Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rāviņš: Ieviešot videonovērošanu pilsētā, ievērojami samazinājās noziedzība 6

Ieviešot Jelgavā diennakts videonovērošanu, pilsētā izdevies ievērojami samazināt noziedzības līmeni, šodien Jelgavā notiekošajā konferencē “Viedpilsēta jeb Smart City” atzina Jelgavas mērs Andris Rāviņš (ZZS).

Pilsētas domes vadītājs klāstīja, ka līdz ar videonovērošanas sistēmas un Pašvaldības operatīvās informācijas centra (POIC) izveidi ievērojami palielinājies Pašvaldības policijas darba apjomos, jo kļuvuši pamanāmi arī tie notikumi, kurus līdz šim varētu palaist garām.

“Ieviešot videonovērošanu 24 stundas diennaktī, esam panākuši būtisku noziedzības kritumu,” apgalvoja Rāviņš.

Jelgavas mērs ir pārliecināts, ka POIC palielina jelgavnieku drošības izjūtu, jo, sazinoties ar centra dispečeri vai, atzīmējot problēmu pilsētvidē interaktīvajā kartē, “iedzīvotāji zina, ka problēma tiks risināta”.

Attaisnojusi sevi esot arī inteliģentā satiksmes vadības sistēma, pateicoties kurai, cauri pilsētai var izbraukt par 20% ātrākā nekā iepriekš.

Jau vēstīts, ka šodien Jelgavā norisinās konference “Viedpilsēta jeb Smart City”.

Pasākumā plānots diskutēt par to, kas ir “Smart city” koncepts, ko tas ietekmē, kā to ieviest dzīvē, ko no viedas pilsētvides iegūst pašvaldība, kā tā palīdz investoriem, uzņēmējiem un iedzīvotājiem.

Konferencē piedalīsies pilsētu pārvaldes darbinieki, pašvaldību vadītāji un uzņēmēji, “Smart city” koncepta ieviesēji un biznesa tehnoloģiju eksperti. Piemēram, par reālo situāciju un jau paveikto “Smart city” ieviešanā pieredzē dalīsies Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra vadītājs Gints Reinsons, bet Jelgavas uzņēmējs Ervīns Stūrmanis akcentēs ģeotelpisko datu infrastruktūras nozīmi viedās pilsētas pārvaldībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Paldies

Pareiz ir, vajag uzraudzīt savējos, Jelgavā no laukiem ieklīdušos zagļus un deģenrātus.

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.15 12:10

,,

ah vot kur tas bobis ir aprakts...jo pašvaldības rotvelleri ir momentā klāt, ja esi braucamo nolicis kaut kā ne tā...

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.15 13:44

Dzintra

Skaisti, tad jau varētu notvert arī tos suņu saimniekus ,kas nesavāc aiz saviem mīluļiem un beidzot
dzīvnieku turētājus neuzskatīt par otrās šķiras iedzīvotājiem.

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.15 14:34

nu ja

un kad skolās ieviesīs videonovērošanu, lai redzētu kā dižās māca? Ļoti vajadzīga video un audio novērošana ir konfliktu risināšanā, it sevišķi, kad tiek pieaicinātas dižās izglītības speciālistes jeb psiholoģes, kuras visus apņirdz tā vietā, lai konstruktīvi risinātu konfliktu un pēc tam rēc kā viņas visus ir nolikušas pie vietas. Tikai pie kādas? Bet, kad par viņām sūdzības ir, jo ir pelnījušas, tad skrien savas noziedzīgās tiesības aizstāvēt uz policiju, prokurotūru un vēl nezin kur. Paralēli vēl vairāk pazemojot bērnus un vecākus, pat ierodas, pašas vai sūta savus radus, draugus un paziņas, vecāku darba vietās un nekaunīgi ņirgdamas rīko skandālu, lai pierādītu savu varenību. Kad būs skolās video un audio novērošana, it sevišķi šādos gadījumos? Jo protokola lapai nav nozīmes, jo, pēc pieredzes, tur ieraksta tikai visu to sliktāko par vecākiem un bērnu, bet nemin savas riebeklības. Kaut vai manā gadījumā direktore ( visļaunākā būtne, ko savā dzīvē esmu redzējusi) nemaz i nedomāja rakstīt, kā psiholoģe kliedza uz mani jau ienākot telpā, kā ņirgājās un pati arī ņirgājās, domādama ka visi ir idioti, tikai viņa tā godīgā, kas iemācījusies skaistos vārdos savu ļaunumu iepīt!!! Aktuāla problēma, kas netiek risināta!!! Vieglāk jau bērnus un vecākus par idiotiem pataisīt nevis atlaist dažus mēslus no darba!!!

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.25 12:57

Vietējās ziņas