Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku novada dome neļauj palielināt atkritumu izvešanas maksu par teju 37 procentiem 2

Pamatojoties uz noslēgtā līguma nosacījumiem, Ozolnieku novada dome nav atļāvusi SIA "Clean R" paaugstināt atkritumu apsaimniekošanas maksu novadā par 36,99 procentiem, un rezultātā tarifa pieaugums būs tikai 2,9 procenti, liecina novada domes sēdes protokols.

Ozolnieku novada pašvaldībā saņemts atkritumu apsaimniekotāja SIA "Clean R" iesniegums ar lūgumu paaugstināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu par 36,99 procentiem jeb līdz 11,74 eiro par vienu kubikmetru, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), līdzšinējo 8,57 eiro bez PVN vietā. Atkritumu apsaimniekošanas maksas paaugstinājums pamatots ar būtiskajām izmaiņām dabas resursu nodoklī.

Pieņemot lēmumu par atkritumu izvešana tarifa izmaiņām, dome ņēmusi vērā ar "Clean R" noslēgtā līguma pantu, kas nosaka, ka pieļaujamas tikai tādas tarifa izmaiņas, kas nepārsniedz iepriekšējo 12 mēnešu inflācijas apmēru. Pieprasot informāciju no Centrālās statistikas pārvaldes, konstatēts, ka minētā laika posma inflācija ir 2,9 procenti, tāpēc nolemts arī tarifu palielināt 2,9 procentu jeb 0,25 eiro apmērā. Līdz ar to jaunais tarifs būs 8,82 eiro par kubikmetru, neieskaitot PVN.

Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā stāsies spēkā 2018. gada 1. februārī, taču ar noteikumu, ka SIA "Clean R" vismaz 20 dienas pirms jaunās maksas spēkā stāšanās rakstveidā informē klientus par izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas maksā.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Iedzīvotājs

Vai nebūs kā Jūrmalā, kad šāda "izlēmīga rīcība" novedīs pie vienkārša rezultāta - Clean R atteiksies izvest atkritumus. Liepiņš jau var tēlot skarbo veci un nepieļaut tarifa paaugstināšanu, taču visam ir savas robežas. Ja no 1.janvāra akcīzes nodoklis pieaug par 10 eiro/tonnā, tad nav grūti parēķināt, ka piedāvātie 2.9% nu nekādi nesedz šo pieaugumu. Laiks rādīs...
Protams, ienākot Ozolniekos, Clean R dempingoja, taču jāatceras, ka viņi cenas nav cēluši 2 gadus, vēl kopš tiem laikiem, kad akcīzes nodoklis bija 12 eiro/tonnā (tagad būs 35 eiro/tonnā).

pirms 4 mēnešiem, 2017.12.21 20:52

es pats

Kādi mēs skaisti,kādi mēs pūkaini ,kā mēs rūpējamies par iedzīvotājiem,bet dzīvē tomēr dubultoja tarifu.

pirms 2 mēnešiem, 2018.02.13 07:10

Ozolnieku novadā