Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēcpārbaudījumus kārto vairāk nekā 600 mūsu puses skolēnu (FOTO)

«Bērni mobilizējas un to, kas visu mācību gadu nebija izdevies, parasti arī nokārto,» Jelgavas 3. sākumskolas direktora vietniece Alise Skrupska ieskicē, kā skolēniem veicas tā saucamajos vasaras darbos. Šogad nepietiekamu vērtējumu kādā no mācību priekšmetiem saņēmuši un pēcpārbaudījumus kārtojuši 464 pilsētas, 109 Jelgavas novada un 43 Ozolnieku novada skolēni.

Jelgavas 3. sākumskolā pēcpārbaudījumus kārtoja 31 skolēns, un tas ir mazāk nekā citus gadus. «Pirmajās klasītēs nepietiekams vērtējums kādā no mācību priekšmetiem bija sešiem bērniem. Krasāk šo skolēnu skaits aug 4. klasē, jo beidzas laiks, kad bez īpašiem nosacījumiem pārcēla nākamajā klasē. Turklāt visos priekšmetos sāk likt atzīmes un mainās skolotāji. Pietiekami daudz ar zemiem mācību sasniegumiem ir arī 5. klasē. Vislielākās problēmas skolēniem sagādā latviešu valoda. Arī literatūra, jo daudzi vairs nevēlas lasīt grāmatas,» raksturo A.Skrupska.

Viņa atklāj, ka skolēni, kas kārtojuši pēcpārbaudījumus un pārcelti nākamajā klasē ar pieļaujamo vienu nepietiekamo vērtējumu, paliek stingrā skolotāju redzeslokā arī nākamajā mācību gadā, strādājot saskaņā ar individuālu mācību plānu. Vairākumam, regulāri nākot uz konsultācijām, gan izdodas izlabot atzīmes jau vasarā. Tāpat negatīvā pieredze kalpojusi, lai sasparotos un turpmāk nepietiekamus vērtējumus nepieļautu. «Izlaidumā uzteicām divas mūsu skolnieces, kas 6. klasē bija palikušas uz otru gadu. Viņas ne tikai visos priekšmetos bija sekmīgas, bet tajos, kas sagādāja lielākas problēmas, ieguva «gandrīz labi» vērtējumu,» stāsta A.Skrupska.

Tā saucamos eksāmenus, kas ļauj pāriet nākamajā klasē, būs veiksmīgi nokārtojuši arī visi deviņi Vircavas vidusskolas 1., 6. un 8. klases skolēni, kam nebija pietiekami labi veicies mācībās, gandarīta direktore Ināra Vīgante. «Lielākais klupšanas akmens bija matemātika, kā arī latviešu valoda, jo vairāki bērni nāk no ģimenēm, kurās runā krievu valodā,» min direktore. Viņa ir pārliecināta, ka atstāšana uz otru gadu nav labākais risinājums, jo skolēns zaudē savu klasi un līdz ar to arī motivāciju mācīties. Tāpēc, sagaidot aktīvu vecāku līdzdalību, tiek darīts viss iespējamais, lai sekmes tiktu uzlabotas.


Foto: Maksims Šaldajevs. Visu rakstu lasiet otrdienas, 14. jūnija, «Zemgales Ziņās»


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas