Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēta apbedījumus, nocietinājumus un pilsdrupas (FOTO) 3

Septiņu vīriešu mirstīgās atliekas – tāds ir pērn sākto un šovasar turpināto Pils salas arheoloģisko izrakumu rezultāts. Divu nedēļu garumā vēsturnieka un arheologa Andra Tomašūna vadībā salas galā norisinājās arheoloģiskā izpēte, kur blakus pērn nejauši uzietajam skeletam šogad atrasti vēl seši, iespējams, 1812. gada Napoleona kara krievu karavīru, apbedījumi. Ja antropoloģiskajā izpētē izdosies gūt apstiprinājumu teorijai, apbedījumi iegūs vietējas nozīmes vēstures pieminekļa statusu.

Savukārt Ziemassvētku kauju muzeja izrakumos, kas tiek veikti pirms jauna objekta – ugunspunkta – būves, sevišķu pārsteigumu nav bijis, ieraudzītais saskanējis ar gaidīto, atklāj muzeja vadītājs Dagnis Dedumietis. Izrakumos atrastas stieples, ar kurām kopā stiprināts koks, dažādu izmēru naglas, artilērijas lādiņa uzspridzinātājs, šrapneļu lodītes. Nedaudz gan izbrīnījis, ka praktiski nav saglabājies koks, jo simt metru tālāk, kur šobrīd slejas rekonstruētais koka nocietinājums, vecā koka siena bija labi redzama. D.Dedumietis pieļauj, ka tur gruntsūdeņu līmenis varētu būt bijis augstāks, līdz ar to siena iekonservējusies.

Lai saglabātu Dobeles Livonijas ordeņa pils kompleksu kā kultūrvēsturisku mantojumu un izveidotu to par tradicionālu amatniecības un tūrisma mārketinga centru, Dobeles novada pašvaldība nolēmusi veikt arheoloģisko darbu Dobeles pils kapelas daļā. Kapela tiks restaurēta, tajā tiks ierīkota vēstures ekspozīcija un ierīkotas konferenču telpas.

Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 28. jūlija, «Zemgales Ziņās»


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Z.

Atkal melnais racējs pašdarbnieksTomašūns. Kurš idiots tos finansē.

pirms 2 gadiem, 2016.07.28 20:46

zārks

Nu gulēja šie pīšļi mierā un klusumā.Kāpēc jārok ārā?

pirms 2 gadiem, 2016.07.29 11:02

Nu

Protams, diskutabls jautājums. Es ar negribētu, lai manus pīšļus pēc 200 gadiem ceļ ārā. Bet, ja tas palīdz rast skaidrību un uzrakstīt vēsturi... Jācer tikai, ka pēc arheologiem visādi ar detektoriem nesāks staigāt.

pirms 2 gadiem, 2016.07.29 21:15

Vietējās ziņas