Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pansionāta «Zemgale» Lielbērzes filiāles darbinieces par neētisko rīcību atstādinātas no darba ar klientiem 6

Valsts sociālā aprūpes centra (VSAC) «Zemgale» direktors Ilgonis Leišavnieks pēc Labklājības ministrijas (LM) prasības atkārtoti izvērtējis divu darbinieču, kuras attiecībā pret klientu pārkāpušas ētikas normas, rīcību. Pēc atkārtotās izvērtēšanas abas darbinieces ir atstādinātas no darba ar klientiem un strādā par apkopējām.

Kā ziņots iepriekš, centra «Zemgale» vadītājam Leišavniekam noteikts pārbaudes laiks, kura laikā viņam ir atkārtoti jāizvērtē abu aprūpētāju atbildība un tālākās iespējas tupināt pildīt amata pienākumus.

Leišavnieks stāsta, ka pārbaudes laiks noteikts līdz 4. aprīlim, taču savu skaidrojumu ministrijai viņš gatavojas iesniegt 1. aprīlī. «Pirmajā izvērtēšanā nebija juridiska pamata uzteikt darbiniecēm darbu, tāpēc piemērots disciplinārais sods. Savukārt otrajā izvērtēšanā pamats bija – sods, kas parasti arī ir pirmais solis uz atlaišanu,» to, kāpēc darbinieces tomēr atbrīvotas no iepriekšējo pienākumu pildīšanas, tagad skaidro Leišavnieks. Pašlaik abas strādā par apkopējām.

Leišavnieks pauž, ka VSAC filiālē «Lielbērze» notikušais ir cilvēciskais faktors. «Klientu aprūpētāji atšķirībā no medicīniskā personāla nav apguvuši komunikācijas pamatus konflikta situācijās,» vienu no konflikta iemesliem min VSAC vadītājs, skaidrojot, ka tagad apmācības komunikācijas pamatos veiktas.

Leišavnieks informē arī, ka klientam, no kura saņemtas sūdzības par darbinieču rīcību, piedāvāts mainīt filiāli. «Viņa radinieci divreiz lūdzām izskatīt iespēju pārcelt klientu uz filiāli «Jelgava». Pirmajā reizē saņemts atteikums, atbildi uz otro vēl gaidām,» VSAC direktors skaidro, ka arī pati radiniece dzīvo Jelgavā. Savukārt pats «Lielbērzes» klients uzrakstījis iesniegumu ar lūgumu pārcelt viņu uz psihoneiroloģisko slimnīcu «Ģintermuiža» Jelgavā.

Pats VSAC direktors gatavs turpināt strādāt, jo ir «iesākti vairāki darbi, notikušas izmaiņas». «Lieldienās apmeklēju vairākas filiāles, arī «Lielbērzi», lai redzētu, kā tiek strādāts, kad vadība brīvdienās. Telpas ir sakārtotas, klienti apmierināti,» pauž Leišavnieks.

Jau ziņots, ka LM Leišavniekam noteikusi vienu mēnesi garu pārbaudes laiku, liekot viņam vēlreiz izvērtēt divu darbinieču rīcību, kuras attiecībā pret klientu pārkāpušas ētikas normas.

Leišavnieka lēmumu izvērtēs labklājības ministrs. Tiek sagaidīts, ka centra direktors atbildīgi izskatīs divu darbinieču kompetenci un noteiks atbilstošu sodu par šādu pārkāpumu.

Tāpat jau ziņots, ka Reirs ierosināja disciplinārlietu pret LM padotībā esošā VSAC «Zemgale» direktoru Leišavnieku par būtiskiem tiesību normu pārkāpumiem. LM veikusi padziļinātu pārbaudi par centrā «Zemgale» kādam klientam nodrošināto sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojuma kvalitāti, kurā atklājies būtisks aprūpētāju ētikas normu pārkāpums, tostarp cilvēku cieņai neatbilstoša rīcība.

Pārbaude saistīta ar gadījumu, kad divas centra darbinieces attiecībā pret klientu pārkāpušas ētikas normas.

LM toreiz norādīja, ka par šādiem pārkāpumiem Leišavniekam bijis pamats darbiniecēm uzteikt darba līgumu, tomēr viņš piemērojis pašu vieglāko sodu, proti, piezīmi. LM veiktās pārbaudes rezultātā konstatēts, ka darbiniecēm piemērotais soda veids ir vērtējams kā nesamērīgi viegls. Pārkāpums noticis pagājušā gada 30. jūlijā, bet «piezīme» darbiniecēm izteikta 5. oktobrī.


Pievieno komentāru

Komentāri 6

to Latvietei

,,strādā par apkopējām ,,

pirms 2 gadiem, 2016.04.05 11:25

Vietējās ziņas