Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Petraviča: Pārmaiņas sociālās aprūpes centrā "Zemgale" bija nepieciešamas sen

Pārmaiņas valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" darbā bija nepieciešamas sen, pēc tikšanās ar jauno centra vadītāju Kristapu Keišu aģentūrai LETA pauda labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Tikšanās laikā pārrunātas iestādes darba aktualitātes un divos mēnešos paveiktais. Keišs, kurš amatā iecelts augustā, informēja ministri, ka pašlaik tiek aktīvi analizēti dažādi procesi, lai pilnveidotu klientu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas kvalitāti, dzīvojamo telpu vidi. Būtiska uzmanība šajā ziņā tiekot pievērsta klientu ēdināšanas, uzņemšanas posma, sociālās aprūpes, sociālās rehabilitācijas un veselības aprūpes procesu standartizācijai.

Keišs sacīja, ka ir sagatavoti priekšlikumi darba organizācijas uzlabošanai iestādē un tos drīzumā iesniegs ministrijā.

"Pārmaiņas VSAC "Zemgale" darbībā sen bija nepieciešamas, tāpēc atzinīgi novērtēju jaunā iestādes vadītāja īsā laika posmā paveikto un apsolīju atbalstu iniciatīvām, kas vērstas uz iestādes darba attīstību nākotnē," sacīja ministre.

Savukārt Keišs informēja, ka centra filiālē "Lielbērze" ir izdevies atrisināt ar klientu ēdināšanas saistītos jautājumus. Ir sākta siltumtrases nomaiņa, vecā korpusa otrā stāva dzīvojamo istabu remonts. Šogad vecajam filiāles korpusam plānots veikt jumta seguma nomaiņa. Tāpat darbu ir sākusi jauna vadības komanda.

Savukārt filiālē "Ziedkalne" sekmīgi norit trešā stāva iekštelpu un divu koplietošanas sanitāro mezglu remonts, viņš informēja. Vēl šogad plānota jauna jumta uzstādīšana dzīvojamajam korpusam un veļas mājai. Noslēgts līgums par energoaudita veikšanu, lai nākamgad varētu sākt energoefektivitātes projektu, veicot ēkas siltināšanu, otra dzīvojamā korpusa jumta nomaiņu un daudzas citas aktivitātēm.

Direktors arī sacīja, ka tuvākajā laikā plāno iesniegt ministrei iestādes attīstības stratēģiju tuvākajiem gadiem, uzsvaru liekot uz klientu drošību, pakalpojumu kvalitāti un personāla attīstību.

Pašlaik VSAC "Zemgale" ir 745 klienti un 459 darbinieki.

Jau vēstīts, ka līdzšinējais VSAC "Zemgale" direktors Ilgonis Leišavnieks no amata pildīšanas maijā atkāpās pēc paša vēlēšanās un uz vakanci tika izsludināts konkurss, kurā pieteicās 11 pretendenti.

Keišam ir vadības un sociālā darba augstskolā "Attīstība" iegūts sociālā darba maģistra grāds un pašlaik viņš studē Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas doktorantūrā. No 2017.gada Keišs ir strādājis PSIA "Veselības un sociālās aprūpes centrā Sloka" par izpilddirektoru, savukārt, kopš 2014.gada viņš ir arī Profesionālās tālākizglītības un pilnveides izglītības iestādes "Praktikums" direktors un lektors, skaidroja Kalve.

VSAC "Zemgale" piecās filiālēs - "Iecava", "Jelgava", "Lielbērze", "Ķīši", "Ziedkalne" - ir nodarbinātas vairāk nekā 440 personas. Aprūpes centros tiek sniegti ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumi personām ar garīga rakstura traucējumiem un ar 1. un 2.grupas invaliditāti.


Foto: vsaczemgale.gov.lv


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas