Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Radošajā nodarbībā veidos mūzikas instrumentus ķekatu gājienam

8.novembrī pulksten 12 Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies izzinoši – radošā nodarbība „Atbrauca Mārtiņš, atrībināja”. Nodarbības laikā tiks iepazīta Mārtiņdienas un ķekatnieku nozīme senlatviešu tradīcijās, bet radoši darboties varēs, darinot vienkāršus mūzikas instrumentus ķekatu gājienam, informē Jelgavas reģionālā tūrisma centra pārstāvji.


Mārtiņdiena iezīmē rudens izskaņu un ziemas sākumu, senlatvieši tos parasti svinēja pie bagātīgi klātiem galdiem un šajos svētkos vienmēr valdīja jautrība un prieks. Mārtiņos beidzas klusais veļu laiks un sākas jautrā ķekatās jeb budēļos iešana, kas turpinās visu ziemu līdz pat Meteņiem. Ikvienā mājā ķekatnieki bija gaidīti, jo senlatvieši ticēja, ka ķekatnieki mājā ienes svētību, veselību un auglību, bet ar trokšņiem aizbaida ļaunos garus. Ķekatu gājienā dziesmas un rotaļas vienmēr pavadīja mūzika, visbiežāk mūziku un trokšņus veidoja pašu darināti grabuļi, bungas un taures.Radošās nodarbības dalībnieki varēs iepazīties ar Mārtiņdienas svinēšanas un ķekatās iešanas tradīcijām, kā arī paši varēs izgatavot vienkāršus mūzikas instrumentus ķekatu gājienam. Mūzikas instrumenti tiks darināti gan no sadzīvē izmantojamiem, gan dabā iegūtiem materiāliem. Lai bagātinātu ķekatu gājiena noskaņu, nodarbības dalībnieki varēs kopīgi iemācīties tradicionālu ķekatnieku rotaļu.

Izzinoši – radošā nodarbība „Atbrauca Mārtiņš, atrībināja” notiks 8.novembrī pulksten 12 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī. Dalības maksa 4,50 EUR, pirmskolas vecuma bērniem – 1,50 EUR. Visi nepieciešamie materiāli mūzikas instrumentu veidošanai tiks nodrošināti. Nodarbībai nepieciešams iepriekš pieteikties pa tālruni 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.


FOTO: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas