Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldības policija: ietves Jelgavā šogad ir tīrākas 7

Par ietvju un gājēju celiņu netīrīšanu šonedēļ Jelgavā sāktas astoņas administratīvās lietvedības. Īpašumu saimniekiem būs jāierodas uz policiju, lai sniegtu paskaidrojumus. Pašvaldības policija lēš, ka šogad netīrītu ietvju pilsētā ir mazāk.

Nedēļas laikā uz ielām krituši un savainojumus guvuši vairāki cilvēki. Sētnieki norāda, ka strādājot cītīgi, nelaimēs vaino ziemai nepiemērotus apavus. Arī pašvaldības policijas darbinieki zz.lv atklāj, ka šoziem netīrītu ietvju ir mazāk, taču arī sniega kārta ir krietni plānāka.  Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi nosaka, ka laukumiem, kurus izmanto gājēji, ietvēm un gājēju celiņiem katru dienu no sniega jābūt notīrītiem un slidenā laikā nokaisītiem līdz pulksten astoņiem rītā. Ja tiek konstatēts, ka ietve nav tīrīta, policija meklē mājas īpašnieku, kam tas jādara un veic preventīvas pārrunas, atgādina policijas pārstāve Sandra Reksce. Lielākas problēmas policijai sagādā ietvju posmi pie ēkām, kuru īpašnieks nav atrodams – māja tiek pārdota, pamesta vai saimnieki miruši. «Kopumā ietves Jelgavā ir tīras. Cilvēki krīt, jo nēsā ziemai nepiemērotus apavus ar augstiem papēžiem un gludu zoli. Krīt arī ļoti veci cilvēki,» saka sētnieks Nikolajs no Zirgu ielas. Sētnieks atzīst, ka darbs ir fiziski grūts, īpaši sievietēm. Pagājušajā ziemā viņš gājis palīgā sniegu tīrīt kādai sētniecei.Plašāku reportāžu no pilsētas ielām lasiet piektdienas, 20.janvāra laikraksta «Zemgales Ziņas» numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Gaitis

Gaidu tikai to protokolu par pilsētas kaut piemājas ietves netīrīšanu! Tiesāsimies Vanaga kungs un zinu ka Jūs zaudēsiet!

pirms 6 gadiem, 2012.01.20 16:09

auto vadītājs

Jūtu līdzi, un arī atvainojos šoferu vārdā visiem kājāmgājējiem, šorīt netīrītās ielas ir drausmīgas. Nav iespējams piebremzēt pie katra gājēja, lai neaptašķītu ar sniega žļurgu.

pirms 6 gadiem, 2012.01.20 09:02

atkal !

Jau otro ziemu netiek tīrīta ietve pāri gaisa tiltam !!! Tilts ir tīrīts, bet Lietuvas šosejas sākumā gājēju ietve - atkal nekā ! Šogad maz sniega,var jau iztikt, bet pag. gadā varēja kājas izlauzt. Bezdarba apstākļos, vai tad nav neviens, kas grib darbu ?!!

pirms 6 gadiem, 2012.01.20 00:23

pf

Notīra tīrākas? es jau pirmajā dienā kārtīgi ietvi notīrīju lai cilvēki var iet gar manām mājām, bet ko izdarīja šķūrētāji? aizšķurēja visu priekšā maniem vārtiem, kurus pirms mirkļa biju attīrījusi, lai ar mašīnu var izbraukt, tā pat arī no veikala nav iespējams atnākt, jo sašķūrēts ir briesmīgi, un tgd sēžu mājās ar sastieptu kāju.

pirms 6 gadiem, 2012.01.19 20:59

kontroliere

varētu jelgavas ielas arī apgaismot kā pienākas, tik tumšu pilsētu nav nācies redzēt..

pirms 6 gadiem, 2012.01.19 19:58

vita

Sniegu notīra, bet pastāv prasība, ka ietves ir jānokaisa ar smiltīm un to jau sētnieki veic pavirši

pirms 6 gadiem, 2012.01.19 19:05

pižiks

Kāda velna pēc man jātīra pilsētai piederošās teritorijas,lai ietves tīra Rāviņš ar savu bandu

pirms 6 gadiem, 2012.01.19 17:51

Vietējās ziņas