Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pagastos pirmo tīra ceļu uz skolu

Turpinoties sniegiem un puteņiem, kuru pierimšanu meteorologi sola vien nākamās nedēļas vidū, aktualizējas jautājums par ielu un autoceļu tīrīšanu. To Jelgavā un tās apkārtnē veic uzņēmums «Valsts autoceļu uzturētājs», kā arī pašvaldības nolīgti uzņēmumi.    

«Latvijas Autoceļu uzturētāja» Jelgavas ceļu rajona direktors Valdis Tijons par slideniem un aizputinātiem autoceļiem lūdz ziņot pa tālruni akciju sabiedrības «Latvijas valsts ceļi» Satiksmes informācijas centra bezmaksas diennakts tālruni 80005555 vai arī «Latvijas Autoceļa uzturētāja» ziemas dienesta Jelgavas iecirkņa dežurantam pa tālruni 26443391. 

Saskaņā ar valsts noteiktajiem normatīviem galvenajos autoceļos, kādi ir Rīga – Jelgava – Lietuvas robeža un Rīga – Liepāja, attīrīšana no sniega un kaisīšana ir jāpaveic 3 līdz 4 stundu laikā. Savukārt reģionālajos ceļos, kāds, piemēram, ir Jelgava – Iecava, – 6 stundu laikā. Bet vietējas nozīmes ceļi, kā, piemēram, ir Blukas – Emburga vai Jaunsvirlauka – Mežotne, no sniega un sanesumiem ir jāatbrīvo 18 stundu laikā. Vietējās nozīmes ceļi parasti arī netiek kaisīti. Jelgavas ceļu rajona atbildībā ir 571 kilometrs. No tiem galvenie – 64 kilometri, reģionālie – 167 kilometri, bet vietējie – 339 kilometri.    

Valdis Tijons paskaidro, ka viņa vadītajā valsts uzņēmuma struktūrvienībā strādā 30 darbinieki – šoferi, mehanizatori, ceļa strādnieki un citi. To rīcībā ir seši autošķūri, cita tehnika, kā arī bāze Savienības ielā. Darba laiks atkarīgs no laikapstākļiem. Vajadzības gadījumā tas sākas 3 naktī un beidzas vakarā ap 22. 

Jelgavas pilsētas ielu un ietvju tīrīšanu diennakts dežūru režīmā veic SIA «Kulk». Sniega tīrīšanas darbos tika iesaistītas 22 tehnikas vienības, ielu tīrīšanai un kaisīšanai ar mitro sāli un smilts/sāls maisījumu – 12 tehnikas vienības, grants seguma ielu attīrīšanai – 2 greideri, bet ietvju tīrīšanai – 8 traktori. 

Pilsētas ielas ir sadalītas četrās uzturēšanas klasēs. Prioritārā secībā vispirms tiek tīrītas tranzīta ielas un ielas, pa kurām pārvietojas sabiedriskais transports. Ielu brauktuves ar asfalta segumu jāattīra 3 līdz 18 stundu laikā, bet pašvaldības auto stāvvietas un laukumi – 24 stundu laikā pēc snigšanas. Grants seguma ielas attīrīšana no sniega netiek normēta un tiek veikta pēc nepieciešamības.

Sūdzības un lūgumi tiek reģistrēti Pašvaldības operatīvās informācijas centrā (POIC) pa tālruni 8787. Sniega izvešana no Jelgavas pilsētas ielām pagaidām netiek plānota.

Ozolnieku novadā līgumi par sniega tīrīšanu un apledojušo ceļu kaisīšanu ir noslēgti ar divām apsaimniekošanas firmām – SIA «Dreamway» un SIA «OKSDU». Pašvaldības pārstāve Agnese Launerte raksta, ka līdz šim visi darbi norit kā plānots, prioritāri attīrot ceļus uz skolām. 

«No iedzīvotājiem saņemti vairāki lūgumi par pastiprinātu ceļu tīrīšanu un slīdamības novēršanu, kas arī tiek īstenoti. Jāmin, ka nereti ierosinājumi mēdz būt pretrunīgi, piemēram, par sāls-smilts maisījuma lietošanu, kur daļa iedzīvotāju lūdz šo maisījumu lietot pastiprināti, bet daļa rosina šo maisījumu nelietot vispār,» atzīst A.Launerte.

Savukārt Jelgavas novadā ceļu tīrīšanu veic vai nu «Jelgavas novada KU», vai citi uzņēmumi un zemnieku saimniecības. Gan Jelgavas, gan Ozolnieku novadā prioritārā kārtībā tiek tīrīti ceļi uz skolām, ciematu centri, kā arī ceļi, ko iedzīvotāji intensīvi izmanto, lai nokļūtu darbā. 

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas