko var gānīties???

Deputāts

pirms 6 gadiem, 2013.06.07 12:40

Deputāts

Bija izsludināta sabiedriskā apspriešana, bija iespējas izteikties, kur tad jūs bijāt? Tagad dabūsiet atpakaļ atrakstu, ka viss bija izziņots laikā un telpā, intereses kā vienmēr nebija nekādas. Tagad pieņemts lēmums, ELVI, pieļauju domu jau uztaisījis projektu, iepircis materiālus. Ko pašvaldībai tagad darīt? Teikt- nē, sorry, neļausim jums būvēt! Kas būs tālāk? Tiesvedība un pašvaldībai būs jāatmaksā ELVI ieguldītā nauda- bez variantiem. Sorry, vilciens aizgājis.

pirms 6 gadiem, 2013.06.07 11:27

tekla

Kur vāc parakstus? Esošajā veikaliņā? Pošļi nah! Lai ir tas elvi, sauļošanās laikā būs kur saldējumu nopirkt.

pirms 6 gadiem, 2013.06.07 11:33

DOMU GRAUDS

Es nezinu vai domes deputāti ir vispār bijuši pie dīķa, bet tas par ko viņi nobalsoja, secinu, ka nē. Aizejiet, lūdzu paskatieties, kad būs veikals, kur veikala klienti liks savus auto vai būs ierobežojums atpūtniekiem vai deputāti padomāja, ka palielināsies risks, ka jaunieši ies pirkt alu un citus alkoholiskos dzērienus, diez vai. Vai veikalniekiem patiks, ka pa viņu veikalu staigās klienti peldbiksēs,diez vai. APDOMĀJATIES KO DARIET.

pirms 6 gadiem, 2013.06.07 12:14

Deputāts

Un Tu pats, gudriniek, sabiedriskās apspriedes laikā kautko pret šo pateici? Nebija info? Drīzāk Tev nebija intereses, tagad uzrāva tēmu- nu jā, tagad var gānīties. Tipisks komentāru rakstītāja piegājiens.

pirms 6 gadiem, 2013.06.07 12:38

to Deputāts

Ceru,ka ne ar musoriem,parazītiem pret pludmali? Es sekoju līdz notikumiem un ne velna nezinaju,ka ir kaut kādas iespejas izteikties. Mēdijs ir spēks nevis kaut kāds "viens otram pateicām un pasakam tālāk". Kur tika kaut kas afišēts???? OzO mājaslapā nekā nebija! Būsim atklāti,..gan jau pašiem kāds labums atlec no visa projekta!

pirms 6 gadiem, 2013.06.11 16:54

Sanita

Nekur vecajā Eiropā tāds nenotiktu, ka pie ezera atļautu celt lielveikalu, Ja vēlas celt lielveikalu, tad Ozolniekos ir ļoti daudz citu vietu, kur to drīkst darīt. Normāli, ka lielveikals pie ezera nebūtu, tur tam nav vietas. Protams to ir lēmuši deputāti , kas ļoti aizstāv savu viedokli. Cik zinu, lielveikalam tika piedāvāta arī cita vieta , bet tas negribēja ! Skaidrs , ka deputāti lobē kāda intereses. Un domāju, Neimanei Elvi nav nekāds konkurents ! Nekad veikals nav konkurents izplatītājam. Jāņem vērā, ka 2014 gadā RAF rajonā, kas ir netālu no Ozolniekiem ,doma ienākt arī Rimi lielveikalam. Kur prece arī būs lētāka. Jau tagad Elvi Ozolniekos ir , ja vēlas, viņš var attīstīties tur, vietas pietiek ! Jāsaka, paldies, ka paraksti tiek vākti un domāju, ka varbūt spēsim kaut ko noprotestēt, vismaz būsim to darījuši. Ir jāsaprot, ka iebūvējot lielveikalu pie ezera , tiks zaudēta ainava . Tur noteikti jābūt sakārtotai atpūtas vietai, nevis lielveikalam .

pirms 6 gadiem, 2013.06.07 12:52

Ansis

Kas ir vecā Eiropa? Un kas jaunā?

pirms 6 gadiem, 2013.06.07 17:18

Sanitai

Esmu redzējis veikalus arī pie ezeriem, arī vecajā Eiropā. Tādiem, kā tu, vislabāk būtu dzīvot Slīteres rezervātā vai Ķemeru purvā - neko nebūvēsim, neko neattīstīsim, ka tikai kāds ko nenopelna. Jā, tajā pašā Eiropā ezeri, jūras un upes ir apbūvēti ar privātmājām, viesnīcām, kurortiem. Pateicoties tādiem ākstiem, kā tu, mēs nekad nedzīvosim Eiropas līmenī, jo mums vienmēr škitīs, ka kāds kaut ko kādam ir iedevis, lobējis, ka neko nevajag, ka visam ir jāaizaug ar zālu un alkšņiem. Nedod dievs, kāds ko uzbūvēs, tie taču ir noziedznieki vai kukuļdevēji.

pirms 6 gadiem, 2013.06.10 03:00

vecajai eiropai

vispār tas nav ezers, bet gan visparastākais dīķis!
Es par veikalu-būs jaunas darbavietas un pāris plikvēderu ciemata centrā mazāk! Atraduši ar kur saulē gozēties...bezmaz uz asfalta!

pirms 6 gadiem, 2013.06.10 21:59

Ozolnieki

Tur ira skaidris ka diena ka nauda risinas visas broblemas ja ira paredzeta ta celtnieciba tat ari bus pie ezera

pirms 6 gadiem, 2013.06.07 16:20

saule

Tas ir noziegums pret dabu un Ozolnieku iedzīvotājiem .

pirms 6 gadiem, 2013.06.07 17:27

No Ozolniekiem

Kur un kad bija sabiedriskā apspriešana par lielveikalu? Neatceros, ka tāda būtu bijusi. Ja būtu, noteikti aizietu un pateiktu nē.
Tā vietā, lai poespiestu īpašniekus nojaukt vai vismaz sakopt nolaistās insustriālās būves, kas sačakarē visu Ozolnieku paskatu, dome ļauj ar plastmasas kasti aizbūvēt vienīgo nesabojāto ciemata vietu. Kauns.

pirms 6 gadiem, 2013.06.07 20:49

No Jelgavas

Jelgavā arī pret RIMI bija publiskā parakstu vāšana, bet tagad rindā pie kases pusdienu jāstāv.:)

pirms 6 gadiem, 2013.06.09 09:04

bla, bla

kad Parīzē Eifels būvēja savu torni, tādi kā tu, ņaudēja, ka tiks sabojāts pilsētas skats, ka tads briesmonis ir jānojauc. Diez vai šodien kāds spēj iedomāties Parīzi bez šī torņa.
Protams, nevar salīdzināt Eifeli ar Elvi, taču Ozolnieki nav Parīze :) Kas zi, pēc dažiem gadiem nespēsim iedomāties kā tur varēja būt bezjēdzīgs, nepļauts zālājs.
Starp citu, visi nez kāpēc piemin vasaru, kad nebūšot kur gulšņāt vai auto novietot. A kur paliek iespēja 30 grādos aukstu alu blakus pludmalei iegādāties? Un Rudenī, ziemā, pavasarī, tad taču Elvis nevienam netraucēs vispār?

pirms 6 gadiem, 2013.06.10 03:07

suns

Es par to pašu! Neko nebiju dzirdējis,ka bija aicināti uz viedokļa izteikšanu! Ozolnieku mājaslapā nebija. Tagad pirmo reizi mēdijos parādās par iespēju parakstīties Pret.. Tā nekur netika publicēts un afišēts pasākums,ka bijusi vel kāda iespēja izteikties. Gan jau kādam atlec labums.

pirms 6 gadiem, 2013.06.11 16:57

nu...

labāk neimaniene būtu vākusi parakstus par ūdens izmaksu palielināšanu...

pirms 6 gadiem, 2013.06.09 09:06

atpuuta

Tā arī nesapratu, kas tur slikts būtu, ja pie dīķa būtu veikals. Kāds paskaidros?

pirms 6 gadiem, 2013.06.09 09:06

Par Elvi

Izskatās, ka ļoti cienījamā uzņēmēja S.Neimane, vienkārši mēģina *** prātus cilvēkiem, kuriem nav pietiekamas informācijas par plānoto būvniecību. Tad nu šī puķu pārdevēja cenšas iestāstīt, ka nu tik likvidēs stāvvietu, nabaga Ozolnieku iedzīvotājiem nebūs kur atpūsties utt. Nebrīnītos, ja šī padomju skolu izgājusī uzņēmēja nolaistos līdz tam, kad paziņotu par Ozolnieku dīķa aizbēršanu Elvja iebraucamā ceļa vajadzībām. Būtu labāk tirgojusi savus lakstus un stādus, nevis musinājusi tautu.
Iespējams, Neimane Elvja ienākšanā saskata draudus arī sev, jo abu uzņēmumu (Mauriņš un Flora SAN) apgrozījums nesasniedz par 150 tūkst. gadā. Gan jau bailes, ka Elvis vēl vairāk paplucinās jau tā šķidro biznesu. Kad atvērās Elvis Arkas vietā, tur bija rindas. Diez, kad vērās Mauriņš, rindas bija tādas pašas?
Tieši tāpda jau ir tā demokrātijas būtība, tauta ievēl savus priekšstāvjus, bet tie, savukārt, lemj par tautas labklājību. Ja šķiet, ka ievēlēti neīstie vai lēmumi ir slikti, ik pa 4 gadi var mainīt, liekot krēslos citus. Vēlēšanas beidzās, tad jau redzēsim Vismaz priekšvēlēšanu debatēs kandidāti apliecināja, ka atbalsta Elvja būvniecību. Ceru, ka viena kaktu uzņēmēja ar pāris simt neinformētiem kadriem nesačakarēs normālu lietu.
Protams, zināma vaina jāuzņemas Ozolnieku novada pašvaldībai, kura nav pietiekami izskaidrojusi savu lēmumu, vizuāli pierādot, ka nekas netiks ne samazināts, ne noārdīts. Tādēļ tagad visādām neimanēm ir iespēja pūst miglu acīs.
Runājot par veikalu, nekādi nespēju saprast, kapēc dažiem Elvis nepatīk. Plašs sortiments, cenas pieņemamas, rindas arī nav milzīgas. Nu jā, tiesa, „Vesko” visticamāk nāksies aizklapēt savējo veikalu, arī „Melces” diez vai izdzīvos tikai uz nakts alkahola tirdzniecības rēķina. Dienā tak tur vairs neviens neies, ja blakus būs Elvis. Nebrīnītos, ka tieši šo veikalu darbinieki un vietējie alkāni, kuriem naktī vienmēr pietrūkst dzeramā, baidoties no „točkas” puslēgālās aizvēršanas, aktīvi protestē pret

pirms 6 gadiem, 2013.06.10 02:50

suns

Tad kāda vaina viņam palikt tur,kur viņš ir pašlaik?!

pirms 6 gadiem, 2013.06.11 16:59

laksts

Tos parakstus vēl vajadzēs pastudēt, nebūtu brīnums, ka viena daļa nāks no pansionāta, kur apmuļķot vecos cilvēciņus ir vieglāk par vieglu.

pirms 6 gadiem, 2013.06.10 15:27

R

Elvi vajag, jo cenas un piedāvājums Ozolnieku veikalos prasās pēc konkurences. Vieta gan jāpārdomā. Tā ir laba atpūtas zona, ko, protams, vajag uzlabot. Ozolniekos ir daudz nesakoptu vietu, piemēram, pie ezera pamestā un izdemolētā rūpnīcas administrācijas ēka, pie ambulances vēl kādi izdemolēti korpusi, pie dižās augstskolas nepabeigti korpusi... Tajos varētu izmitināt daudzus bodniekus. Un vēl tas arhitektūras ansamblis Rīgas ielā, kur "Mauriņš"! Kauns, ka algojam arhitektu! Kā ar gaumi Rīgas un Meliorācijas ielas stūrī, kur tas zedeņu žogs?

pirms 6 gadiem, 2013.06.10 18:41

Alfrēds

Varbūt vajag aizdomāties, ka firma, kas piedalījās konkursā un vinnēja ir tikai dibināta 2012.gadā!
Un kāpēc deputātiem būtu jādod pašavaldības zeme ? Ne viens jau nesaka, ka veikals var nebūt, bet veikalam nevajadzētu būt pie ezera !

pirms 6 gadiem, 2013.06.10 23:05

Ozolnieku novadā