Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sniega dēļ Salgales pagastā traucēta elektroapgāde

Laika apstākļi valsts centrālajā un rietumu rajonos nav labvēlīgi normālas elektroapgādes nodrošināšanai, ziņo AS «Sadales tīkls». Uzņēmuma speciālisti strādā īpašā režīmā, pēc iespējas operatīvāk spējot reaģēt uz elektrotīklā fiksētiem atslēgumiem. 

Pēc pamatīgas snigšanas, kas valsts lielākajā daļā vērojama jau kopš piektdienas, naktī uz 8.decembri ir radīti elektroapgādes traucējumi un svētdienas rītā bez elektroenerģijas ir palikuši vai tās piegāde traucēta aptuveni 14 000 klientiem valsts centrālajā daļā un aptuveni 10 000 klientu Latvijas rietumu daļā. 

Uzņēmuma elektroatslēgumu karte liecina, ka ap pulksten 11 Jelgavā un Jelgavas novadā avārijas atslēgumu nav. Savukārt Ozolnieku novada Salgales pagastā reģistrēti pieci atslēgumi, kuru dēļ bez elektrības ir vairāk nekā desmit uzņēmuma klientu.

Smagais sniegs ārpus trasēm augošos kokus ir noliecis uz elektrolīnijām. Atsevišķās vietās elektroapgādes traucējumus izraisa lauzti koki vai zari, kas iekrituši vai iekārušies elektrolīnijās, tādējādi izraisot bojājumus, skaidro uzņēmumā. «Sadales tīkls» reģionos, kurus skārusi intensīvā snigšana, strādā pastiprināti un turpina novērst postījumus elektrolīnijās, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu elektroenerģijas piegādi klientiem. Uzņēmuma pārstāvji sazinās ar vietējām pašvaldībām, informējot par bojājumu novēršanas gaitu, kā arī piedāvājot ģeneratorus, svarīgu objektu elektroapgādes nodrošināšanai. 

Turpinoties ilgstošai snigšanai un pastiprinoties vēja brāzmām, svētdien AS «Sadales tīkls» dispečeri un operatīvās izbraukumu brigādes strādā paaugstinātā režīmā, veicot bojājumu lokalizēšanu un novēršanu sarežģītos apstākļos, sola uzņēmuma preses sekretāre Ilze Rubene. Tiek piesaistītas arī remonta un celtniecības dienesta, kā arī darbuzņēmēju brigādes. Brīvdienās daudzviet ir apgrūtināti braukšanas apstākļi, īpaši uz mazākas nozīmes ceļiem – tie ir apledojuši, ar biezu sniega slāni un neizbraucami.

«Sadales tīkls» brīdina iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā, netuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību. Konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju vai elektroiekārtu tuvumā, piemēram, ja uz elektrolīnijas ir nogāzies sniega smagumu neizturējis koks, speciālisti iesaka nemēģināt to novērst pašiem, bet ziņot Klientu apkalpošanas servisam pa bezmaksas tālruni 80 200 404.

Pievieno komentāru

Ozolnieku novadā