Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piemaksās ģimenēm ar vismaz diviem bērniem 6

Par divu un vairāku bērnu audzināšanu no viena gada līdz 20 gadu vecumam no 1. marta pabalsta saņēmējam pie ģimenes valsts pabalsta Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) piešķirs piemaksu, ko paredz izmaiņas Valsts sociālo pabalstu likumā, informē aģentūras pārstāve Iveta Daine.

Piemaksas apmērs ir atkarīgs no bērnu skaita, par kuriem ir piešķirts ģimenes valsts pabalsts. Ja tas piešķirts par diviem bērniem, piemaksa pie ģimenes valsts pabalsta būs desmit eiro mēnesī, ja par trim bērniem – 66 eiro mēnesī. Par katru nākamo bērnu piemaksas apmērs būs par 50 eiro mēnesī lielāks nekā par iepriekšējo kopējo audzināmo bērnu skaitu ģimenē. Ja pabalsts piešķirts par četriem bērniem, tie būs 116 eiro mēnesī, ja par pieciem bērniem – 166 eiro mēnesī un tā tālāk. Piemaksa netiek piešķirta par katru bērnu, bet viena piemaksa attiecas uz kopējo bērnu skaitu, par kuriem saņem pabalstu.

Iesniegums piemaksas piešķiršanai nav nepieciešams, jo piemaksas apmēru VSAA noteiks atbilstoši tam, par cik bērniem attiecīgajam pabalsta saņēmējam ir piešķirts ģimenes valsts pabalsts. Tiem pabalsta saņēmējiem, kuriem ģimenes valsts pabalsts jau ir piešķirts par diviem vai vairāk bērniem, piemaksas apmēru par periodu no 1. marta VSAA aprēķinās un izmaksās ne vēlāk kā līdz šī gada 30. aprīlim. Tas nozīmē, ka aprīlī piemaksa tiks izmaksāta par martu un aprīli, bet turpmāk, sākot no maija, to izmaksās katru mēnesi kopā ar ģimenes valsts pabalstu.

Turpmāk, kad ģimenē palielināsies bērnu skaits, par kuriem ir tiesības saņemt ģimenes valsts pabalstu, VSAA, piešķirot pabalstu, pārskatīs arī piemaksas apmēru vai arī to piešķirs, ja iepriekš uz to nav bijušas tiesības.

Nosakot ģimenes valsts pabalsta apmēru, pabalsta pieprasītāja kopējā bērnu skaitā ieskaita visus viņam dzimušos bērnus. Arī bērnus, par kuriem pabalsta izmaksa ir izbeigta, ja bērns ir vecāks par 20 gadiem, bērnus, par kuriem pabalstu nesaņem (piemēram, par šo bērnu pabalstu saņem otrs no vecākiem vai arī bērns ir sasniedzis 15 gadu vecumu, bet nemācās), mirušos bērnus, bērnus, kurus persona faktiski audzina (audžubērnus, aizbildniecībā esošos, faktiskajā audzināšanā, pirmsadopcijas aprūpē).
Bērnu skaitā neieskaita bērnus, par kuriem vecākiem pārtrauktas vai atņemtas aizgādības tiesības.

Ģimenes valsts pabalsta apmērs 2018. gadā nemainās, un tas ir 11,38 eiro mēnesī par pirmo bērnu ģimenē, 22,76 eiro mēnesī par otro bērnu, 34,14 eiro mēnesī par trešo bērnu, 50,07 eiro mēnesī par ceturto un katru nākamo bērnu ģimenē.
VSAA atgādina, ka kopš šī gada 1. janvāra tiesības saņemt ģimenes valsts pabalstu ir par bērnu līdz 20 (iepriekš – 19) gadu vecumam, kamēr viņš mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē (iepriekš – tikai tad, ja nesaņēma stipendiju) un nav stājies laulībā.

VSAA pabalstu par laika periodu no 2018. gada 1. janvāra, par kuru ir tiesības pabalstu saņemt, izmaksās ne vēlāk kā līdz 30. aprīlim.
Nosakot piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta, bērnu skaitā neiekļauj mirušos bērnus; bērnus, par kuriem pabalstu saņem otrs vecāks vai cits saņēmējs; bērnus, kas vecāki par 20 gadiem; bērnus, kuriem vēl nav 20 gadu, bet kuri pēc 15 gadu vecuma sasniegšanas nemācās; bērnus, kuri vēl nav sasnieguši viena gada vecumu un pabalsts par viņiem nav piešķirts; citi gadījumi, kad ģimenes valsts pabalsts par pieprasītājam dzimušo bērnu nav piešķirts un netiek izmaksāts.

Mainoties bērnu skaitam, VSAA pārskatīs piemaksas apmēru vai arī pārtrauks tās izmaksu.

Ja  par vienu bērnu pabalstu saņem tēvs, bet par otru māte, ģimenes valsts pabalsta apmēru tas neietekmē, bet piemaksas apmēru gan, jo, to piešķirot, ņem vērā bērnu skaitu, par kuriem konkrētais cilvēks saņem ģimenes valsts pabalstu. Tātad piemaksas apmērs būs lielāks, ja pabalstu par visiem bērniem pieprasīs viens no vecākiem.

Ja katram no vecākiem ir savi un arī kopīgi bērni un ja pabalstu par kopīgi dzimušo bērnu pieprasa piešķirt tas, kuram ir lielāks kopējais viņam dzimušo bērnu skaits, ģimenes valsts pabalsta apmērs tiek noteikts lielākā apmērā. Bērna aizbildnim, adoptētājam, personai, kura faktiski audzina bērnu, tai skaitā audžuģimenei, piemaksas apmēru arī nosaka, ņemot vērā, par cik bērniem kopā ir piešķirts ģimenes valsts pabalsts. Piemēram, ja pabalsts konkrētam saņēmējam ir piešķirts par trim saviem bērniem un diviem audžubērniem, piemaksa tiks noteikta par piecu bērnu audzināšanu, proti, 166 eiro apmērā papildus ģimenes valsts pabalstam.


Pievieno komentāru

Komentāri 6

pensionāre

Loti labi, ka valsts sāk domāt arī par bērniem. Bet šie pabalsti ir jāmaksā no valsts budžeta, nevis no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) pensiju uzkrājuma naudas. Pensiju uzkrājuma naudai vajadzētu pelnīt vismaz 2-3 % gadā, tas ir uzkrājumam vajadzētu palielināties, nevis samazināties. Vecuma pensijas aprēķins visiem pensionāriem būtu jāveic pēc vienas formulas, kas tas par koeficientu no 0,75 - 1,35???? Visiem jāpārrēķina ar lielāko koeficientu 1,35.

pirms 12 mēnešiem, 2018.02.11 12:10

fonds

Tur pat ar tiem 2-3% procentiem gadā nepietiek ar pašreizējo inflāciju. Kaut gan būtu labi, ja vismaz tas pats būtu, lai vismaz neaizietu mīnusā.

pirms 12 mēnešiem, 2018.02.11 14:19

Nesaprotu

kāpēc likumpārkāpējiem nelegālajiem migrantiem bērnu pabalsts par JEBKURU NEPILNGADĪGO 97 EUR, pašiem nelegāļiem 139 EUR + vēl apmaksāta dzīvošana, uzturs, medicīna? http://www.vsaa.lv/lv/pakalpojumi/begliem-vai-alternativo-statusu-ieguvusam-personam#

pirms 12 mēnešiem, 2018.02.11 15:51

???

Un cik tādu bērnu ir Latvijā?
Mēs maksājam kapeikas salīdzinājumā ar citām valstīm, tāpēc tie bēgļi pie mums nemaz negrib braukt. Ko var visu laiku par to kasīties un cepties.

pirms 12 mēnešiem, 2018.02.12 10:28

!!!

Un katru gadu 10 miljonu EUR SIF, un padsmit miljonu Mucenieku aktivitātēm, un Starptautiskās migrācijas organizācijas Rīgas nodaļai, un miljoni integrācijas pārvaldēm u.c. VAJAG CEPTIES UN BEIGT NOTRIEKT NODOKĻOS SAMAKSĀTO NAUDU BEZJĒGĀ!

pirms 12 mēnešiem, 2018.02.12 11:05

Nesapratne

Interesanti, kāpēc tad, ja bērns mācās profskolā vai n-tos gadus vidusskolā , par viņu piešķirs papildus naudu, bet, ja tajā pašā vecumā mācās augstskolā, tad nē.

pirms 11 mēnešiem, 2018.02.20 14:30

Vietējās ziņas