Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku apkures tarifa pieaugums būs mazāks, nekā plānots iepriekš 18

Vienojoties ar banku par procentu likmes samazināšanu, SIA "Ozolnieku KSDU" jaunais siltumenerģijas tarifs Ozolniekos būs nevis 67,02 eiro par megavatstundu, kā rēķināts iepriekš, bet 62,14 eiro, aģentūra LETA uzzināja uzņēmumā.

SIA "Ozolnieku KSDU" un AS "SEB Banka" ir vienojušās par uzņēmuma siltumsaimniecībai piešķirto aizdevumu termiņu pagarināšanu un procentu likmes samazināšanu, tāpēc ir pārrēķināts siltumenerģijas apgādes tarifa projekts, kas ir iesniegts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā. Piedāvātais tarifs pēc pārrēķina un administrācijas izmaksu pārskatīšanas ir samazināts no 67,07 eiro par megavatstundu līdz 62,14 eiro par megavatstundu.

Tāpat precizētajā tarifa projektā nav iekļauti centralizētai apkures sistēmai nepieslēgtie objekti Brankās un Ozolniekos, kā tas bija līdz šim un izsauca iedzīvotāju neapmierinātību. Līdz ar jaunā tarifa stāšanos spēka šiem objektiem tiks aprēķināts un piedāvāts individuāls siltumenerģijas tarifs.

Iepriekš tika plānots, ka jaunais siltumenerģijas tarifs sasniegs 67,02 eiro par kilovatstundu. Šoruden par apkuri vietējie iedzīvotāji maksā 47,62 eiro par kilovatstundu.

Komunālajā uzņēmumā aģentūrai LETA skaidroja, ka 2008. gada apstiprinātais siltumapgādes pakalpojuma tarifs bija spēkā līdz 2017. gada 1. aprīlim, līdz ar to uzņēmumam šogad ir jāizstrādā un jāapstiprina jauns tarifs. Jaunais tarifs izstrādāts, ņemot vērā gadu gaitā radušās izmaiņas tarifu veidojošajās komponentēs un jaunās šķeldas katlu mājas siltumenerģijas ražošanas izmaksas, kā to paredz katlu mājas būvniecībai piesaistītā Eiropas Savienības fondu finansējuma apguves noteikumi.

"Ozolnieku KSDU" norāda, ka ir samazinājies valsts atbalsts elektrības ražošanai koģenerācijā, būtiski pieaugušas ražošanas procesā izmantotās elektroenerģijas izmaksas, darba algu un administratīvo izmaksu slogs. Tāpat arī daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku renovācijas procesā iegūtā siltumenerģijas ekonomija un pēdējo gados piedzīvotās siltās ziemas ir samazinājušas pārdotās siltumenerģijas apjomu, līdz ar ko fiksētās izmaksas, piemēram, iekārtu uzturēšana un nolietojums, darba algas, apdrošināšana, ir jādala uz mazāku pārdotās enerģijas daudzumu. Lai atjaunotu pārdotās siltumenerģijas apjomu, Ozolnieku ciema centralizētajai apkures sistēmai tika pieslēgti jauni patērētāji, tomēr šie pasākumi ir būtiski palielinājuši pamatlīdzekļu nolietojuma un bankas kredītu apkalpošanas izdevumus.


Foto: no arhīva


Pievieno komentāru

Komentāri 18

hmm

Vispār koks ar diviem galiem. Jo lielāks tarifs, jo KSDU varētu vairāk naudas ieguldīt tīklu attīstībā (ja tur netiek nekas izšķērdēts), kas ar laiku tarifu varētu pat samazināt, bet ja tarifs tāds, ka KSDU knapi galus velk kopā, tad agri vai vēlu nonāks pie tā, ka būs lielākais tarifs LV.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.04 18:13

fondi

Vispār jau KSDU iepriekš apguva diezgan lielus fondu līdzekļus tieši siltuma zudumu samazināšanai un katlu mājas rekonstrukcijai un pārbūvei uz šķeldu. Tika darīts viss, lai samazinātu tarifu. Bet rezultātā tā ir kā ir.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.05 09:02

ESA

I.D.I.O.T., ieguldi pats tu kur gribi un ko gribi, es gribu tikt vaļā no OKSDU un savā daudzstāvenē ielikt idividuālos apkures katlus! Man tas bars liekēžu un dunduku nav vajadzīgs!

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.05 11:46

ESAi

Bet kur ir problēma ņem un dari, bet sprižot pēc tavas darbības komentāru sadaļā neko vairāk kā celt neslavu varēšanas nav. Tipiskais ožu elektorāts - dzīvo vienā no sakārtotākajiem lauku novadiem Latvijā, bet viss ir tik slikti.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.05 12:33

ESAi no ESA

Pats tu esi pilnīgs mudaks, diemžēl mūsu valsts likumdošana aizsargā tādus OKSDU un neļauj no centralizētās apkures atteikties! Pirms komentē zābāk vispirm iepazīsties ar komentējamo materiālu!

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.05 13:32

Laimes lācis šeit nav redzēts

Muļķim var dot naudu cik gribi, vienalga būs par maz. Kur palika 2miljonu investīcijas?
https://media-polesye.by/files/kraxreformib.jpg
Bet prātīga pašvaldība desmit reiz parēķina, vienreiz iztērē.
https://www.google.lv/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0ahUKEwiP6JjC7PDXAhUkSJoKHQtPDNkQFggrMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.kekava.lv%2Fuploads%2Ffiledir%2FVija%2F2013_12_05%2F13bkskatlumaja.pdf&usg=AOvVaw3-Q3OMh31UcVNhefkcigqu

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.04 19:27

Konstantīns

Baložu siltums galu galā nav veicis nekādas investīcijas siltumsaimniecības attīstībā un tas ir fakts:
http://www.aprinkis.lv/carnikavas-novads-zinas/sabiedriba/pasvaldibas/item/41614-dargaks-siltums-balozos-nenaca-ka-parsteigums

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.05 09:11

Tur jau tas sāls

Jo bez investīcijām un jaunas katlumājas izbūves viņu tarifs ir zemāks.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.05 09:33

Konstantīns

Un kas notiks, kad vecie tīkli un katli būs 100% nolietoti un būs jābūvē jauni, kāds tad būs tarifs?
Kā pašvaldība plāno sasniegt CO2 samazinājuma mērķus 2020.gadā - ar gāzes katlumājām tas nav iespējams.
Ilgtspējīga attīstība nozīmē savlaicīgu investīciju veikšanu un investīcijas protams ir jāiekļau tarifā, pretējā gadījumā siltumsaimniecība nav dzīvotspējīga.
Atbildīgai pašvaldībai ir jādomā tālāk par nākamajām vēlēšanām, jo ir ražošanas procesi ar 10 un pat 20 gadu ciklu, bet lēmums veikt investīcijas vienmēr būs nepopulārs tieši tā ietekmes uz tarifu dēļ.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.05 11:41

Monopolista domāšana

Investīcijas un naudas apgūšana(iztērēšana) nav viens un tas pats. Investīciju mērķis ir kapitāla ieguldīšana, kas nodrošina kapitāla vērtības saglabāšanu vai pieaugumu jeb peļņu pie tiem pašiem tirgus nosacījumiem. Tātad ieguldītās naudas mērķis ir samazināt ražošanas izmaksas, nevis tās sadārdzināt.
Ja uzņēmēji tā investētu, kā Oksdu, tad viņi jau sen bankrotētu.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.05 12:58

Monopolists

Diemžēl pašvaldībai risinot siltumsaimniecības jautājumus ir jārisina vēl papildus jautājumi - enerģētiskā drošība, teritorijas attīstība, vides prasības u.t.t, kas ir vienaldzīgas privātajiem investoriem.
Dažkārt ilgtermiņa risinājumi īstermiņā šķiet dārgi, bet šo risinājumu atlikšna nekādā mērā tos lētākus nepadara. Bez šaubām nolietot tīklus un beigt ražošanu ir lētākais risinājums un tā sekass var apskatīt Emburgā un Garozā, kur siltumsaimniecība ir likvidēta un neviens investors tur nav pieteicies risināt šo jautājumu, iesaku apmeklēt ciematus redzes loka paplašināšanas nolūkos.
Jebkurā gadījuma centralizētā siltumsaimniecība ir viens no infrastruktūras pamatiem, kas ilgtermiņā nodrošina teritorijas attīstību un neveicot iegūldījumus infrastruktūrā nav pamata cerēt uz attīstību nākotnē.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.05 13:44

Monopolistam

Siltumsaimiecības nozare, kā jebkura tehniska nozare balstās uz fizikas likumiem, ar kuriem var maksimāli precīzi novērtēt siltumapgādes sistēmas lietderību
un efektivitāti, bet ņemot talkā elementāros ekonomikas pamatus, var novērtēt arī investīciju ieguldījumu ieguvumus vai zaudējumus.
Atliek vien izvēlēties efektīvāko siltumapgādes sistēmu, lai sasniegtu viszemāko siltumenerģijas tarifu, kurai nebūt nav jābūt centralizētai.
Un ja kādam investoram pēkšņi sagribētos Emburgā un Garozā ierīkot centralizēto apkures sistēmu, kas pie patreizējās situācijas un siltuma patēriņa apjoma ir
tur būtu totālākais absurds. Tādu ideju pieminēšana vien jau liecina, ka par saimniecisku un ekonomiski pamatotu lēmumu pieņemšanu ir tumša bilde.
Piemēram, pēdējās izbūvētās Ozolnieku siltumtrases viena kilometra izmaksas sastādīja vairāk kā 300 tūkstošus EUR. Bet minimālais siltuma blīvums,
kas būtu tehniski ekonomiski pamatojams ar investīciju un atmaksāšanās laiku patreiz ir aptuveni 1,05 MW/km, kas nodrošinātu
patērētājiem vismaz 4800 MWh siltuma gadā. Tad šis kilometrs 10 gados patērētajiemm izmaksās 300 000/4800/10= 6,25 EUR/MWh
Bet triju vai vairāku dzīvokļu nerenovētu māju īpatnējais siltuma patēriņš gadā vidēji ir 0,18MWh/m2. Lai savāktu 4800 MWh siltuma patēriņa
gadā vajadzēs 26 666m2 jeb 500 dzīvokļus. Tad nu tikai nekompetents muļķis var mēģināt piedāvāt centŗalizētu apkuri apdzīvotā vietā, kur ir nepietiekams
siltuma patēŗētāju blīvums. Kā redzi, nav grūti sarēķināt, ka 50 dzīvokļiem šis siltumtrases kilometrs maksās jau 62,5 EUR par vienu MWh vien.
Kā tad ir? Vai vēl vēlies piedāvāt cantralizēto situmapgādi Garozas iedzīvotājiem?

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.05 19:51

Monopolists

Es nepiedāvāju atjaunot centralizēto apkuri Emburgā un Garozā, bet gan norādu, ka brīvais tirgus dažkārt nespēj nodrošināt sabiedrībai nepiecišamās lietas - šajā gadījumā apkures nodrošināšanu daudzdzīvokļu dzīvojamās un sabiedriskajās ēkās par saprātīgu cenu.
Savukārt aprēķinā nav ņemts vērā, ka ~ 40% no trasēm finansē ES, un trašu amortizācijas periods ir vismaz 20 (ja ne 50) nevis 10 gadi.
Papildus būtu ir jāņem vērā arī pašvaldības nākotnes plāni jaunu objektu būvniecībai, kas nav mazsvarīgi siltuma saimniecības un teritorijas attīstībā, pieminētie 4800 MWh faktiski ir 2-3 jaunu objektu gada patēriņš (vidusskola, baseins, pansionāta jana piebūve) neskaitot jaunas daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas Saules ielā.
Tavs aprēķins ir balstīts uz nepilnīgiem skaitļiem, kā arī neņem vērā nākotnes attīstības perspektīvas ciematā un balstās vien demagoģiskā sauklī - nost ar centralizēto apkures sistēmu - bez jebkādas saprātīgas alternatīvu izvērtēšanas.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.06 12:51

realitāte

Labā ziņa ir, ka Liepiņš ir patriecis Aināra un Veļecka ielikteņus! Jaunais priekšnieks pat oficiāli vēl nesācis strādāt jau tikās ar māju vecākajiem un konstruktīvā gaisotnē risināja gadiem neatrisinātos jautājumus:))))

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.05 06:51

objektīvā realitāte

Vienus patrieca, citus ielika. Vispār jau jaunai valdei lielais tarifs šķita pieņemams.
Un nelikumīgi pelnīt uz Branku iedzīvotajiem ar savām autonomām apkurēm tiem vispār bija ļoti pieņemami.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.05 08:48

Janka

Priekšnieks jau veselu dienu un jau šāds rezultāts, vai nepārvērtējiet viņa spējas???

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.05 09:12

==> ESA

Un, ko tu darīsi, kad mājā kāds dzīvoklis nesamaksās par gāzi vai citu kurināmo. Pārējie sametīsies? atslēgsiet siltumu?

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.06 08:54

Monopolistam

Ne jau brīvais tirgus nespēj piedāvāt apkuri par saprātīgu cenu, bet Oksdu pārziņā esošā neefektīvā centralizētā siltumapgādes sistēma ir par iemeslu tam, ka siltuma lietotājiem netiek piedāvāts izdevīgākais risinājums. Kurš gan izteiks vēlēšanos pieslēgties CSS, ja tās piedāvātais siltums maksās krietni dārgāk par individuālo un autonomo apkures sistēmu piedāvātajām apkures izmaksām. Bet CSS esošie klienti kļūst par ķīlnieku monopolistam, jo tiem tiek liegta iespēja izmantot šīs brīvā tirgus sniegtās iespējas. Un kā tad paliek ar tādām sabiedriskām ēkām, kā Tautas namu, PII Pūcīte utt, vai tad tām enerģētiskā drošība nav aktuāla? Kādā tuvākajā nākotnes perspektīvā tās tiks pieslēgtas pie CSS. Piesedzoties ar atrunām, par drošību, vides prasībām, teritorijas attīstību tiek nodrošinātas monopolista siltuma ražotāja intereses, nevis patērētāja neatkarība.
Piesaistītais ES finansējums nav iemesls tam, lai to notrallinātu bezjēgā, pat ja tas būtu 100%, turklāt nav bijusi diskusija par alternatīvajiem risinājumiem, kuros izmaksas varētu būt bijušas arī zemākas un tie paši mērķi tiktu sasniegti arī ar mazāko līdzekļu izlietojumu.
Amortizācijas vai pamatlīdzekļu nolietojumu un tā izmantošanas politiku nosaka uzņēmuma vadība balstoties uz pamatlīdzekļa lietderīgo izmantošanas termiņu, bet 10 gadi bija tikai piemērs aprēķinam. Zinot ka SIA “Ozolnieku KSDU” ir pašvaldības uzņēmums, tātad novada iedzīvotāji ir aizņēmušies un ieguldījuši attiecīgi 1 170 751EUR, bet banka šo summu un % prasa atgriezt 15 gados, tad monopolista kasītē ātri iestāsies iztukšītis, ja nolietojums tiktu uzkrāts 50 gados, jo nav iespējams atdot naudu šodien, kuru saņemsi tikai rīt!
Naudas lietās rozā brilles tomēr vajadzētu noņemt, būtu interesanti iepazīties ar novada attīstības plāniem, kuru rezultātā esošās siltumtrases tuvumā parādīsies jauni siltuma patērētāji, kuri spēs nodrošināt 4800MWh siltuma pieprasījumu gadā. Diemžēl tam ir vajadzīgi nevis 2-3 objekti, bet vismaz 500 jaunu dzīvokļu jeb vismaz 20 jaunas daudzdzīvokļu mājas. Turklāt pašreiz Kastaņu 2 katlu māja saražo siltumu tikai 5500MWh siltuma gadā, bet visos Ozolniekos to saražo 8800MWh gadā, uz kuriem tad šo miljonu investīcijas arī sadalīs.
Vispār jau augstā siltuma tarifa iemesls nav mazais siltuma patēriņš, bet gan uzbūvētās šķeldas katlu mājas jaudu neizmantošana.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.06 21:36

Ozolnieku novadā