Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piešķir 10,9 miljonus Jelgavas Amatniecības vidusskolas infrastruktūras uzlabošanas projektam 2

Valdība šodien nolēma piešķirt 10,9 miljonus latu Rietumzemgales profesionālās izglītības kompetences centra «Jelgavas Amatniecības vidusskola» infrastruktūras uzlabošanas un mācību aprīkojuma modernizācijas projektam.

Kā ziņots, neapmierinātību par to, ka neviena no Zemgales reģiona profesionālās izglītības iestādēm nav iekļauta otrajā Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu atlases kārtā, pauda Latvijas Lielo pilsētu asociācija, nosūtot vēstuli Ministru prezidentam, aicinot rast iespēju atbalstīt arī Jelgavas Amatniecības vidusskolu.Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) vērtēšanas komisija 8.jūnijā atkārtoti izvērtēja nozaru ekspertu padomju precizēto viedokli par savu nozaru trīs prioritārām profesionālās izglītības iestādēm. Tā rezultātā IZM konstatēja, ka 23.aprīlī apstiprinātais desmit skolu saraksts nemainās un Jelgavas Amatniecības vidusskola ierindojās apstiprināto skolu saraksta 11.vietā.Ņemot vērā, ka Jelgavas Amatniecības vidusskolā mācās aptuveni 680 audzēkņu, sagatavotie speciālisti ir pieprasīti Zemgales reģiona uzņēmumiem, jo īpaši mašīnzinību, mašīnbūves un metālapstrādes jomā, dažādās būvniecības specialitātēs, kokapstrādes un koka izstrādājumu izgatavošanā, un ņemot vērā, ka netiek nodrošināts līdzsvarots reģionālais pārklājums, jo Zemgales reģionā netiek atbalstīta neviena skola, IZM ir radusi iespēju uz atbalstu pretendēt arī Jelgavas Amatniecības vidusskolai.Šodien valdības pieņemtais protokollēmums paredz, ka IZM pārziņā esošajās aktivitātēs virssaistības nepārsniegs 75 673 003 latus, tostarp aktivitātei «Mācību aprīkojuma modernizācija un infrastruktūras uzlabošana profesionālās izglītības programmu īstenošanai» finansējums būs 44 909 857 lati, uz kuru otrajā atlases kārtā varēs pretendēt 11 skolas prioritāro mācību programmu īstenošanai nepieciešamās infrastruktūras pilnīgai modernizēšanai.Valdība uzņēmās papildu valsts budžeta virssaistības 2 803 882 latus, lai valsts profesionālās izglītības iestāžu projektiem nodrošinātu nepieciešamo nacionālo publisko līdzfinansējumu no valsts budžeta līdzekļiem pilnā apmērā. Kopējais virssaistību apmērs nedrīkstēs pārsniegt 284 560 362 latus.Kā ziņots, uz otrās kārtas finansējumu pretendēs arī Austrumlatgales Profesionālā vidusskola, Daugavpils Celtnieku profesionālā vidusskola, Daugavpils Valsts tehnikums, Profesionālās izglītības kompetences centrs «Liepājas Valsts tehnikums», Profesionālās izglītības kompetences centrs «Rīgas Valsts tehnikums», Ziemeļkurzemes Profesionālās izglītības kompetences centrs «Ventspils Profesionālā vidusskola» un Valmieras Profesionālā vidusskola, Ogres Valsts tehnikums, Smiltenes Valsts tehnikums - profesionālās vidusskola un Cēsu Profesionālā vidusskola.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Anoniims

Jaa, kopmiitnes ar nav pashas labaakaas, ceru kad tur arii ieguuldiis kaadu milijonu :)

pirms 6 gadiem, 2012.06.13 23:35

Skolotājs

Es savukārt ceru, ka audzēkņi tūlīt neapķēpās jaunās mēbeles!

pirms 6 gadiem, 2012.06.13 12:11

Vietējās ziņas