Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Raiņa ielā sāk veidot jauno koku apstādījumus – liepas nomaina kļavas

Šodien rekonstruējamās Raiņa ielas daļā, kur vairums būvdarbu jau pabeigti, sākti labiekārtošanas darbi, portālam zz.lv apstiprina aģentūras «Pilsētsaimniecība» direktors Andrejs Baļčūns. Lai gan vienā ielas galā vēl turpinās rakšanas darbi, posmā no Sarmas ielas puses ielas malās jau stāda sazaļojušus kokus. «Visi šie darbi norisinās paralēli,» saka A.Baļčūns.

Kā vēstīts, Raiņa ielas rekonstrukcijas gaitā ielas malās izzāģēti vairāk nekā 130 koku, lielākoties liepas, kas tika atzītas par pārāk bojātām, slimām vai nokaltušām. Saskaņā ar projektu to vietā ielā šogad tiks izveidota jauna aleja. Novecojušo un iztrupējušo liepu vietā Raiņa ielā plānots iestādīt 109 kokus un 25 krūmus, veidojot vienotu ainavu. Turpmāk Raiņa ielā zaļos 28 Holandes liepas, 81 lauku kļava, 17 abēlijas un astoņas ugunssarkanās vilkābeles. Koku sugas un krūmi izvēlēti tādi, kas labāk piemērojas pilsētas apstākļiem. Jelgavas pašvaldības ainavu arhitekts Andrejs Lomakins skaidro, ka īpaši izvēlētā lauku kļavas šķirne «Elsrijk» un Holandes liepa ir labi piemērotas augšanai ielu malās ar intensīvu satiksmi. Koki tiks regulāri veidoti.   Jaunie koki izvēlēti liela auguma, ar vidēji piecu centimetru stumbra diametru. Tie stādot tiks stiprināti pie atbalsta mietiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas