Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku novadā palielinās skolu un bērnudārzu audzēkņu skaits 2

Ozolnieku novada vispārējās izglītības iestādēs un pirmsskolas izglītības iestādēs audzēkņu skaits šogad ir audzis, un kopumā jaunajā mācību gadā mācības sāks 1545 bērni, aģentūru LETA informēja Ozolnieku novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Kairiša.

Kā liecina pagājušā mācību gada dati, iepriekš novadā bija 1442 audzēkņi, kas nozīmē, ka jaunajā mācību gadā to būs par 103 vairāk.Līdztekus 1545 audzēkņiem vispārējās izglītības iestādēs un bērnudārzos 2013./2014.mācību gadā vēl 126 bērni sāks nodarbības mūzikas skolās - Ozolnieku Mūzikas skolā būs 78 skolēni, bet Salgales Mūzikas skolā - 48 skolēni.

Bērnudārzus un pirmsskolas grupas skolās apmeklēs 688 bērni. Plānotais bērnu skaits bērnudārzā «Bitīte» būs 70, bērnudārzā «Pūcīte» - 128, bērnudārzā «Saulīte» - 144 un bērnudārzā «Zīlīte» - 255 bērni. Garozas pamatskolas pirmsskolas grupā nodarbības sāks 62 bērni, Salgales pamatskolas pirmsskolas grupā - 29 bērni.

Vispārējās izglītības skolās šogad mācīsies 857 skolēni, no tiem 100 būs pirmklasnieki. Ozolnieku vidusskolā būs 520 skolēnu (iepriekšējā mācību gadā bija 490), Garozas pamatskolā - 83 skolēni (iepriekš 76), Salgales pamatskolā - 76 (iepriekš 72) un Teteles pamatskolā - 178 skolēni (iepriekš 183).

Pašvaldības pārstāve informēja, ka pagājušās nedēļas laikā Ozolnieku novada pašvaldībā notika izglītības iestāžu apsekošana, pārliecinoties par skolu un bērnudārzu gatavību jaunajam mācību gadam. Apmeklējot izglītības iestāžu telpas, bija vērojams, ka atsevišķi remontdarbi vēl notiek, bet līdz mācību gada sākumam būtiskākie darbi būs pabeigti un skolēni varēs sākt mācības jau sakārtotās telpās.

«Atsevišķās iestādēs varētu palikt kādi sīkāki darbi, ko būs iespējams veikt paralēli mācībām, neietekmējot mācību procesa norisi. Kopumā novada izglītības iestādes ir gatavas jaunajam mācību gadam, un pozitīvi, ka visās paveikti uzlabojumi un iegūts kas jauns salīdzinājumā ar pagājušo mācību gadu - dažās izremontētas telpas, labiekārtoti laukumi aktīvai atpūtai, iegādāti jauni galdi, soli, grupu un klašu aprīkojums, citur iegādātas interaktīvās tāfeles, projektori vai jauni mācību līdzekļi,» skaidroja Kairiša.

«Ņemot vērā to, ka Ozolnieku novadā kvalitatīvas izglītības nodrošināšana vienmēr ir bijusi viena no galvenajām prioritātēm, tad visas mācību procesam nepieciešamās darba burtnīcas iegādājās Ozolnieku novada pašvaldība, būtiski samazinot vecāku tēriņus, sagatavojot bērnu jaunajam mācību gadam,» informēja pašvaldības pārstāve.

Viņa rezumēja, ka Ozolnieku novada izglītības iestādēs bērnu skaits nesamazinās, bet tieši pretēji - tas palielinās, īpaši Ozolnieku vidusskolā un bērnudārzā «Pūcīte», kur bērnu skaits palielināsies par aptuveni trīsdesmit bērniem salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo septembri, tāpat palielinās arī audzēkņu skaits Ozolnieku novada Mūzikas skolā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Oakwille

Tad jau tā bija domes muldēšana, ka novada bērni pārbēg uz Jelgavu un tie būtu ekonomiski jāierobežo novadā. Un tātad pašvaldība varētu neskopoties ar atlaidēm pilsētas autobusu biļetēm tiem, kas mācās Jelgavā, kā to dara ar Svētes, Platones u.c. bērniem Jelgavas novadā.

pirms 6 gadiem, 2013.08.28 16:42

Ozolnieku novadā