Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku novads – ģimenei draudzīgākā pašvaldība (papildināts ar FOTO) 14

Par ģimenēm draudzīgāko pašvaldību Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pirmo reizi organizētajā konkursā “Ģimenei draudzīga pašvaldība” atzīts Ozolnieku novads, konkursa otrajā kārtā iegūstot augstāko komisijas vērtējumu no visām pašvaldību grupām, informē konkursa pārstāve Gunta Misāne. Republikas nozīmes pilsētu pašvaldību grupā uzvarēja Daugavpils pašvaldība, reģionālas nozīmes attīstības centru novadu pašvaldību grupā – Siguldas novada pašvaldība. Savukārt pārējo 89 novadu pašvaldību grupā pirmo vietu izcīnīja Olaines novada pašvaldība.

Apbalvošanas ceremonijā Rīgas motormuzejā VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts uzsvēra: “Latvijas jēga ir tikai tad, ja arī pēc simt gadiem te skanēs latviešu valoda, godā tiks turēta mūsu kultūra un vērtības, ja skanēs mūsu bērnu smiekli un čalas. Tāpēc ir patiess lepnums piedalīties pašvaldību rīkotajos pasākumos ģimenēm, kuros ģimenes, jo īpaši daudzbērnu, tiek celtas godā. Bērni ir mūsu ilgtspējas un drošības garants.”

“Ozolnieku novada iedzīvotāju skaits ik gadu pieaug, un tas visspilgtāk apliecina, ka Ozolnieku novads ir lieliska mājvieta ģimenēm ar bērniem,” atzīst Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš. “Pie mums ir svaigs gaiss, plaša dažādu sportisko aktivitāšu pieejamība, ērti gājēju celiņi pastaigām, daudz bezmaksas pasākumu un daudz jaunu cilvēku apkārt.”

Konkursa galvenā uzvarētāja – Ozolnieku novada pašvaldība – no VARAM balvā saņēma 20 000 eiro ģimenēm noderīgu pasākumu veikšanai 2018. gadā. Savukārt konkursa uzvarētājas katrā pašvaldību grupā ieguva 10 000 eiro naudas balvu katra.

Papildus konkursa komisija izcēla arī citu pašvaldību veikumu dažādās jomās. Ventspili konkursa dalībnieki atzinuši par pašvaldību ar ģimenei draudzīgāko infrastruktūru. Mārupes novadā ir visvairāk jaundzimušo mazuļu un tiem daudzveidīgākais atbalsts, bet liels daudzbērnu ģimeņu skaits un tām sniegtais atbalsts ir Dobeles novada pašvaldībā. SIA “Jūrmalas Mežaparki” speciālbalvu – rotaļu laukumu – dāvāja Gulbenes novada pašvaldībai: savai favorītei deviņu konkursa finālistu vidū.

Konkursa finālistes un uzvarētājas dažādās nominācijās saņēma balvas no konkursa atbalstītājiem.

Lai noteiktu pašvaldības, kas nodrošina lielāko atbalstu, daudzveidīgākos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem, VARAM šogad pirmo reizi rīkoja konkursu “Ģimenei draudzīga pašvaldība”. Konkursā piedalījās 55 pašvaldības, kas tika vērtētas trīs pašvaldību grupās – republikas nozīmes pilsētu pašvaldības, reģionālas nozīmes attīstības centru novadu pašvaldības un pārējo 89 novadu pašvaldības. Informāciju par piedāvātajiem pakalpojumiem pašvaldības iesniedza vasaras sākumā, oktobrī norisinājās iedzīvotāju balsojums, bet novembra otrajā pusē un decembra sākumā konkursa žūrija apmeklēja deviņas pašvaldības – konkursa finālistes –, kas tika izvēlētas, pamatojoties gan uz iesniegtajiem datiem, gan iedzīvotāju balsojumu.

Konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldība” finālā vietas izcīnīja deviņas pašvaldības. Konkursa finālistes republikas nozīmes pilsētu grupā bija Daugavpils, Jelgavas un Ventspils pašvaldības; reģionālas nozīmes attīstības centru novadu grupā bija Gulbenes, Siguldas un Tukuma novada pašvaldība; pārējo 89 novadu pašvaldību grupā – Babītes, Olaines un Ozolnieku novada pašvaldība. Konkursa uzvarētājas tika noteiktas, pamatojoties uz konkursa komisijas vērtējumu pēc vizītēm pašvaldībās.

Konkursa vērtēšanas komisijas sastāvā ir VARAM, Labklājības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Kultūras ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības, SIA “Mammām un tētiem”, SIA “Lietišķās kreativitātes grupa” (“Māmiņu klubs”), biedrības “Babyroom”, biedrības “Nākotnes fonds”, sadarbības platformas “Demogrāfisko lietu centrs” (Pārresoru koordinācijas centrs) pārstāvji. 

Pašvaldību pakalpojumus ģimenēm iespējams salīdzināt gan tīmekļa vietnē www.vietagimenei.lv, gan www.paps.lv  (PAPS – Pašvaldību apkopoto pakalpojumu sistēma – vieta, kur atrodas pašvaldību pakalpojumi ģimenēm ar bērniem). Vietne sniedz iespējas salīdzināt dažādu pašvaldību sniegtos pakalpojumus, atrast pasākumu brīvdienu izklaidei visai ģimenei, kā arī atrast tuvāko rotaļu vai sporta laukumu. Šobrīd vietnē ir pieejama informācija par tām simt pašvaldībām, kas ir iesniegušas datus. Informācija tiek regulāri papildināta. Šobrīd tiek izvērtēta arī iespēja uzlabot sistēmas darbību nākotnē, iekļaujot plašāku informāciju par pašvaldību sniegtajiem pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem un paredzot daudzveidīgāku vietnes funkcionalitāti.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 14

jelgavnieks

Apsveicu Ozolniekus! Ceru, ka vismaz mani mazbērni piedzīvos laikus, kad arī Jelgavā dzīves līmenis būs tāds kāds šobrīd ir Ozolniekos.

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.15 07:22

Ozolnieks

Labs novērtējums ! jaunajai vadībai mācīties no priekšgājējiem kuri vairāku gadu garumā pašvaldību par tādu ģimenei draudzīgu izveidoja!

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.15 08:21

haha

Ieraudzīs jaunos apkures rēķinus tās laimīgās ģimenes un būs uz dibuā :D

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.15 11:04

Bērnu dārzi

Vai tika ņemtas vērā garās rindas bērnu dārzos... Neteiktu, ka ģimenei draudzīga pie šādām rindām...

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.15 15:39

pff

ko JŪS te murgojat , kāds dzīves līmenis , esmu nodzīvojis tur visu mūžu un nekāda līmeņa tur nav , kas šo visu raksta vai tie nav tie kas tikko sākuši tur dzīvot?:))))

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.15 17:07

Iedzīvotāja

Bet ir taču iespējas Ozolniekos nedzīvot-Latvijā novadu daudz-var doties uz citu !

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.16 19:34

IJa

Piešķir naudas balvu 20 000 eiro! Kam vēl tas apmērā?! Tāpēc, ka v razmere?!

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.15 17:24

Ser

It īpaši iepriecina pansionāta Zemgale paceltās cenas pēkšņi par 100 eiro mēnesīī.....

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.15 23:13

gu

Nav pēkšņi. To jau pieņēma iepriekšējā sēdē. Seko aktualitātē, it sevišķi - ja tevi skar pansionāta problēmas!

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.16 15:30

Rihards

Kas notika ar Ozolnieku vidusskolas direktora amata kandidātu, kuru vajadzēja domei iecelt Ozolnieku vidusskolas direktora amatā 14.decembra domes sēdē? Konkursa vērtēšanas komisija bija vērtējusi un pieņēmusi lēmumu Ozolnieku vidusskolas direktora amatam izvirzīt konkrētu personu. Cik ilgi Ozolnieku vidusskolai būs jāstrādā bez direktora? Kāpēc deputātu vairākums pakļāvās dažu deputātu kaprīzēm? Vai sāk atgriezties vecie laiki, kad visu noteica viens cilvēks, nerēķinoties ar citu cilvēku viedokļiem un pamatotiem argumentiem?

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.16 09:58

Gaisma

Un kurš bija tas konkrētā persona? Skola jau strādā kā strādājusi, nav ne vainas vietniecei, lai tik bērni mācās!

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.16 15:28

Ozolnieki

Forši, Liepiņš un Juste plūc laurus uz bijušo darbinieku rēķina! Paši šobrīd visu apgriež un "reorganizē", drīz tā tiešām būs iedzīvotājiem "ĻOTIdraudzīgā" pašvaldība! :D Bet lai viņiem veicas! Šobrīd jau pašvaldībā ir pilnīgs ķīselis!

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.18 17:55

Pozitīvā

Ļoti precīzi pateikts!!! Ne jau viņi tos laurus pelnijuši, cik darba ieguldīts skaistos pasākumos. Lai veicās un pierāda sevi jaunie!

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.19 08:11

Ozolnieku novadā