Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku vidusskolā aktīvākie «Nacionālo dārgumu jaunatklāšanas» dalībnieki

Apbalvoti klašu kolektīvi no Ozolnieku novada izglītības iestādēm, kuri Latvijas valsts simtgades svinību programmā iekļautās iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» pirmajā posmā sasniedza vislabākos rezultātus. Iniciatīvas ietvaros līdz pat 2018.gada novembrim skolēniem no Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novada ir iespēja apmeklēt 20 nacionālas nozīmes objektus, veikt tajos uzdevumus, vienlaikus sacenšoties par balvām. Iniciatīvas organizatori aicina iniciatīvu pārņemt arī citus novadus un pilsētas, informē Iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» vadītāja Elīna Miķelsone.

Ar Ozolnieku novada labāko klašu apbalvošanu oficiāli tika noslēgts pirmais iniciatīvas posms un aizsākts otrais posms. Klases no Ozolnieku novada skolām iesaistījās iniciatīvā pašas pirmās, kā arī no šī novada jaunatklāšanā devās visvairāk klases. Apbalvošanas diena tika veidota ar ideju, lai tā būtu kā lokālo bagātību iepazīšanas piedzīvojums, tāpēc pēc «Auču» iepazīšanas Inetas Freimanes vadībā, skolēni devās izbaudīt savas balvas – piedzīvojumus lokālajos dārgumos.

1. – 4. klašu grupā uzvarēja Ozolnieku vidusskolas 4.b klase. Uzvarētājus apbalvoja Ozolnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Rozītis, atzīmējot, ka būtiski iepazīt nacionālos dārgumus visā valstī, lai vairotu patriotismu sevī, savā ģimenē un tautā. Klase tika apbalvota ar dienas piedzīvojumu lauku sētā «Caunītes», kur skolēniem bija iespēja ne tikai apgūt maizes cepšanas prasmes, bet arī izbaudīt saulaino dienu dažādās atrakcijās un spēlēs. Jāatzīmē, ka klašu audzinātājas uzsvēra, ka šī iniciatīva ir lielisks palīgs skolotājiem, jo tā piedāvā jau gatavus ekskursiju plānus un idejas.

Arī vidējajā līgā jeb 5.–9. klašu grupā uzvarēja Ozolnieku vidusskolas skolēni – 7.b klase. Klases kolektīvs ne tikai jaunatklājis visvairāk dārgumu, bet arī veicis tajos visvairāk uzdevumu. Klases pārstāvji atzina, ka regulāri dodas dažādās ekskursijās, pateicoties aktīvajai un entuziastiskajai klases audzinātājai. Klase plāno kā nākamos nacionālos dārgumus apmeklēt Latvijas Nacionālo botānisko dārzu, Ķemeru nacionālo parku un Zemessardzi. Arī šī klase kā balvu saņēma aizraujošu piedzīvojuma dienu «Caunītēs».

Lielajā līgā jeb 10.–12.klašu grupā uzvarēja Ozolnieku vidusskolas 12.klase. Grupai tika pasniegtas divas balvas – ekskursija rakstnieka Edvarda Virzas mājās «Billītes» un slidošanas piedzīvojums OZO hallē. Klases pārstāvji atzina, ka iniciatīva ir lieliska ne tikai pateicoties balvām, bet arī tam, ka piedaloties var veikt interesantus uzdevumus. Skolēni kā nākamo jaunatklāšanas objektu izvēlējušies Rāznas nacionālo parku un cer, ka būs iespējas šo ideju īstenot.

Jelgavas novada veiksmīgākie klašu kolektīvi tika apbalvoti jau jūnijā, saņemot balvā ekskursiju uz Latvijas 1. prezidenta Jāņa Čakstes dzīvesvietu «Aučos» un tikšanos ar Jelgavas novada pašvaldības pārstāvjiem Elejas tējas namiņā. 1.septembrī Jelgavas pilsētā aktīvākie jaunatklājēji tika apbalvoti ar iespēju pagatavot karameles «Karameļu darbnīcā», ierakstīt dziesmu ierakstu studijā kopā ar «TirkizBand» un doties nakts ekskursijā pa Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torni. Papildus balvu pasniedza arī iniciatīvas patronese Iveta Vējone, dāvājot aktīvākajai klasei ekskursiju pa Prezidenta pili un kopīgu sarunu pie tējas tases.

Pirmajā posmā vairāk nekā 24 klašu kolektīvi jau izmantojuši iespēju iepazīt nacionālās nozīmes objektus un veikt tajos iekļautos uzdevumus, vienlaikus sacenšoties par balvām. J

Nacionālo dārgumu jaunatklāšanas projekta noslēgumā skolēni pasniegs dāvanu Latvijai – laika kapsulu, kurā būs laba vēlējumi valstij un dokumenti par iniciatīvas norisi. Šī laika kapsula būs dāvana Latvijai nākotnē, ar vēlējumu to atvērt valsts 150. dzimšanas dienā. Tādējādi ikviens iniciatīvas dalībnieks ir ne tikai nākotnes, bet arī vēstures vēstnesis.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir «Es esmu Latvija», akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Skolu jaunatnes iniciatīva «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas