Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku pašvaldība uzskata, ka diskusijas par tirdzniecības centra izskatu būs bez rezultātiem 13

Ozolnieku novada pašvaldība uzskata, ka visi interesenti, kuri vēlējās iedziļināties lielveikala būvniecības jautājumos, noteikti izpētīja zemes gabala pie Ozolnieku dīķa nomas tiesību izsoles nolikumu, kur bija precīzi atrunāti noteikumi par to, kas tiks celts, kurā vietā un kādos termiņos, tāpēc šai iedzīvotāju grupai papildu jautājumiem nevajadzētu rasties.

«Tomēr ir cilvēki, kuriem līdz galam nav izdevies izprast plānotā veikala atrašanās vietu un tās izvēles kritērijus, tāpēc ir nepieciešams neliels informācijas precizējums,» pārliecināta pašvaldība.Veikala būvniecība laukumā pie Rīgas ielas nav izvēlēta nejauši, norāda pašvaldība savā mājas lapā. «Pirmkārt, veikals tiks izvietots cilvēkiem pieejamā vietā, kā iebraucot Ozolniekos no Rīgas, tā no Jelgavas puses, būtiski, ka netālu no izvēlētās vietas atrodas sabiedriskā transporta pietura un veikals būs ērti pieejams arī cilvēkiem, kuri pārvietojas ar autobusu. Otrkārt, jāsaprot, ka veikala izvietojums neskars pludmales zonu, jo iznomātā zemesgabala robeža uz ezera pusi sakrīt ar esošā stāvlaukuma robežu, ēkas būvniecība paredzēta apmēram vecās kafejnīcas vietā. Treškārt, ievērojot visas ierobežojumu zonas, esošā laukuma vietā paredzēts izbūvēt ērtu auto stāvlaukumu, lai vasaras atpūtnieki un pircēji varētu brīvi novietot auto gan veikala, gan ūdenskrātuves tuvumā,» pauž pašvaldība, skaidrojot, ka pašvaldība nevar lemt par tai nepiederošas zemes vai ēku jeb privātīpašumu izmantošanu, piemēram, vecās Jelgavas remontmehāniskās rūpnīcas cehu vai veco Jelgavas PMK 13 administrācijas ēku.Pašvaldība sola, ka lielveikals netraucēs atpūtas vietai, ko paredzēts paplašināts un labiekārtot.«Teritorijas attīstības vīzija paredz, ka veikala būvniecībai ir jābūt kā pozitīvam ieguvumam novada iedzīvotājiem, jo cilvēkiem būs pieejams jauns veikals, līdz ar to arī izvēles iespējas un plašāks produktu klāsts, sakārtota vide, ērta kafejnīca un citas priekšrocības, ko sniedz lielveikals. Atgādinām, ka izsoles uzvarētājam ir pienākums par saviem līdzekļiem ne vēlāk kā divu gadu laikā no nomas līguma noslēgšanas veikt vismaz simts automašīnu stāvvietu un vismaz trīs sabiedrisko tualešu, kas turpmāk būs publiski pieejamas un bezmaksas, kā arī tirdzniecības centra izbūvi atbilstoši Ozolnieku novada Būvvaldes noteiktajām prasībām. Būvvalde pārraudzīs būvniecības procesu un kontrolēs, lai netiktu pārkāpti nepieciešamie ierobežojumi, kas attiecās uz atpūtas zonas saglabāšanu. Runājot par ēkas dizainu, jāņem vērā fakts, ka vienmēr ir iespējamas bezrezultātu diskusijas par dizaina risinājumiem, krāsām un noformējumu, jo tas ir gaumes jautājums, tāpēc loģiski lēmuma pieņemšanu uzticēt profesionāļiem, kuri viskorektāk spēs novērtēt kā ēka iekļausies kopējā ainavā, kā tas tiks darīts arī šajā situācijā,» teikts pašvaldības paziņojumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

iedzīvotājs

Gribējās pievērst Jūsu uzmanību uz vienu citu domes projektu, saistībā ar Ozolnieku dīķi, velo celiņa atjaunošanu vai izbūvi (neatceros precīzi). Visu vasaru gandrīs nekas nenotiek, nozāģēja kokus aiz slēpotāju trases, piebēra smiltis pludmalē un tas arī viss!
Vai tad nebija runa par apgaismes objektiem un celiņu apkārt ezeram? Nevaru saprast!

pirms 6 gadiem, 2012.09.20 10:38

Zuze

Ļoti pozitīva ziņa.
Nesaprotu ko daži labi var cepties.
Mani tik uztrauc tas, ka nav piemērota vieta kur šķērsot ielu.
Ļoti ceru, ka vismaz vienā vietā būs uzliks gājēju luksafors.

pirms 6 gadiem, 2012.09.18 22:45

to ozis

Vai stāvlaukums būs maksas!?!?!?!?
Tiešām maksas?
Ja tā, tad Oži galīgi nojūgušies.
Jelgavā visi stāvlaukumi pie visiem veikaliem (ieskaitot Elvi) ir bezmaksas.

pirms 6 gadiem, 2012.09.18 18:41

ozis

Dzīvoju ožos un nestresoju, ka būs veikals pie dīķa. Katrai lietai ir pozitīvā puse un negatīvā. Negatīvā - vairāk mašīnas stāvvietā, to es nenoliedzu. Pozitīvās - sakārtos teritoriju, tualetes - veikalam apsardze, tātad neārdīs, normālas kafejnīca, kādu reizi mazāk vajadzēs braukt uz Jelgavu iepirkties. Maksas stāvvieta pie dīķa nesatrauc - nopeldēties var kājām aiziet.
Reālus argumentus izņemot histēriskus murgus es nesaskatu
Par atpūtas zonas ietekmēšanu - neesmu redzējis nevienu skaidrā prātā, kas zvilnētu starp stāvvietu un šoseju (varbūt ārprāts)
Tālu no apdzīvotām vietām, ko tik sviestainu var uzrakstīt, - stacija ir vēl tālāk un turklāt ceļš uz to ved garām veikalam. Bez tam Aizupēs un Brankās arī nav veikalu.
Par slepeno darbošanas ap zemi - paskaidro neiebraucu, vai tad nebija konkurss
Ārprāts - ar aprobežotību nav jāplātās, par to ir jākaunas, bet diemžēl par to krimināli nesoda.

pirms 6 gadiem, 2012.09.18 18:05

atklāsme

Tagad ir skaidrs kāpēc notika tik organizēta un histēriska darbība pret Movela privātīpašumu - tas traucēja Māra Aināra shēmošanai un lielveikala būvniecībai!

pirms 6 gadiem, 2012.09.18 16:15

ārprāts!

Ozolnieku dome kārtējo reizi izcēlusies ar savu nekompetenci! Pirmkārt, lai tirdzniecība būtu veiksmīga un neveidotos haoss uz centrālās tranzīta ielas, tad veikalam ir jābūt galvenās plūsmas labajā pusē,t.i., vakara plūsmai parocīgi! Otrkārt, šāds veikals nebūs domāts Ozolnieku iedzīvotāju interesēm, jo tas ir tālu no apdzīvotajām vietām! Treškārt, viennozīmīgi negatīvi tiks ietekmēta rekreācijas jeb atpūtas zona pie Ozolnieku dīķa! Ceturtkārt, šāda slepena darbošanās ap zemes iztirgošanu ir krimināli sodāma.
Ozolnieku dome jau izcēlās uzbūvējot bērnudārzu pilnīgi nepiemērotā vietā, kurā kā reiz varēja atrasties veikals!
Aicinu iedzīvotājus organizēt sabiedrības grupu, kura vēršas tiesā, lai apstādinātu šādu nelikumīgu būvniecību!

pirms 6 gadiem, 2012.09.18 16:13

dzest

Kapēc nav bijusi publiskā apspriešana, Ozolnieku mājaslapā par tādu nav bijusi informācija.

pirms 6 gadiem, 2012.09.18 11:34

Tikai kāpēc Elvi? Tas ir viens no dārgākajiem pārtikas veikaliem. Cenas diez vai būs lētākas kā citās Ozolnieku utu bodēs. Ja nu vienīgi izvēle lielāka un cenu atlaides biežāk...

pirms 6 gadiem, 2012.09.18 11:03

Vietējās ziņas