Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rāviņš: Ar jaunas pašvaldību kartes uzzīmēšanu attīstību panākt nevar 23

Tikai uzzīmējot jaunu pašvaldību karti, attīstību panākt nevar, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvāto novadu apvienošanos aģentūrai LETA komentēja Jelgavas mērs Andris Rāviņš (ZZS).

Politiķis pauda viedokli, ka trešdien prezentētā administratīvi teritoriālā reforma "nenozīmē neko", un par to nepieciešamas nopietnas diskusijas. "Kāds paņēmis zīmuli un kaut ko uzzīmējis. Bet nav zināmi nekādi kritēriji. Vakar [vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris] Pūce teica, ka kritēriji nosūtīti Latvijas Pašvaldību savienībai, bet vēl vakarā to nav bijis. Ja reformas mērķis ir valsts attīstība, ekonomiski stabilas pašvaldības, tad ar kartes uzzīmēšanu to panākt nevar," turpināja Rāviņš.

Pēc Jelgavas mēra domām, ministrijai būtu jāņem vērā iedzīvotāju pārvietošanās.

"Ir jāskatās, kā cilvēki pārvietojas, ko dara. Mums ir svarīgi, kā jūtas cilvēks, jo no tā atkarīgs, vai viņš brauks projām vai paliks Latvijā," skaidroja Rāviņš, piebilstot, ka ne VARAM, ne Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera reģionālajos pasākumos nav piedāvājusi instrumentus, ar kuriem plānots panākt uzņēmējdarbības attīstību reģionos un pašvaldību ekonomisko stabilitāti, un izskanējuši tikai lozungi.

Domes priekšsēdētājs atgādināja, ka pašvaldības jau piedzīvojušas "jaunu karšu zīmēšanu", un pašvaldības no ministrijas gaida skaidras atbildes uz saviem jautājumiem.

Kā ziņots, VARAM izstrādātā karte paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35.

Platības ziņā lielākās būtu Liepājas un Madonas pašvaldības. Ministrijas piedāvātajā kartē tās attiecīgi aptver 3656,93 un 3347,35 kvadrātkilometru plašu teritoriju.

Pēc iedzīvotāju skaita lielākās pašvaldības atbilstoši šai kartei būtu Rīga, Daugavpils un Liepāja. Visās šajās vietvarās dzīvotu vairāk nekā 100 000 cilvēku.

Mazākā pašvaldība pēc iedzīvotāju skaita varētu būt Līvānu pašvaldība, kopumā pulcējot nedaudz vairāk nekā 12 000 iedzīvotāju.

Foto: no arhīva

 

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 23

P.Viešbutis

Kā tad! Rāviņ, vislielāko attīstību var panākt, ja katra zemnieku saimniecība būs ar šodienas novada, agrāko gadu - rajona vai pēckara gadu - apriņķa statusu. Galvenais, lai būtu štati ar jo-majo atalgojumu, ar piemaksām par nekā nedarīšanu, ar atvieglojumiem, kad izdzerto alkoholu un apēstos lašus var norakstīt uz puķēm saieta telpu dekorēšanai, ar dienesta superklases autiņiem pēdējam klerkam, ar padomdevējiem, konsultantiem, protams, locekļiem.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.11 12:56

jelgavnieks

tu bišu zagli tinies savus šenšoļikus apspried ne pilsētas pašvaldības vadītāju zākā ,un nekāds tu viešbutis neesi ,bet parasts kviekšķbutis vistu medus zaglēns tukšs muldons

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.11 13:29

Kamera

"..skaidroja Rāviņš, piebilstot, ka ne VARAM, ne Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera reģionālajos pasākumos nav piedāvājusi instrumentus, ar kuriem plānots panākt uzņēmējdarbības attīstību reģionos un pašvaldību ekonomisko stabilitāti, un izskanējuši tikai lozungi..."
Un ko tad Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras viceprezidents un Rāviņa čoms Imants Kanaška? :D

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.11 14:18

Grēbnera parks

Tad skaidrs kapēc Jelgavai pazuda Grēbnera parks.. Kanaška pirms n-tajiem gadiem nopirka par nieka 10 tūkstošiem latu pašvaldībai neizmantojot savas pirmpirkuma tiesības.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.11 20:05

Novadniece

Nekādi nesaprotu kāda attīstība sāksies, kad apvienos Jelgavas novadu ar pilsētu. Katram savi mērķi un uzdevumi.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.11 14:46

Gudrā pensionāre

KĀDI MĒRĶI UN UzDEVUMI ir Rāviņam, kurš uz Jelgavu braukā no Sesavas sādžas.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.11 14:55

Pensionarei

Nu ja,18 gadus jau braukā.Acimredxot jelgavniekius apmierina Taviņa darbs.Sessvas pagasts jau nav Anglija vai Irija.Sa6

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.11 15:04

Pilsētniece

Rāviņam teritoriālā reforma "nenozīmē neko", jo to neizstrādāja, bet bremzēja ZZS. Jo lielāks bardaks, jo labāka šeptēšana un gudra muldēšana (arī smīnēšana). Ja būtu svarīgi kā jūtas cilvēks, tad darbībā parādītu rūpes un visu novadu veči, kopā sanākot, spriestu par sakarīgu reformu.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.11 16:14

Priekulis

DEPO Tev !

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.11 16:50

,,,

jā,cik sāpīgi būtu prom no siles,es saprotu,tieešām...

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.11 18:27

es

Kurzeme, Zemgale, Latgae, Vidzeme un Rīga.
Dažās valstīs "novads" ir lielāks par mūsu Latviju un nekas cilvēki dzīvo ne sliktāk par mums.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.11 18:40

Zaļais

Attīstība galvās un prātos sāksies un roka celsies maksāt nodokļus arī tiem, kuriem no algas neietura šos nodokļus, tad, kad cilvēki redzēs šo bezjēdzīgo un nekam nevajadzīgo amatu likvidēšanu, kas tagad ir pāri par simtu novados. Tas nozīmē to, ka visi amati samazināsies 3,5 reizes, bet, ja nu vēl nebūs dīkdieņu amatu jaunveidotajos novados, rajonos vai apriņķos, tad tik tiešām varēs teikt, ka ejam sajēgas virzienā.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.11 18:46

pag

ta apvienos sporta ministrus Beitānu ar Kaminski,, kas ta beigās sanāks?

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.11 21:37

Resnais

kam tad tā attīstība būs, Rāviņpapa dēlam, brālēnam Viktoram ar Juri vai kuslajai pensionārei autobusu parkā? Stipri šaubos, ka kāda attīstība būs pilsēniekiem. Trūcīgajiem vai parastajām māmiņām, kam nav bērnudārza, kur mazos atstāt.. Tikai neatbildēts paliek jautājums, kā lai samaksā aizvien pieaugošo NĪN?

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.11 21:59

55

meiju ceļš jau attīstās no asvalta ceļa uztaisa pa grants ceļu

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.11 22:57

OPTIMISTS

Priecē, ka pēc teritoriālās reformas :
- 3 kārt samazināsies administratīvais aparāts un tā izmaksas;
- jaunajās pašvaldību vēlēšanās par 80% nomaisim deputātu sastavu un
ievelēsim godīgus (shēmošanu neapguvušos ) jaunās paaudzes deputātus !

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.11 23:13

Optimistam

Nesapriecājies,algas pēc reformas tiks paaugstinātas.Izveidos jaunas amatu vietas,komisijas u.t.t

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.12 11:43

Neder

Bet kāpēc neviens nerunā par to, ka palielināsies bezdarbnieku skaits un līdz ar to izbraucēju no LV uz laimes zemi. Likvidēsies pašvaldības (cilvēki paliks bez darba), daudzas skolas, bērnudārzu, biblioteku filiāles aizvērs ciet (cilvēki paliks bez darba), jo "lielajām" pilsētām neinteresē lauku bērnudārziņi u.c. sīkumi, atstās visu tikai lielajās pilsētās, tad tu tiec un paspēj bērnu nogādāt līdz skolai, dārziņam, pulciņiem utt..Padomājiet paši, vai paliks mazās, vietējās poliklīnikas, tās aizvērs un lai pensionāri domā kā tikt līdz lielpilsētai....Skumīgi, ko vēl var piebilst...:(

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.12 11:47

arī pensionārs

Vai var man pateikt, kur ir Jelgavas novada poliklīnika

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.13 15:16

to neder

Nerunā tāpēc,ka Latvijā trūkst darbaspēka.Ir vajadzīgi ārsti,medmāsas,skolotāji,lauksaimniecībā darbinieki u.c.Pat Maxima veikalā saņemot čeku,uz otra čeka ir aicinājums pievienoties veikala kolektīvam.Latvijā jau strādā tūkstošiem viesstrādnieku no Ukrainas.Labāk neizplati maldu runas.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.12 12:40

P.Viešbutis priekš Neder

Principā raksti pareizi, bet par tiem bezdarbniekiem ir tā, ka es jau rakstīju komentāru pašā sākumā.
Tātad - bezdarbnieku nebūs, pietrūks cilvēku, ko ielikt locekļu, sabiedrisko attiecību speciālistu un vecāko speciālistu, projektu vadītāju, vietnieku, socdarbinieku, psihologu, sociologu, seksologu, preses sekretāru un līdzīgos nekam nevajadzīgos amatos, ja neskaita pašus šo amatu aizpildītājus, un tad amatu aizpildītāji būs jāieved no citām zemēm. Jā, ar manis minēto, ka katru zemnieku saimniecību vajadzētu nodibināt par novadu, rajonu vai apriņķi ar amatiem un jo-majo atalgojumu.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.12 12:48

P.Viešbutim

Ziņoja,ka Rīgas satiksmē 'piestrādāja' 45 cilvēki it kā padomdevēji.(trijos gados Rīgas vēlēšanu komisijas vadītājs saņēmis 75 tūkst.eiro kā stāvvietu uzraudzītājs).Un cik tādu savējo ir pa visu valsti,kuri saņem kopā miljonus,bet neko nedara.Maz ticams,ka kādu par to sodīs.Parasti vainīgas ir "ziedu pārdevējas".

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.12 15:53

Vietējās ziņas