Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par zīmītes neizlikšanu auto logā – 20 latu sods 19

Jelgavas Pašvaldības policija, atsaucoties uz kādas jelgavnieces pieredzi, kas, novietojot automašīnu stāvlaukumā ar papildzīmi «Stāvēšanas ilgums», nav atstājusi zīmīti ar auto atstāšanas laiku, informē, ka par šādu pārkāpumu paredzēts 20 latu sods. Policija skaidro – sods jau ir noteikts likumā, tāpēc pat tad, ja pārkāpums izdarīts pirmo reizi, mīkstināt to nav iespējams.

Kāda jelgavniece šodien zz.lv redakcijā pastāstīja, ka pulksten 12.45 novietojusi automašīnu pie veikala «Euroskor» Lielajā ielā, kur braucamo var atstāt uz stundu. Viņai mašīnā nav bijis pildspalvas, tāpēc zīmīti logā ievietojusi nav. Taču, atgriežoties pie auto pulksten 13.05, logā bijis «plāksteris» ar 20 latu sodu. Viņa savu vainu atzīst, taču nesaprot, kāpēc sods ir tik liels.Jelgavas Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste-juriste Sandra Reksce skaidro, ka likumdevējs Administratīvo pārkāpumu kodeksā par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu neievērošanu ir noteicis nemainīgus, konkrētus naudas sodus, lēmuma pieņēmējam nav iespējams soda apmēru samazināt, kā to bieži vien lūdz pārkāpēji. Viņa arī atgādina, ka, ja stāvlaukumā ir papildzīme «Stāvēšanas ilgums», vadītājam, kurš novietojis automobili ar šīm zīmēm apzīmētajā stāvvietā, auto salonā pie priekšējā stikla jānovieto informācija par laiku, kad transportlīdzeklis novietots. Šādi stāvlaukumi ir veidoti, lai pēc iespējas plašākam transportlīdzekļu vadītāju lokam būtu iespējams izmantot stāvvietu un, lai netiktu novietotas uz neierobežotu laiku vienas un tās pašas automašīnas. «Ceļu satiksmes noteikumos nav noteikts, kādas formas norādei jābūt automašīnas salonā pie priekšējā stikla, tādējādi transportlīdzekļa vadītājs var izvēlēties jebkuru saprotamu informācijas norādes veidu par transportlīdzekļa novietošanas stāvvietā laiku,» S.Reksce skaidro. Minētajā gadījumā, pārkāpjot noteikumus, transportlīdzekļa šoferim uzliekams naudas sods 20 latu apmērā.Jelgavas pilsētā automašīnu stāvvietas ar laika ierobežojumu lielākoties ir pilsētas centrā – Lielajā, Pasta, Svētes, Akadēmijas, Pētera un Mātera ielā.«Jāpiebilst, ka transportlīdzekļu vadītāji dažkārt piemirst to, ka apstāšanās un stāvēšanas ierobežojumi ir noteikti ne tikai ar aizlieguma ceļa zīmēm. Automašīnas nedrīkst novietot arī uz gājēju ietvēm, tuvāk par trīs metriem no nepārtrauktās līnijas vai pretējās brauktuves malas, tuvāk par pieciem metriem no gājēju pārejām, kā arī brauktuvju krustošanās vietās un tuvāk par pieciem metriem no tām. Atstājot automašīnas stāvēšanai, pārliecinieties par to, ka tās netraucē citiem satiksmes dalībniekiem. Šajā gadījumā par noteikumu neievērošanu nāksies šķirties no 30 latiem,» ziņo policijas pārstāve.Tāpat, ja transportlīdzeklis novietots invalīdiem paredzētā un attiecīgi apzīmētā stāvvietā, transportlīdzekļa salonā pie priekšējā stikla jānovieto invalīdu stāvvietu izmantošanas karte atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumos minētajām prasībām, jo invalīdu apliecība vai invaliditāte kā tāda nedod tiesības novietot automašīnu invalīdu stāvvietā. Šajā gadījumā par noteikumu neievērošanu Administratīvā pārkāpuma kodekss sodu paredz 40 latu apmērā.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

dimbā i

Ko var no līknābja gribēt?! Pilna galva ar vistu ***em!

pirms 6 gadiem, 2012.06.27 20:24

zocialists Ivars Jakovļevs

Ja vadonis ir pensionēts puspadomju milicis ar blatu pieredzi - ko var gribēt no pakļautajiem? tāpēc jau tādi stāsti , ka apzēļot nedrīkst, bet tikai nošaut.

Nez vai miliču plānos vispār ir sadaļa : novēstie likumpārkāpumi ?
Vai ienākumi no naudas sodiem tiek plānoti?

kamēr kāds no vecās padomju mafijas neatmet pedāļus no dzeršanas, tikmēr šamie tiek sabāzti un turas ar zobiem pie katras siles - Petro džans, vecais plencis Haris...

pirms 6 gadiem, 2012.06.27 17:45

Onslovs

Policija Latvijā rīkojas kā fašistu vai PSRS režīmā un melo par sodīšanas kārtību! Tas ar viss.

Kāpēc šāds apgalvojums? Loģiski: skaidroju...

1) piemērs. No mana dzīves piemēra un no Reksces murgiem izriet, ka reiz Vācijā policists pārkāpa likumu, lai mani nesodītu, bet patiesībā tā nav.
Neredzējis zīmi, ar vieglo iebraucu stāvvietā, kas paredzēta tikai autobusiem. Noslāpēju vāģi, jau izkāpu. Pie manis pienāk vācu ments un saka: ja atstāsiet te to mašīnu, būšu spiests izrakstīt soda kvīti. ja nepamanījāt, atgādinu, ka šī ir autobusu stāvvieta. Bet es redzēju, ka tajā ieliņā aiz stūra ir brīvas vietas vieglajiem, tāpēc iesaku jums pārdzīt auto.
Pēc Latvijas policistu ārprāta es biju patīkami šokēts: mani nesodīja, ļāva pārdzīt auto un vēl pateica priekšā, kur (jo neredzēju brīvas vietas).
Vācu policists perfekti izpildīja darbu - novērsa pārkāpumu (aizdabūja mani no bua stāvvietas), palīdzēja cilvēkam (ieteica man stāvvietu, ko pamanījis patrulējot) un rezultātā - nav pārkāpuma, nav soda.
Citā gadījumā, apmaldījies un nepamanījis zīmes, iebraucu vienvirziena ielā pretējā virzienā un, to saprot, lai neradītu avārijas situāciju, aši noparkojos zem zīmes, kas aizliedz apstāšanos. Faktiski tūrista neuzmanībā biju pārkāpis 3 zīmes - "ķieģeli", "vienvirziena iela" un "apstāties aizliegts". Tas notika policistu acu priekšā, kuri par laimi redzēja, ka tas ir aiz apjukuma nevis ļaunprātības un kuri mani nesodīja, bet kartē parādīja, kā labāk izbraukt to rajonu. Likums paredzēja sodu, bet mani nesodīja!
Jelgavā parasti poliči aiz stūra savā vaģī nogaida, kamēr tas, kurš nepareizi novietoja auto aiziet, un tad metās kvītis līmēt! (Īstenībā tā ir policistu nolaidība, jo viņi nepilda savu pienākumu: pārkāpuma novēršanu un kārtības [nevis sodīšanas] uzturēšanu).
Bet stāvvietā es Vācija biju jau izkāpis no auto un taisījos iet prom; vienvirziena ielā iebraucu pretējā virzienā un apstājos zem aizlieguma zīmes - vai "polizei" pārkāpa likumu, lai mani nesodītu? Nē, un atbilde ir komewntā, ko uzrakstījis "zocialists Ivars Jakovļevs": Latvijā policija melo, ka nevar izvēlēties veidu, kā un kurā gadījumā sodīt vai nesodīt, un vai vispār vajag sodīt.
LV policija ignorē likumu ar to, ka tajā ir arī šādi panti, kā APK 21.pants. Iespēja atbrīvot no administratīvās atbildības maznozīmīga pārkāpuma gadījumā.

Bet trakākais Latvijā ir tas, ka Sandra Reksce jau nav vienīgā, kas dzīvo represīvās domāsanas varā - tāda ir visa LV sistēma no patruļpolicista līdz ministram! Diemžēl. Un attiecīgi no policistu uzvedības veidojas šoferu uzvedība - kā izvairīties, kā izšmaukt, jo par katru nieku tevi sodīs un sodīs un sodīs, bet par drošību nospļauties. Galvenais - sodīt, taču, kā te trāpīgi komentē, ne vienmēr likums to liek, bet ar saprātu poličiem jau ir tā pankapāk. Ka tik gājēju noteikumus pārkjāpušas māmiņas pa ielu izvazāt un bērnus līdz histērijai novest... :(

pirms 6 gadiem, 2012.06.27 12:02

ozis

to zocialists Ivars Jakovļevs - mjā smagi kāds Tevi.....

pirms 6 gadiem, 2012.06.27 11:56

zocialists Ivars Jakovļevs

to : ozis

Pats arī saķēru šo sodu, noškrobījos un samaksāju - labu, ka nesaķēri triperi anālā seksa laikā, tad nevajadzētu slavināt domes kungu labos darbus jelgaviešu labā!

ja cienījamā publika ievēros, tad gandrīz katra raksta komentāros piedalās abui izpildkomiteju sabiedriskā tēla veidotāji- raksta slavinošus komentārus,- lai andrim bez iepēm ielīstu.

pēc mana prāta sanāk, ka laikam esi izpildkomitejas komentāru skribents - tāds jau darbs to augstā kunga sūdu par pīrādziņu uztaisīt, -

Ja ievēroji, - tad mans komentārs bija par to, ka madāma sniegusi maldinošu informāciju - vai nu speciāli tas vai ir nekompetenta un jāsūta uz dembeli.

Komentu rakstītājs "ozis" droši vien armijā nav bijis, jo nepareizi izprot komandu : gulties!

pirms 6 gadiem, 2012.06.27 10:54

iesaku

Ja jūs visi būtu tikpat gudri likumus ievērot, kā komentārus te rakstīt, 100* nevienam 20 Ls nebūtu jāmaksā un kundzītei, cerams, ka zelta "kāžas" notiks bez starpgadījumiem ar policiju.

pirms 6 gadiem, 2012.06.27 09:10

Braucējs

Brīt! Bērnu rotaļļietu veikala durvju logā gan veikalnieki ir gādīgi ielikuši zīmīti - ka tur, mōl, auto logā ir jāieliek laika zīmīte... :) Malači, ka šādi parūpējas par saviem pircējiem! :)

pirms 6 gadiem, 2012.06.27 08:34

putlers

DAUDZI jau rakstit pat nav iemacijushies , vajag vienkarshi kases automaatu .

pirms 6 gadiem, 2012.06.27 07:30

gunča

Ja jau apbižotajiem šīs lapiņas, pildspalvas ne pulkseņa nebija, tātad viņiem nav ne prātā nācis tos kādreiz lietot, kaut Jelgavā laika limita stāvvietas ir sen. Lieka diskusija. Rīgas centrā tas viss par naudu, bet neviens neraud par apbižojumu. Vnk nevaram atkratīties no padomiskās domāšanas, ka viss ir mūsu un par velti.

pirms 6 gadiem, 2012.06.27 07:17

ozis

Pats arī saķēru šo sodu, noškrobījos un samaksāju.Žurnālistiem arī smadzenēm ir jābūt, par katru CSN pārkāpumu tak rakstu netaisīs un vēl pie tam galvenā zz.lv ziņa. Pieļauju, ka šādi sodi nav retums arī Jelgavā. Lai atzītu par maznozīmīgu vispirms ir jāapstrīd sods (lēmums) un jāpamato sava izdarīt pārkāpuma maznozīmību, policists, kas līmē kvītis to nevar izdarīt. Paskatīsies vai nav citi CSN pārkāpumi un tad pieņems lēmumu atzīt to par maznozīmīgu vai nē.
zocialists Ivars Jakovļevs - pēc tava prāta sanāk, ka uz mašīnām jāsāk līmēt mutvārdu aizrādījumi

pirms 6 gadiem, 2012.06.26 23:57

dzeltenie aizkari

Man ar bij` jāmaksā sods par to, ka novietoju auto it kā pie dzeltenās līnijas. Ietves mala gan tur bija tā nodrupusi, ka nekādu marķējumu pie labākās gribas nevarēja saskatīt. Bet - maksā tik ragā!

pirms 6 gadiem, 2012.06.26 22:17

to zocialisimus

Compadre, amigos, urā, tovarišč!

pirms 6 gadiem, 2012.06.26 21:32

zocialists Ivars Jakovļevs

to juristi no darba ir jādzen ārā- par nekompetenci!

APK 21.pants. Iespēja atbrīvot no administratīvās atbildības maznozīmīga pārkāpuma gadījumā

Ja izdarītais administratīvais pārkāpums ir maznozīmīgs, institūcija (amatpersona), kas pilnvarota izlemt lietu, var atbrīvot pārkāpēju no administratīvās atbildības un aprobežoties ar mutvārdu aizrādījumu.

Ceļu satiksmē izdarīto administratīvo pārkāpumu, ja par to paredzētais naudas sods nepārsniedz trīsdesmit latus un ja šis pārkāpums nav radījis draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem vai viņu mantai, var atzīt par maznozīmīgu.

pirms 6 gadiem, 2012.06.26 21:17

diemžēl

Tomēr skumji , ka ir pilsētā tikai tādas vietas , kur mašinu var nolikt uz laiku .Arī mani , kadu laiku atpakaļ sodīja , neuzlikta zīmīte, ( tā bija mana kāzu dienas 25 gadadiena , pildspalva mašinā nebija , mašina bija izpušķota kā uz kāžam , bet es ieskrēju pēc aizmirstas lietas veikalā ) ,diena bija sabojāta , Varbūt tomēr tā ir pilsētas viesmīlības pazīme ? Kā un kur novietot mašinas .

pirms 6 gadiem, 2012.06.26 19:39

JPp

Mēs Jūs piespiedīsim mīlēt Raini! 20Ls un viss. Tā ir uzrakstījis dators.(ja būtu mazāk, nez' vai tad JPp būtu štata vieta - sabiedrisko attiecību speciāliste-juriste Sandra Reksce)

pirms 6 gadiem, 2012.06.26 18:52

gunčam

Iedomājies, tu brauc ar moci ādas kombī, un sadomā apstāties pie rimčika stāvlaukumā. Ne tev pildspalva, ne tev kur to papīru pielikt. Pulksteni tak neliksi, nospers vēl kāds.

pirms 6 gadiem, 2012.06.26 18:31

gunča

Nu traki, ja auto izdodas sagrabināt nopirkt, bet pildspalvu, lapiņas vai pulkstenīti par 0.50 Ls - nē. Jāželojas avīzei. Atkal menti āži cilvēktiesības pārkāpuši.

pirms 6 gadiem, 2012.06.26 18:19

nu ja

noperciet parastu uzvelkamo modinataju un nolieciet to uz panela ne pildspalvas vajag ne papirs un laiks iet!

pirms 6 gadiem, 2012.06.26 18:18

Resnais

Šajā gadījumā par noteikumu neievērošanu nāksies šķirties no 30 latiem,» ziņo policijas pārstāve.

būtu pareizāk- šajos gadījumos.

pirms 6 gadiem, 2012.06.26 17:41

Vietējās ziņas