Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par braukšanu bez biļetes Jelgavā var draudēt 20 latu sods; kontrolē apsardzes darbinieki 31

Lai gan bezbiļetniekus Jelgavas Autobusu parks (JAP) tvarsta jau ilgāku laiku, pagaidām vienīgais viņu sods bijis izsēdināšana no sabiedriskā transporta. Tikai pēc tam, kad spēkā stāsies noteikumi par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu un izmantošanu, JAP lems par soda apmēru bezbiļetniekiem. Tas varētu sasniegt 20 latu.

Augusta beigās valdība apstiprinājusi jaunus noteikumus, kas stāsies spēkā tuvākajā laikā. Jaunā kārtība turpmāk paredz bezbiļetniekiem sabiedriskajā transportā piemērot nevis administratīvo sodu, kā tas bijis līdz šim, bet līgumsodu. Ja «zaķis» nespēs sodu samaksāt uz vietas, tiks piemērots līgumsods ar soda procentiem par katru nokavēto soda nomaksas dienu, skaidro Satiksmes ministrija. Maksimālais soda apmērs pilsētas nozīmes maršrutos tiek piesaistīts mēnešbiļešu cenai. JAP vadītājs Pēteris Salkazanovs skaidro, ka Jelgavā sods varētu sasniegt 20 latu, taču par to uzņēmums lems, kad spēkā stāsies Ministru kabineta noteikumi. «Pašlaik tikai izsēdinām,» atklāj P.Salkazanovs, atgādinot, ka biļete ar nulles vērtību jāsaņem arī tām pasažieru grupām, kas ir atbrīvotas no braukšanas maksas, piemēram, bērniem līdz septiņiem gadiem.Biļešu iegādi Jelgavas autobusos pārbauda uzņēmuma «Baltic Security Service» speciālisti. Kontrolieru vadītājs Vasilijs Kovtuns  stāsta, ka ar bezbiļetniekiem strādā četri darbinieki, bet reidos dodas trijatā. «Protams, attieksme ir ļoti dažāda. Īpaši negatīvi noskaņoti ir invalīdi, jo viņi ir pārliecināti, ka var braukt, tikai uzrādot apliecību, nepaņemot pie šofera biļeti,» atklāj apsardzes uzņēmuma darbinieks, piebilstot, ka apmēram puse «zaķu» izkāpj, bet puse nopērk biļeti, lai varētu turpināt ceļu autobusā. Ir arī pasažieri, kas nepiekrīt, ka pārkāpuši noteikumus, un kontrolieriem bravūrīgi jautā: «Un ko jūs man izdarīsiet?» V.Kovtuns arī aicina pasažierus, kuriem nepienākas atlaides, pārbaudīt, kāda biļete viņiem izsniegta: «Ir šoferi, kas krāpjas un parastās biļetes vietā izsniedz nulles vērtības biļeti.»

Pievieno komentāru

Komentāri 31

gh

Ja negribi lai samazina reisus, nem bileti un pec brauciena met vinu araa nevis atstāj šoferim

pirms 6 gadiem, 2012.09.11 14:14

to fakenheims

" tad lai nem piemeru kaut vai no rigas kur sadas funkcijas veic speciali apmaciti cilveki kuri saucas par bilesu kontrolieriem." Sakiet lūdzu KURĀ māc. iestāde apmāca par kontrolieriem ?
un kas par problēmu, ir grūti paņēmt biļeti pie šofera vai ka kontrolieri ir apsardzes darbinieki?

pirms 6 gadiem, 2012.09.11 09:00

&

Tik tiešām, kā var iekāpt bez biļletes, ja tu ej garām šoferim, tad liktu kādus zīmodziņus, priekš kam piesārņot dabu ar atkritumiem?

pirms 6 gadiem, 2012.09.11 08:06

fakenheims

kas ir apsargs?cilveks kurs nevar atrast normalu darbu un lielaka dala ar loti zemu aikju un 9 klasu izglitibu.kads tur vispar sakars apsardzees firmai ar bilesu kontrolesanu?ka vienmer jelgava izcelas.ja jap to nezina tad lai nem piemeru kaut vai no rigas kur sadas funkcijas veic speciali apmaciti cilveki kuri saucas par bilesu kontrolieriem.laikam driz jelgava ugunsdzeseji saks veikt neatliekamas palidzibas funkcijas.murgs kaut kads.da i vispar kadi zaki var gadities ja iekapjot visi iet caur soferi.

pirms 6 gadiem, 2012.09.10 23:27

Vidžus

Pasažiera pienākums
Ikvienam sabiedriskā transporta pasažierim ir pienākums, braucot sabiedriskajā transportlīdzeklī, iegādāties biļeti, bagāžas biļeti, kā arī turēt pie sevis dokumentu, kas apliecina pasažiera tiesības izmantot braukšanas maksas atvieglojumus. Tie ir jāuzrāda kontrolierim (MK noteikumos „Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība” noteikts, ka biļete un dokumenti jāiedod kontrolierim rokās).
Biļete ir jāsaglabā līdz brauciena beigām.

pirms 6 gadiem, 2012.09.10 18:58

lico

VP ir veselības pasaule kas tevi vel intresē jurista kungs?

pirms 6 gadiem, 2012.09.10 17:22

fakti na ļico :D

Baigi labi redzams, kāds ir poliču līmenis! :DDDDD

braucēja 10.09.2012. 14:10:26
Šitos apsargus redzēju - pensionārei bez biļetes uzbrēca, lai kāpj ārā, jaunam skuķim miņukos, kam arī nebija biķetes, ar smaidu uz lūpām pateica, ka biļetīti tomēr būtu jānopērk... Varbūt viņiem tomēr no sākuma, strādājot ar cilvēkiem, būtu kādi saskarsmes kursi jāiziet, izskatījās, ka tālāk par pamatskolu tā arī tikuši džekiņi ar pistolēm pie sāniem nav

VP 10.09.2012. 16:42:11
To Brauceja!!!
Izskatatās ka tu esi bezdarbniece, un to vien māki kā rakstīt komentārus.. Nākamreiz pieej pie kontroles un izsaki visas savas pretenzijas un savas vēlmes. Cilvēki strādā ar lielu pieredzi, kuri jau vairākus gadus ir strādājuši kontrolē.

Rakstītājam "VP". Varbūt, ja pauris nav galīgi tukšs, tomēr der apdomāt, ka dāmai varbūt bija pamats norādīt uz konkrētiem trūkumiem. Varbūt ar niku VP īsti nevajadzētu ŗūpēties par privātas apsardzes firmas BSS reputāciju, un varbūt ne 100% visi tur ir VP darbinieki (šai ziņā esmu zinošs un varu to pat juridiski pierādīt) ;DDDD Un visbeidzot varbūt derētu pieklājīgāk komentēt, ja izvēlies niku iestādes vārdā?...
Būs jāparāda IDB, kāds ir VP darbinieku publiskās saziņas līmenis! Vai pats sava klomentāra stilu maz apzinies? :D Piem., "diagnozes" izteikšana ("Izskatatās ka tu esi bezdarbniece") bez info, pat bez redzamības un bez priekšstata! Te nav ko piebilst - pats visu nodemonstrēji.

pirms 6 gadiem, 2012.09.10 17:02

braucējs1

eu suņi !!! kur problēma? samaksā naudu,un paņem biļeti un brauc bez problēmām. pat pirmklasnieks to var izdarīt. a var būt tante( pensonāŗe) vispār skolā nau gājusi... a var būt ka viņa domā, ka braukt autobusā ir tas pats kas braukt holkozā, zirga pajūgā. atbalstu kontroli,jo tā jau daudz autobusu reisu ir noņemti...

pirms 6 gadiem, 2012.09.10 16:52

VP

To Brauceja!!!
Izskatatās ka tu esi bezdarbniece, un to vien māki kā rakstīt komentārus.. Nākamreiz pieej pie kontroles un izsaki visas savas pretenzijas un savas vēlmes. Cilvēki strādā ar lielu pieredzi, kuri jau vairākus gadus ir strādājuši kontrolē.

pirms 6 gadiem, 2012.09.10 16:42

braucēja

Ja šie apsargi, kas kontrolēja, ir "valsts policisti ar augstāko izglītību", tad nu šajā retajā reizē, kad nācās braukt ar autobusu, parādīja, kādi nu viņi ir. Nemēdzu spriest pēc principa "lasījis neesmu, bet savu viedokli izteikšu".

pirms 6 gadiem, 2012.09.10 15:00

to braucēja 10.09.2012. 14:45:55 - valsts vai vaslsts vai nevalsts, kāda starpība? :DDD ja ir tā, kā braucēja aprakstīja, ka čiksai ļauj vizināties, bet tanti izmet, tad izdzimteņi neatkarīgi no dienesta piederības.

pirms 6 gadiem, 2012.09.10 14:50

Zinītim

Aj tad patīk tev kontrole? :))) Vai tev labāk patīk kontrole pūkainos rokudzelžos vai parastajos. Un vai tevi jākontrolē lateksa veļā ar ķēdēm? Zilumi arī patīk? :))

pirms 6 gadiem, 2012.09.10 14:48

to braucēja

Lielāka daļa no apsardzes darbiniekiem ir Vaslsts policisti ar augstu izglītību. Tā tād jūsuprāt Vasts policisti ir "džekiņi ar pistolēm pie sāniem" ??

pirms 6 gadiem, 2012.09.10 14:45

braucēja

Šitos apsargus redzēju - pensionārei bez biļetes uzbrēca, lai kāpj ārā, jaunam skuķim miņukos, kam arī nebija biķetes, ar smaidu uz lūpām pateica, ka biļetīti tomēr būtu jānopērk... Varbūt viņiem tomēr no sākuma, strādājot ar cilvēkiem, būtu kādi saskarsmes kursi jāiziet, izskatījās, ka tālāk par pamatskolu tā arī tikuši džekiņi ar pistolēm pie sāniem nav

pirms 6 gadiem, 2012.09.10 14:10

Zinītis

Tagad jau te sodītie šoferi gudrības rakstīs, man gan patīk kontrole!! Kārtībai JĀBŪT!!!

pirms 6 gadiem, 2012.09.10 10:41

UN TAD

118. Pasažieris, kurš nevar uzrādīt derīgu braukšanas biļeti vai citu braukšanas tiesības apliecinošu dokumentu, uzskatāms par pasažieri bez biļetes. Pēc naudas soda samaksāšanas pasažieris, kurš vēlas turpināt braucienu sabiedriskajā transportlīdzeklī, iegādājas braukšanas biļeti, bet pasažieris, kurš nevēlas turpināt braucienu, iegādājas biļeti par summu, kas adekvāta nobrauktajam ceļa posmam.

pirms 6 gadiem, 2012.09.10 10:37

MK Noteikumi

VIII. Pasažieru un bagāžas pārvadāšanas kontrole
107. Pasažieru un bagāžas pārvadāšanas kontroli veic kontrolieris.
108. Kontrolieriem ir tiesības pārbaudīt:

108.1. biļetes, bagāžas biļetes un citus braukšanas tiesības apliecinošus dokumentus, kā arī dokumentus, kas apliecina pasažiera tiesības izmantot braukšanas maksas atvieglojumus;

108.2. pasažieru un bagāžas pārvadāšanas kārtības ievērošanu;

108.3. dzīvnieku pārvadāšanas kārtības ievērošanu;

108.4. sabiedriskā transportlīdzekļa lietošanas kārtības ievērošanu.
109. Pasažierim ir pienākums uzrādīt (iedot rokās) kontrolierim biļeti, bagāžas biļeti vai dokumentu, kas apliecina pasažiera tiesības izmantot brauk­šanas maksas atvieglojumus, lai kontrolieris varētu pārliecināties par minēto dokumentu derīgumu un izdarīt nepieciešamās atzīmes biļetē un bagāžas biļetē.
112. Kontrolierim ir tiesības sabiedriskā transporta nozari reglamentē­jošajos normatīvajos aktos minētajos gadījumos izsēdināt pasažieri no sabiedriskā transportlīdzekļa
115. Ja pasažieri no sabiedriskā transportlīdzekļa izsēdina, kompensāciju par neizmantoto (daļēji izmantoto) biļeti neizmaksā un nekompensē maksu par bagāžas pārvadāšanu.
116. Ja bērns brauc bez maksas vai ar bērnu biļeti un kontrolierim rodas šaubas par bērna vecumu, kontrolierim ir tiesības pieprasīt, lai bērns vai pasažieris, kurš brauc kopā ar bērnu, uzrādītu attiecīgu bērna vecumu apliecinošu dokumentu (dzimšanas apliecību vai citu dokumentu).

pirms 6 gadiem, 2012.09.10 10:35

:)

to - to "no rīta" 10.09.2012. 10:05:53
vai pats idiots? ;)
BSS speciālisti darba pienākumus ikdienā pilda, bruņoti ar gāzes pistolēm vai šaujamieročiem...

pirms 6 gadiem, 2012.09.10 10:20

Vietējās ziņas