Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piešķir līdzfinansējumu Kalnciema-Klīves evaņģēliski luteriskās draudzes ērģeļu restaurācijai

Jelgavas novada dome 27.novembra sēdē atbalstīja lēmumprojektu, kas paredz piešķirt līdzfinansējumu Kalnciema-Klīves evaņģēliski luteriskās draudzes ērģeļu metāla stabuļu rekonstrukcijai, informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Ērģeļu metāla stabu rekonstrukcija plānota Valsts kultūrkapitāla fonda apstiprināta projekta “Kalnciema- Klīves evanģēliski luteriskās baznīcas ērģeļu metāla stabuļu rekonstrukcija” ietvaros. Pēc autentiskā būves veida un parametriem rekonstruēs 60 stabules četros reģistros, kas atjaunos tām kvalitatīvu skaņu salīdzinājumā ar to, kā tās skan pašlaik.  Projekta kopējās izmaksas ir 4991 eiro, kur 3000 eiro ir publiskais finansējums, 1000 eiro - pašvaldības līdzfinansējums un 991 eiro draudzes ieguldījums.

„Ērģeles ir neatņemama Kalnciema-Klīves baznīcas, Valgundes pagasta un Jelgavas novada kultūrvēsturiskā mantojuma nozīmīga sastāvdaļa Zemgales  reģiona un Latvijas kultūrvēsturē. Bez ērģeļu pilnīgas restaurācijas nav iedomājama kompleksa baznīcas atjaunošana, kas veicinātu šī kultūrvēsturiskā pieminekļa atdzimšanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm. Draudzes nākamie uzdevumi baznīcas tālākai atjaunošanai saistīti ar dažādu finanšu piesaisti gan ērģeļu rekonstrukcijas noslēdzošā posma īstenošanai, gan pašas ēkas rekonstrukcijai”, skaidro Kalnciema-Klīves draudzes ērģelnieks Dāvis Beitlers.

Baznīca, piesaistot dažādu projektu finanses, ērģeļu restaurāciju uzsākusi jau pērn pavasarī, instrumenta atjaunošanu uzticot Latvijā labi zināmajam ērģeļmeistaram Mikum Dzenītim. Meistars līdz šim veicis atjaunošanu daļai stabuļu,  daļēji sakārtojis ērģeļu gaisa apgādes sistēmu – plēšas, membrānas, vējlādes un gaisa kanālus. Darbus plānots pabeigt 2020.gada pavasarī.

Baznīca Valgundes pagastā celta un iesvētīta 1855. gadā un Latvijas kultūrvēsturē tā zīmīga ar skanīgajām ērģelēm, kas ir viens no sava laikmeta ērģeļbūves izcilākajiem paraugiem mazo un vidējo izmēru instrumentu saimē Latvijā.

Savukārt Kalnciema-Klīves luterāņu draudze dibināta ap 1567. gadu kā Jelgavas Sv. Annas draudzes filiāle Kalnciema un Klīves muižās un kopš 1924. gada ir patstāvīga reliģiskā institūcija. Baznīcā notiek gan dievkalpojumi, reliģiska rakstura aktivitātes, kas nozīmīgas dažādu kristīgo konfesiju pārstāvjiem, gan arī koncerti, atmējot reliģiskus, valsts nozīmes svētkus, piemiņas un atceres dienas.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

 

 

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas