Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku novadā kadastrālā bāzes vērtība lauksaimniecībā izmantojamai zemei augs vidēji par 19% 2

Saskaņā ar Valsts zemes dienesta (VZD) veikto nekustamo īpašumu (NĪ) vērtēšanu, nosakot NĪ kadastrālo vērtību, to kopsummas Ozolnieku novadā kopumā zemei augušas par 5%, savukārt ēkām praktiski nemainās, bet bāzes vērtība lauksaimniecībā izmantojamai zemei augs vidēji par 19%, liecina VZD apkopojums.

VZD ir sagatavojis pārskatu par kadastrālo vērtību izmaiņām novadā 2014.gadā, ko ietekmējušas nekustamā īpašuma tirgus tendences un citi vērtību noteicošie faktori. Nosakot bāzes vērtības 2014.gadam, tika izmantoti 2011.gadā un 2012.gadā valstī notikušie darījumi. Ozolnieku novadā minētajā periodā ir reģistrēti gandrīz 120 darījumi ar dzīvokļiem, vairāk nekā 150 darījumi ar zemi (no tiem aptuveni 80 darījumi ar individuālās apbūves zemi) un gandrīz 150 darījumi, kur pārdota zeme kopā ar ēkām.

2014.gadā būtiskākās izmaiņas zemes bāzes vērtībās būs lauksaimniecības zemei. Komercdarbības ēkām izmaiņas būs tikai vienā teritorijā - Cenu pagastā.Kaut arī dzīvojamo īpašumu sektorā bija vērojama zināma aktivitāte, tomēr izmaiņas dzīvojamo māju un ēku bāzes vērtībās 2014.gadā nebūs, jo notikušie darījumi apliecina, ka tās noteiktas atbilstoši tirgus situācijai. Bāzes vērtību izmaiņas nebūs arī ražošanas objektiem.

Pamatojoties uz notikušajiem darījumiem ar lauksaimniecības zemi, visos novada pagastos bāzes vērtība lauksaimniecībā izmantojamai zemei pieaugs par 8-29%, vidēji par 19%. Vidējas kvalitātes zemes bāzes vērtības Cenu pagastā augs no 560 latiem par hektāru šogad līdz 700 latiem par hektāru nākamgad, Ozolnieku pagastā - no 560 latiem par hektāru līdz 640 latiem par hektāru, bet Salgales pagastā - no 620 latiem par hektāru līdz 760 latiem par hektāru.

Savukārt komercdarbības objektiem sagaidāmas nelielas izmaiņas ēku bāzes vērtībās, kur Cenu pagasta Jelgavas piepilsētas zonā, ievērojot vispārējo zemes vērtību līmeni, 2014.gadā palielināsies komercdarbības ēku bāzes vērtība - no 50 latiem par kvadrātmetru līdz 60 latiem par kvadrātmetru.Kadastrālo vērtību kopsummas Ozolnieku novadā kopumā zemei augušas par 5%, savukārt ēkām kopsumma praktiski nemainās (izmaiņas ir 0,3% robežās).

Kaut arī kādā teritorijā vai īpašumu grupā bāzes vērtības nav mainījušās, tomēr kadastrālās vērtības var mainīties, ja notikušas izmaiņas objektu datos (piemēram, pašvaldība mainījusi zemes lietošanas mērķi, reģistrēti jauni apgrūtinājumi). Ja Kadastra informācijas sistēmā reģistrētie dati neatbilst īpašuma patiesajam stāvoklim dabā, tad īpašnieku pienākums ir ierosināt datu aktualizāciju.Vērtēšanā iegūtās kadastrālās vērtības tiek izmantotas NĪ nodokļa aprēķināšanai, tāpēc tās ir svarīgas ikvienam zemes, būves vai dzīvokļa īpašniekam.

Kā ziņots, novembra sākumā VZD ir sagatavojis un publicējis pārskatus par kadastrālo vērtību izmaiņām katrā Latvijas pašvaldībā. 2014.gadā vislielākās kadastrālo vērtību izmaiņas sagaidāmas lauksaimniecības zemei visās lauku pašvaldību teritorijās.

Lauksaimniecības zemes bāzes vērtību vidējais pieaugums ir 10-15%, bet ir teritorijas, kur izmaiņas būs arī lielākas, jo spēkā esošās bāzes vērtības latos par hektāru ir salīdzinoši zemas un tās būtiskāk atpaliek no vidējām darījumu cenām.

Lai novērstu nevienlīdzību kadastrālajās vērtībās pret tirgus cenām visas valsts mērogā, atsevišķās teritorijās vērtību pieaugums būs pat virs 30%. Šāds vērtību pieaugums lauksaimniecības zemei būs 11 teritoriālajās vienībās - septiņos pagastos un četrās pilsētās, kuru teritorijās ir arī lauksaimniecībā izmantojamā zeme.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Tas pats Jānis

Tulkojums tiem, kas nesaprot šo sarežģīto tekstu - celsim kur vien būs iespēja jūsu īpašumu un zemes kadastrālo vērtību, lai Jūs nevarētu maksāt pārāk mazo nodokli, bet pastiprinātu valsts budžetu tik ļoti, cik vien tas būs jūsu spēkos.
Ko gribētos teikt - ja jau grābjat nodokļus - veiciet kontroli pār būvēm lai ēkas nesagrūst un nemirst cilvēki! Dariet beidzot savu darbu!

pirms 5 gadiem, 2013.11.25 10:04

Ozolnieku novadā