Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Salgales pagastā trešdaļa sniegto VSAA pakalpojumu ir dzimšanas pabalsti 1

Ozolnieku novada Salgales pagasta Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā (VPVKAC) trešā daļa jeb 34 procenti no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) sniegtajiem pakalpojumiem ir bērna dzimšanas pabalsts, kas ir viens no augstākajiem rādītājiem VPVKAC tīklā, informē VPVKAC pārstāve Una Pujāte.

Ozolnieku VPVKAC darbojas jau gandrīz divus gadus. Kā liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas apkopotie dati, Ozolnieku novada VPVKAC izceļas ar daudzveidīgu sniegto pakalpojumu klāstu, sniedzot gan dažādus nodarbinātības pakalpojumus un konsultācijas (47 procenti), gan palīdz ar bērnu dzimšanas pabalstu nokārtošanu.

Salgales pagasta VPVKAC pārstāve Andra Vecmane ir viena no divām šī apkalpošanas centra darbiniecēm, kura strādā arī novada domē. “Lai gan centrs ir atvērts jau divus gadus, klientu skaita ziņā esam mazs VPVKAC, taču mēs priecājamies par katru mūsu apmeklētāju. Savā ziņā mūsu atrašanās vieta novada nomalē ir pateicīgāka, nekā strādājot lielajās pilsētās, piemēram, Jelgavā, jo rindas ir daudz īsākas un katru apmeklētāju varam apkalpot nevis konveijera veidā, bet noskaidrot visas viņa vajadzības, atrodot kompleksu risinājumu, kas ir piemērots tieši viņam,” stāsta A.Vecmane. Viņa norāda, ka apkalpošanas centrs turpina strādāt pie dažādiem attīstības projektiem, lai vēl ērtāk un ātrāk apkalpotu klientus. Tas arī ir bijis galvenais VPVKAC atvēršanas iemesls – sniegt ne tikai pašvaldības, bet arī valsts pakalpojumus tuvāk iedzīvotāju mājām. Viens no šādiem nākotnes projektiem ir telefonkonsultāciju ieviešana centra darbībā jau nākamā gada sākumā. Paralēli dažādu projektu īstenošanai Salgalē esošā VPVKAC darbinieces apmeklē dažādus tālākizglītības un pilnveidošanās kursus, kas sniedz lielu atbalstu arī apkalpošanas centra turpmākai attīstībai un pilnveidei.

2015. gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija uzsāka VPVKAC izveidi novadu nozīmes attīstības centros. Pakalpojumu centri darbojas uz pašvaldību bāzes, saskaņā ar vienotiem principiem vienkopus nodrošinot klientiem gan pašvaldību, gan noteiktus valsts iestāžu pakalpojumus. Centru izveides mērķis ir ekonomēt iedzīvotāju resursus, laiku un padarīt valsts iestāžu pakalpojumus pieejamākus.

Ozolnieku VPVKAC darbojas Salgales pagasta pārvaldes ēkā “Vīgriezes”, kur iedzīvotājiem pieejamas klientu apkalpošanas speciālista konsultācijas par astoņu valsts iestāžu (Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Nodarbinātības valsts aģentūras, Uzņēmumu reģistra, Valsts zemes dienesta, Lauku atbalsta dienesta un Valsts darba inspekcijas) pakalpojumiem.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

skaudība

Forši dzīvot Ozolniekos:))))))) Palīdziet lūdzu tikt prom no drūmās zagļu un komunistu Jelgavas!!!!!

pirms 4 mēnešiem, 2017.12.21 07:20

Ozolnieku novadā