Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piektdien «Zemgales Ziņās»: «Benefice» dejos «Cukurfabrikā», kur telpu īre uz pusi lētāka nekā vecajā pasta ēkā; kā bērnam iemācīt patstāvību 4

Pēc mēģinājumiem pilsētas apstādījumos mūsdienu deju studija «Benefice» rīt atklāj jaunu mājvietu deju centrā «Cukurfabrika» Cukura ielā 22, kur agrāk atradās nojauktās fabrikas ēdnīca. Divstāvu ēkā, kas pieder akciju sabiedrībai «Jelgavas Cukurfabrika» un kura kopējā platība ir pusotrs tūkstotis kvadrātmetru, strādās arī deju kolektīvi «Laipa», «Rota», kā arī rokdarbnieku studija «Dekors».

«Kad, uzzinot par to, ka augstās īres maksas dēļ vecā pasta ēka «Beneficei» jāatstāj, viens no audzēkņu vecākiem man piedāvāja apskatīt pamesto cukurfabrikas ēdnīcu, es tūlīt sapratu, ka tas ir tieši tas, kas mums vislabāk derētu,» «Ziņām» stāsta «Benefices» vadītāja Annika Andersone. Pa viņas iecerēm plašāk – laikrakstā.Ārzemju diplomātiem Glūdas un Elejas zemnieki uzsver – grib nevis lielākus, bet vienlīdzīgus atbalsta maksājumus, kas nekropļotu konkurenciDzīvojamā māja ar vecu šīfera jumtu, kolhoza laikā pārbūvēta kūts, taču moderna tehnika un apņēmība strādāt un turpināt savā dzimtā daudzās paaudzēs godāto zemnieka arodu. Tādu iespaidu atstāj Glūdas pagasta zemnieku saimniecība «Putriņas», ko zemkopības ministres Laimdotas Straujumas vadībā apmeklēja ārvalstu diplomātu grupa. «Putriņu» saimnieki Veidliņu ģimene atzīst, ka ES viņiem devusi iespējusi piedalīties projektos, ar kuru palīdzību iegādāta moderna tehnika, taču platību maksājumiem vajadzētu būt vienlīdzīgākiem.  Andreja Kopilova talantu būt profesionālās izglītības skolotājam savulaik atklājusi pati skola, un patlaban Andreja darbavieta – Jelgavas Tehnikums Jelgavas Tehnikuma (līdz augustam Jelgavas Amatniecības vidusskola) profesionālās izglītības skolotājs Andrejs Kopilovs (25) topošajiem mēbeļu galdniekiem pasniedz materiālmācību, galdniekdarbu tehnoloģiju, kā arī vada praktiskās mācības. Smagatlētikas pulciņa skolotājs. Šogad arī dienesta viesnīcas audzinātājs. Jelgavas novada Aizupes pamatskolas mājturības skolotājs. No jaunā gada – Jelgavas Tehnikuma filiāles kokapstrādes darbu vadītājs ieslodzījuma vietā. Aizrautīgs sportists. Liels kalnos kāpējs. Tāda īsumā ir gados jaunā pedagoga vizītkarte, kurā, šķiet, brīvas vietas īpaši nesanāk. Tad diena būtu jāpastiepj vēl par pāris stundām garāka, jo darīt ķeksīša pēc nav Andreja gaumē. Jaunā pedagoga portretapraksts – avīzē piektdien.Patstāvība ir vērtība, ko mazais skolas bērns iemanto, mācoties no vecākiem «Nu tu jau esi liels – ej skolā!» septembra sākumā izdzirdēja tūkstošiem Latvijas pirmklasnieku. Šiem vārdiem vienmēr līdzi nācis arī vēstījums par to, ka jākļūst patstāvīgākam, jāuzņemas lielāka atbildība par materiālām lietām un vecāku doto brīvību. Jautājums – cik bērns savos septiņos astoņos gados ir spējīgs to paņemt. Atbildes uz to, kā arī padomus bērna radināšanai pie patstāvības meklējiet attiecību tematikai veltītā lappusē piektdienas «Zemgales Ziņās».Plašāk lasiet «Zemgales Ziņu» 7.septembra numurā.• Drukātas avīzes saturs pieejams arī portālā zz.lv, ko var atrast sadaļā «Avīze» vai spiežot šeit .• Reģistrējoties portālā, tā konta papildināšana iespējama, spiežot šeit .

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ssss

A kas Benefice tāda? Vai tad Annika par savu naudu tās telpas pirka vai nomā? Šķiet, ka aģentūra Kultūra par tām maksā. Tā ka nāksies pieciest

pirms 6 gadiem, 2012.09.07 23:59

Kuku

Kā, vai tad jaunās telpas nebūs tikai Beneficei? Atkal visādi pulciņi maisīsies pa kājām. Šīs telpas pelnījusi tikai Benefice.

pirms 6 gadiem, 2012.09.07 00:46

Redakcijai

Ko lūdzu nozīmē "iemēcīt"???
Varbūt jūs gribējāt teikt "iemīcīt"? Vai tomēr labāk "iemācīt"?

pirms 6 gadiem, 2012.09.06 22:00

Vietējās ziņas