Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piektdien «Zemgales Ziņās»: Cik izķer, tik sarodas vietā; aukstums skolās atklāj brāķi siltināšanā 10

Nekontrolēts kaķu vairošanās process, kā rezultātā pie daudzstāvu mājām un atkritumu urnām vērojams milzīgs bars lielu un mazu kaķu, kas cīnās par katru no ēkas logiem izmesto ēdiena palieku. Tā J.Čakstes bulvāra 9. mājas iedzīvotājs Dainis Alonderis raksturo sētas kaķu problēmu savas un kaimiņu māju pagalmā.

Nama vecākā norāda, ka klaidoņi regulāri tiek izķerti, taču barošanas dēļ strauji vairojas. Savukārt ēkas apsaimniekotāja firma tā vietā, lai palīdzētu iedzīvotājiem, «atrakstās», ka par problēmu sūdzas vīrietis, kas nav dzīvokļa īpašnieks. Par sētas kaķu problēmu J.Čakstes bulvāra 9. nama dzīvokļa īrnieks D.Alonderis pēdējā pusgada laikā dažādiem dienestiem ziņojis vairākkārt. Taču, kā viņš uzsver, kolonijas tā arī nav mazinājušās. Sīvās konkurences dēļ netikuši pie pienācīgas barības, daļa dzīvnieku, sevišķi mazie kaķēni, regulāri turpat pagalmā vai pagrabos iet bojā.  Aukstums skolās atklāj brāķi siltināšanāSpīdolas ģimnāzijā, Svētes pamatskolā, Ozolnieku pirmsskolas izglītības iestādē «Zīlīte» un vairākās citās ēkās saskaras ar brāķi siltināšanas darbos. Iestāžu vadītājus uztrauc pārmērīgās kurināmā izmaksas, kā arī aukstā gaisa plūsma, kas nekontrolēti ieplūst telpās un pasliktina darba apstākļus. Šķirbas zem logiem, aizsalis ūdensvads, trūkumi ventilācijas sistēmā – ar šādām sekām nākas rēķināties pēc siltināšanas projektiem izglītības iestādēs. Par būvnieku kļūdām lasiet «Zemgales Ziņās» piektdien.  Slidu visiem bērniem nepietiek Lai gan, kā apgalvo pašvaldība, mutiska informācija par iespēju sešus un septiņus gadus veciem bērniem mācīties slidot bijusi visām pilsētas izglītības iestādēm, Jelgavas Ledus sporta skolas piedāvātajā interešu izglītības programmā šogad iesaistījusies vien 2. pamatskola. Pilsētas Domes deputāts Sergejs Ņevoļskis apšauba, ka skola izvēlēta, ievērojot vienlīdzīgus kritērijus. Arī «Ziņu» aptaujātie izglītības iestāžu direktori atzīst, ka informācija bijusi neskaidra, un pašu piedāvājumu vērtē pretrunīgi. Plašāk par ledus skolas ieceri lasiet piektdienas laikrakstā. Medības – hobijs, kur risks un briesmas mijas ar dabas mīlestību Pagājušās svētdienas rītā, kad gaisa temperatūra Zemgalē un Kurzemē noslīdēja līdz mīnus divdesmit, daudzviet notika šoziem beidzamās medības ar dzinējiem. Tās rīkoja arī medību klubs «Studenti», kura kodolā ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes absolventi. Viesa un dzinēja statusā medībās piedalījās arī «Zemgales Ziņas». Kā secās medībās Talsu novada Vandzenes pagastā, plašāk piektdienas avīzē. Freibergu ģimene autosportā iesaistījusi arī savas meitasEsmeraldas un Inta vārdi kopā parādās ne tikai saistībā ar abu ģimeni. Masu medijos viņi bieži pieminēti, jo ar panākumiem startē trofireida sacensībās, tiesa, katrs savā klasē un ar savu komandu. Viņi audzina divas meitas, bet uz ceļa un mežā brauc katrs savā mašīnā, jo abiem ir vēlme stūrēt, nevis sēdēt blakus. Kā viņi šo situāciju risina – lasiet laikrakstā.Plašāk lasiet «Zemgales Ziņu» 3.februāra numurā.• Drukātas avīzes saturs pieejams arī portālā zz.lv, ko var atrast sadaļā «Avīze» vai spiežot šeit .• Reģistrējoties portālā, tā konta papildināšana iespējama, spiežot šeit .• Tāpat portālā iespējams abonēt avīzi, par ko sīkāka informācija - šeit .

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Pekse

Lai cienītais D.Alonderis noķer kaut vienu runci un aiznes izkastrēt, tā samazinot kaķu vairošanās iespēju. Es savā pagalmā tā arī izdarīju, nav jau nemaz tik dārgi- Ls 10.

pirms 6 gadiem, 2012.02.05 18:46

būvnieks

Direktoram aiz satraukuma sajukuši gadi. Vai tad skolu nodeva 2008 gadā ? Logus jāmāk atvērt - aizvērt. Šitā remontētus PVC logus redzu pirmo reizi . Pakaunējies būtu vispār runāt un fotogrāfējuši būtu kādu citu logu.

pirms 6 gadiem, 2012.02.03 13:04

būvnieks

Izskatās ka Svētes skolā nofotogrāfētais logs ir bijis salauzts.Un tagad direktors grib vainu novēlt uz citiem .Tas arī ir jāmāk. Pagājušajā gadā sūdzību nebija.
P.S. Logus pirms sezonas vajadzēja pieregulēt .

pirms 6 gadiem, 2012.02.03 09:31

piepe

Latvijas eksperts ; Lai uzlabotu demografisko situaciju Latvija ,vajag sutit ierednu [ministru] delegacijas uz tuvejem pagrabiem pie kakiem pieredzes apmainai ,nevis teret tautas lidzeklus braukajot pa arvalstim.

pirms 6 gadiem, 2012.02.03 08:56

Singa

Pašvaldībai vairāk naudas jānovirza klaiņojošo dzīvnieku sterilizācijai nevis izķeršanai. Pērn ļoti izteikti varēja novērot, ka klaiņojošie dzīvnieki atstāti nekontrolēti vairojoties. Tūlīt pavasaris un viss sāksies no sākuma.

pirms 6 gadiem, 2012.02.03 00:54

Švimpāzijs no Teteles

yeeeeey, raiņa ielai uzradies konkurents. tur gan it kā klaiņojošie lopi neesot redzēti kādu laiku.

pirms 6 gadiem, 2012.02.03 00:41

skumji

Vairāk gan kaķi uzrodas no cilvēku izmestiem dzīvniekiem. Mūsu pusē šoziem vairāki nekastrēti runčuki uzradušies, viņiem nav kur palikt. Kāpēc nekastrēti? Kāpēc iedzīvotāji nekastrē savus kaķus?

Manuprāt pašvaldības policijai jau tā ir pilns darba, ar cilvēkiem galā jātiek. Ārzemēs ir dzīvnieku policija, pie mums nav, neesam civilizēta valsts.

pirms 6 gadiem, 2012.02.02 23:00

to policija

tad lai pasvaldibas policija kontrole to kaku vairosanas procesu!

pirms 6 gadiem, 2012.02.02 22:14

Vietējās ziņas