Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku novada pašvaldība pārņems bijušo Salgales skolu 2

Īstenojot pašvaldības autonomo funkciju rūpēties par kultūru un sekmēt tradicionālo kultūras vērtību saglabāšanu, tai skaitā atbalstīt kultūras pieminekļu saglabāšanu, Ozolnieku novada domes deputāti lēmuši atbalstīt īpašuma «Zvaniņi» saglabāšanu kā kultūrvēsturisku mantojumu, vienojoties ar ēkas īpašnieku par īpašuma maiņu pret līdzvērtīgu pašvaldības nekustamo īpašumu, informē pašvaldība.

Izvērtējot ēkas vēsturisko nozīmīgumu, saņemts Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas viedoklis – ēka ir kultūrvēsturiski vērtīga un pārstāv 19. gadsimta eklektisma stila administratīvās arhitektūras reģionālās tendences. Salgales skolā mācījušies tādi sabiedriski aktīvi un vēsturiski nozīmīgi cilvēki kā rakstnieki Līgotņu Jēkabs un Edvarts Virza.

Pašvaldība apņēmusies kārtot nepieciešamās formalitātes, lai pārņemtu ēku savā īpašumā un veiktu nepieciešamos darbus ēkas ārējā vēsturiskā izskata saglabāšanai.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Goga

Ozonieku pašvaldība jau tā ir uz bankrota sliekšņa, rēkinus nemaksā, ko viņi vēl var pārņemt?

pirms gada, 2017.04.18 14:33

xxxx

nu ne jau tajā skolā mācījās Edvarts Virza.Tā jau jaunā skola.

pirms 11 mēnešiem, 2017.05.20 14:54

Ozolnieku novadā