Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija izbeigusi lietvedību pacienta pašnāvības gadījumā Jelgavas sociālās aprūpes centrā

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē, nekonstatējot nozieguma pazīmes, izbeigts kriminālprocess saistībā ar pacienta pašnāvības gadījumu valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) «Zemgale» filiālē «Jelgava».

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece aģentūru LETA informēja, ka izmeklēšanas gaitā netika konstatētas vardarbības vai ļaunprātības pazīmes attiecībā pret mirušo pacientu, tāpēc policija izbeigusi iepriekš sākto kriminālprocesu.Arī tiesu medicīniskās ekspertīzes rezultāti apstiprinājuši sākotnējās aizdomas par pašnāvību, kuras motīvi palikuši nenoskaidroti.Kā ziņots, saistībā ar pacienta nāvi VSAC «Zemgale» filiālē «Jelgava» 12.jūnijā VP tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas «Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību» un policijas darbinieki izmeklēja notikušā apstākļus.Pašnāvību izdarījušais pacients iepriekš nav bijis depresīvs un neizrādīja nekādas pazīmes šādai apņēmībai, aģentūru LETA iepriekš informēja VSAC filiāles vadītājs Gaismonis Žilinskis.Viņš pastāstīja, ka vēl pirms tam šis cilvēks bija ticies un runājis ar sociālo darbinieci, kurai lūdzis sagādāt papīru un pildspalvu, lai kaut ko uzrakstītu draugiem. Vīrietis bijis apņēmīgs, un nekas nav liecinājis par depresiju vai pārmaiņām garastāvoklī. Arī pēcnāves zīmīti viņš nebija atstājis, un viņa pašnāvības motīvi vai iemesli palikuši nezināmi.Vīrietis bija pakāries bikšu jostā, kas speciālistiem liecina, ka viņš nebija īpaši gatavojies pašnāvībai un viņa lēmums bijis impulsīvs. Līdzīgi vairumam citu filiāles klientu, arī šim pacientam bija garīga rakstura traucējumi.«Parasti, manot kādas pārmaiņas uzvedībā, mēs novērojam pacientu un, ja nepieciešams, nogādājam viņu slimnīcā «Ģintermuiža», taču šā vīrieša uzvedība neradīja nekādas aizdomas,» skaidroja Žilinskis.Kā ziņots, diennaktī no 11.jūnija uz 12.jūniju VSAC «Zemgale» filiālē «Jelgava» viens pacients izdarījis pašnāvību.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas