Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Pūču reitings» – intelektuālās izcilības karte (papildināts) 2

«Reitings mums ir nozīmīgs, un šogad ļoti lepojamies ar saviem sasniegumiem. Taču esam arī reāli, saprotot, ka ne katru mācību gadu ir šie spējīgie skolēni, kuri gūst panākumus valsts un atklātajās mācību olimpiādēs, zinātniski pētniecisko darbu konferencēs un valsts mēroga konkursos,» par sesto vietu Ata Kronvalda fonda (AKF) reitinga «Lielā pūce» mazo skolu grupā priecājas Auces vidusskolas direktore Indra Špela. Tradicionāli no jelgavniekiem vislabāk veicies Jelgavas Spīdolas ģimnāzijai, kas lielo skolu grupā ierindojusies 16. vietā.

Auces vidusskolas, kur zinības apgūst ap 530 skolēnu, direktore stāsta, ka šogad panākumus palīdzējuši kaldināt lielākoties mājturības un tehnoloģiju skolotāja Jāņa Bensona audzēkņi, kas ieguva godalgotas vietas atklātajā olimpiādē. Turklāt viens astotklasnieks uzvarēja gan šajā, gan atklātajā ķīmijas olimpiādē. Citus gadus bijusi gan septītā, gan 13., 27. un pērn pat 86. vieta. «Ja spējīgie skolēni, kam labi veicas olimpiādēs, skolu beidz un nav, kas viņus aizvieto, var būt arī tāds kritums,» skaidro I.Špela.

Atrasties AKF reitingā jau pats par sevi ir sasniegums. Tā šogad no visām 243 Latvijas «mazajām» skolām reitingā ir iekļautas 175, bet no 130 «lielajām» skolām, kurās ir vismaz simts vidusskolēnu, – 93 izglītības iestādes. Ceļojošo balvu pasniegšana paredzēta pieņemšanā pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa pirms jaunā mācību gada sākuma. Jāpiebilst, ka «Lielās pūces» mērķis ir sekmēt skolu aktivitāti skolēnu talantu attīstīšanā un sniegt vecākiem objektīvu informāciju par mācību iestāžu pieredzi un iespējām talantīgo bērnu spēju izkopšanā. 

Organizatori ziņo, ka lielo skolu reitinga augšgalā turpina būt Rīgas Valsts 1. ģimnāzija un Daugavpils Krievu vidusskola–licejs. Savukārt mazo skolu grupā pirmo reizi un uzreiz reitinga augšgalā nokļuvusi RTU Inženierzinātņu vidusskola, atstājot Daugavpils Saskaņas pamatskolu otrajā vietā.

««Pūču reitings» ir intelektuālās izcilības karte Latvijas skolu sistēmā. Talantīgo skolēnu īpašo vajadzību apmierināšanai ir nepieciešama daudzpusīga sadarbība un ilgtermiņa plānošana. «Lielās pūces» galvenais mērķis ir uzturēt atskaites sistēmu, kurā var vērtēt progresu pretī šiem mērķiem,» pauž AKF padomes priekšsēdētājs Vjačeslavs Kaščejevs.

Ceļojošo balvu «Lielā pūce» pirmo reizi pasniedza 1988./89. mācību gadā. Balvas dibinātāji bija Izglītības ministrija, Jauno zinātnieku un speciālistu padome un jaunatnes firma «Kontakts». Dibinātāji uzskatīja, ka nākamo zinātnieku, speciālistu un vadītāju izveides pamats ir skola, tādēļ ir jāstimulē skolotāju darbs ar talantīgiem skolēniem un jānodibina balva, ko pasniegt labākajiem skolu kolektīviem par skolēnu sasniegumiem mācību darbā, informē AKF izpilddirektore Inga Jonāne.

Visu reitingā iekļuvušo skolu sarakstu atradīsiet ŠEIT.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 2

zagata

Kur links uz pilno sarakstu? Kur var iepazīties ar pilnu sarakstu?

pirms 2 gadiem, 2016.07.28 11:28

ZZ

http://www.skolureitings.lv/

pirms 2 gadiem, 2016.07.28 13:43

Vietējās ziņas