Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēdējie četri pagasti saņems 200 tūkstošus par apvienošanos; naudu izmantos parādu atdošanai

Glūdas, Līvbērzes, Valgundes un Kalnciema pagasti šogad saņems valsts dotāciju saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pārejas noteikumiem.  Šie bija pēdējie četri pagasti Jelgavas novadā, kas pēc teritoriālās reformas vēl nebija saņēmuši paredzēto dotāciju – katrs 200 000 latu apmērā, informē novada pārstāve Dace Kaņepone.

Kopumā 800 000 latu dotācija plānota četriem pagastiem, kuri pēc 2009. gadā realizētās administratīvi teritoriālās reformas to vēl nebija saņēmuši.«Plānots, ka šī dotācija katram pagastam netiks izmaksāta tieši, bet saskaņā ar likuma «Par valsts budžetu 2012. gadam» 54.pantu dotācijas apmērā segti aizņēmumi Valsts kasē par iepriekšējiem periodiem. Tas nozīmē, ka katram no šiem pagastiem tiks segti aizņēmumi Valsts kasē, kas radušies, realizējot projektus, uzlabojot infrastruktūru vai veicot citu saimniecisku darbību,» norāda Jelgavas novada pašvaldības Finanšu nodaļas vadītāja Sandra Kalvāne.Līdz šim dotāciju saņēmušie novada pagasti to galvenokārt novirzījuši infrastruktūras sakārtošanai kā projektu līdzfinansējumu vai tiešu darbu finansēšanu. Tā, piemēram, Sesavas pagasts dotāciju izlietojis Sesavas pamatskolas sporta zāles celtniecībai, Elejas pagastā rekonstruēts vidusskolas jumts, kā arī veikta sākumskolas fasādes renovācija, savukārt Jaunsvirlaukā līdzekļi ieguldīti sociālās palīdzības un alternatīvās aprūpes iestādes «Staļģene» pabeigšanas darbos. Līdzīgi ar saņemtajiem līdzekļiem rīkojusies Svēte, ieguldot naudu sporta halles būvniecībā, savukārt Vilce ieguldīja līdzekļus tautas nama energoefektivitātes uzlabošanā un rekonstrukcijā. Tāpat savulaik Vircava, Zaļenieki, Lielplatone un Platone saņemtos līdzekļus galvenokārt izlietojuši dažādu rekonstrukcijas darbu veikšanai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas