Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Pilsētsaimniecība» meklē uzņēmēju, lai uzbērtu zemi Meža kapos, kur pēc pašas rīkojuma iepriekš savesti būvgruži 8

Līdz nākamajai pirmdienai pašvaldības aģentūra «Pilsētsaimniecība» aicina atsaukties uzņēmējus, kas, iekļaujoties 31 000 latu izmaksās, būtu gatavi mēneša laikā uzbērt grunti Meža kapsētā. Šajā kapsētā, kā pavasarī ziņoja laikraksts «Zemgales Ziņas», savests liels apjoms būvgružu, raisot jelgavnieku bažas par necienīgu attieksmi pret aizgājējiem, kam tur būs jāatdusas, un kapračiem.

Iepirkuma «Jelgavas pilsētas Meža kapsētas teritorijas zemes uzbēršanas un līdzināšanas darbi» instrukcijā teikts, ka uzņēmējam mēneša laikā no līguma parakstīšanas dienas jāizlīdzina 3500 kubikmetru esošās pievestās grunts, jāpieved vēl 4000 svaigas grunts un viss jānoblietē. Meža kapi atrodas 300 metru no Miera ielas rotācijas apļa Bauskas ielā 12 Jelgavā. Potenciālos darbu veicējus aģentūra brīdina, ka, paplašinot Meža kapu teritoriju, no dažādiem Jelgavas objektiem jau ir pievesta grunts aptuveni 3500 kubikmetru apjomā un ka tā ir ar dažādu būvgružu (akmens, asfalta gabali u.c.) piejaukumu, kas varētu apgrūtināt darbu veikšanu. Esošo pievesto grunti paredzēts izlīdzināt līdz 30 centimetru augstumā kā apakškārtu jaunajai gruntij, kam jābūt smalkai grantij vai rupjai smiltij. Daļiņu izmērs pievestajai gruntij nedrīkst pārsniegt septiņus milimetrus. Instrukcijā gan nav minēts, kādā augstumā plāno uzbērt jauno zemes kārtu.Jāatgādina, ka marta beigās laikraksts «Zemgales Ziņas» vērsa sabiedrības uzmanību, paužot iedzīvotāju bažas, ka Meža kapsētā notiekošie darbi liecina – pēc nāves jelgavniekiem var nākties gulēt būvgružos. Blakus Meža kapiem iekopjot ap trim hektāriem meža zemes, pēc pieciem gadiem tur varētu radīt ap 4000 jaunu apbedījuma vietu. Kopumā darbiem, kas sākti pagājušajā gadā, pašvaldība iecerējusi iztērēt nepilnu miljonu latu. Taču pilsētas iedzīvotāji jau pavasarī bažījās, ka nauda tiek tērēta nelietderīgi, jo kapos ved nevis svaigu grunti, bet gan būvgružus, kuros netrūkst betona gabalu, ķieģeļu lausku, asfalta plākšņu un sadragātu cauruļu.Bez emocijām par atdusas vietu starp atkritumiem iztika kaprači. Viņu bažas bija daudz praktiskākas – izrakt bedri jaunajā kapsētā būšot daudz grūtāk nekā kapos, kur nav veikti lieli ieguldījumi. Pašvaldības aģentūra «Pilsētsaimniecība», pēc kuras rīkojuma uz jaunajiem kapiem savests simtiem kravu būvgružu, gan toreiz noraidīja jelgavnieku bažas, ka pēc nāves būs jāguļ starp asfalta gabaliem un ķieģeļu lauskām, uzsverot, ka tiks gādāta papildu virskārta.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Netirelu iestade

Ne tikai jaatkapjas,bet ari jasoda.

pirms 6 gadiem, 2012.08.22 13:38

jelgavnieks

Domāju ,ka Baļčūna kungam sen jau būtu jāatkāpjas!Cik tad nesen valsts kontrole atklāja pārkāpumus un vēl šis gadījums.Tas vien parāda,ka viņš nespēj domāt perspektīvā,ka šobrīd jāmeklē uzņēmējs,kurš var uzvest grunti.Īsi sakot augumā īss vīrietīts ar mazām smadzenēm.

pirms 6 gadiem, 2012.08.22 10:47

sia KULK masinas un ekskavatori tur bij maniti,cuciba

pirms 6 gadiem, 2012.08.22 07:09

jefis

Kas pie*** , tas lai satīra . Un uz sava rēķina

pirms 6 gadiem, 2012.08.22 01:15

...

Kas tos gružus saveda, tas lai savāc atpakaļ, elementāri. Piedrazoji, sakārto pēc sevis pats.

pirms 6 gadiem, 2012.08.22 00:17

MmMiNka

Pierasta lieta.. Vispirms darīt un pēctam domāt..
Kapu piegānītāji..!!

pirms 6 gadiem, 2012.08.21 21:59

to pilsetsaimnieciba

varbut nevajadzeja vest buvgruzus?

pirms 6 gadiem, 2012.08.21 21:47

Vietējās ziņas