Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rāviņš: Neviena reforma nav devusi ekonomiju 36

Neviena reforma, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi, nav devusi ekonomiju, piektdien, atklājot administratīvi teritoriālajai reformai veltītu konferenci "Latvijas teritoriju attīstības izaicinājumi" Jelgavā, pauda Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) prezidents un pilsētas mērs Andris Rāviņš (ZZS).

Domes priekšsēdētājs atgādināja, ka viens no reformas mērķiem ir līdzekļu ekonomija, taču pēc viņa domām, neviena reforma nav beigusies ar ekonomiju. Viņš pieļāva, ka tā iespējama šaurā skatījumā vai lokā, taču, skatoties plašākā laukā, šāds rezultāts nav sasniedzams.

"Pašvaldības ir ļoti dažāds, dažāds ir informācijas tehnoloģiju programmatūru pielietojums. Ja gribam novienādot pašvaldības, novienādošanā jāiegulda lieli līdzekļi, kas tam pašlaik nav paredzēti," argumentēja Rāviņš, kā piemēru minot policiju, kuras darbs pašvaldībās tiek organizēts ļoti dažādi.

Pašvaldībām nav arī skaidrs, ar kādiem instrumentiem jaunizveidotajiem novadiem tiks piesaistīti uzņēmēji, kas arī ir viens no reformas mērķiem. Tikai sadzirdot atbildes uz visiem jautājumiem un gūstot pārliecību, ka iedzīvotājiem reforma nesīs tikai plusus, pašvaldības būs gatavas atbalstīt to, pauda Jelgavas mērs.

Arī Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Gints Kaminskis komentēja, ka informācijas ir pārāk maz, jautājumu ir daudz, taču "mēs tās nedzirdam, nespējam saklausīt, vai arī tām nav seguma un mums nespēj paskaidrot". Kaminskis arī izteica cerību, ka konferenču ciklā "Latvijas teritoriju attīstības izaicinājumi" amatpersonas, zinātnieki un speciālisti spēs apkopot viedokli, ko varēs argumentēti paust reformas īstenotājiem.

Jau vēstīts, kas šodien Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) notiek viena no septiņām vērienīgā cikla "Latvijas teritoriju attīstības izaicinājumi" konferencēm. Jelgavā notiekošajā konferencē uzmanība tiks pievērsta zemes resursam kā teritoriju attīstības faktoram.

Konferencē piedalās Rāviņš, LLPA izpilddirektors Viktors Valainis, LLU rektore Irina Pilvere, pārstāvji no Latvijas LPS, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Zemkopības ministrijas.

LLPA un LPS iniciētā konferenču cikla mērķis ir rast atbildi uz jautājumu, vai VARAM piedāvājums administratīvi teritoriālajam modelim ir labākais risinājums Latvijas reģionu attīstībai un visas valsts ekonomiskās izaugsmes veicināšanai. Konferencēs tiks apspriestas iespējas sekmēt līdzsvarotu un ilgtspējīgu Latvijas reģionu attīstību. LLPA uzskata, ka Latvijā ir nepieciešams rast efektīvus risinājumus, lai apturētu iedzīvotāju skaita samazināšanos valstī un izlīdzinātu reģionu nevienlīdzību, kā arī atpalicību no Eiropas Savienības vidējā attīstības līmeņa.

Līdz jūnija vidus septiņās Latvijas pilsētās notiks konferences par Latvijas teritoriju attīstības izaicinājumiem, katrā reģionā detalizētāk apskatot vienu no prioritārajām jomām reģionu attīstības veicināšanai. Tajās aicināti piedalīties pilsētu domes priekšsēdētāji, novadu domju priekšsēdētāji, augstskolu rektori un citi speciālisti un interesenti.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 36

?

Ja pašam būtu izdevīgi tad gan citu ziesmu dziedātu. Kā tad tur bija ar skolu reforumu?

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.07 16:30

jelgavnieks

ko tu izsaukumzīmjniek gar skolām krāmējies Rāviņš ir pozitivs paraugs gan kā pilsētas saimnieks, gan kā privātā dzīvē,un nevajag izdevību vērtēt pēc sevis ,proti pēc neizvesto miskastu daudzuma, velcies tik ātrāk uz Tušķu atkritumu poligonu tur tavu izdevību pietiks ilgam laikam.......

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.08 07:54

! ? !!

Viņam pašam tas ir do feņi.
Bet viņš piedāvā skatīt plašākā laukā un tāpēc:
1. Divdesmit sešu rajonu vietā nodibināja 116 novadus. Jā, lai ekonomētu - tā tas tika vāvuļots pirms šī stulbuma, jo stulbuma rezultātā algās vien izmaksā vairāk par miljonu, ja salīdzina ar rajonu algām.
2 Plašāk vajadzētu tā, ka novadu skaitu vajadzētu paplašināt un nodibināt vismaz desmit tūkstošus novadu. Vārdu sakot, gandrīz katru saimniecību taisīt par novadu. Uz vietas nepietiks cilvēku, ko salikt pa amatiem ar tūkstošu lielu atalgojumu mēnesī, jo novadu štatos amatu ir ļoti daudz.
3. Risinājums - no tām vietām, kur bezdarbs, piemēram, Latgale, uz amatiem aicināt cilvēkus, maksāt kompensācijas par dzīvošanu un braukāšanu.

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.07 17:01

Cukurštoks

Ja būs 10 tūkstoši novadu, tad no visas Latvijas bezdarbniekiem un bomžiem, ne tikai no Latgales vien, būs stipri par maz. Būs jāieved no citām zemēm, jo amatu saraksti ir milzīgi. Latviešu valodas prasme nebūs vajadzīga, jo ir daudz tādu amatu, kuru aizpildītāji nemaz tā riktīgi nezina, kas tas par amatu un kas jādara. Parakstīties par algu arī nevajag, jo to skaita uz karti. Ne valodas, ne rakstīšanas prasme nebūs vajadzīga.
Ir viena problēma. Kurš spēs izdomāt jaunus apjomīgus nodokļus? Algām, autiņiem un kompensācijām būs nepieciešama milzu nauda.

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.07 18:13

Vāgners

Jums pašiem nav apnikusi šī desmitgadēm ilgstošā spēle ar pašvaldību reformu? Gadu nogada to reklamē, reformē, tad atkal atzīst par nepareizi reformētu, tagad jaunā valdība ļoti aktīvi ķērusies pie pēdējo gadu reformas priekšlikuma īstenošanas. Un Pūce pēkšņi kļuvis baigais speciālists reformu jautājumā. Drīz neviens Latvijas iedzīvotājs nezinās pat pats savu, nerunājot par radu un draudu, adresi. Un cik tā reforma izmaksās? VISĀS datu bāzēs jāmaina adreses, tas pats skaitās uz ārzemjukorespondentiem, u.t.t. KAM TAS IR IZDEVĪGI? Pūcem vai tev?

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.07 19:46

KAPĒCĪTIS

Kāpēc:
* Igaunijā un Lietuvā ir trīs reizes mazāk novadu, kā Latvijā un dzīves līmenis augstāks ?
* Kāpēc Latvijā tikai 38 pilsētas un novadi var uzturēt sevi un donorēt pārējos ?
* Kāpēc Jelgavas pilsētā ,Jelgavas ,Ozolnieku un Dobeles novados, tik strauji zaudē savu popularitāti varenā ZZS ?
Vai šeit nav meklējama atbilde, šim satraukumam ?

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.07 23:04

Jānis

Ozolnieku novadā daudz straujāk nekā savā laikā ZZS šobrīd savu popularitāti zaudē supervarenā LRA ar vareno D. Liepiņu priekšgalā.

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.08 07:51

dakters

oša celms tu tuparilijs esi, kur tu vazaņķi vari nokļūt lai salīdzinātu kur kā ir tādi kā tu pirmajās minūtēs dabon bietē pa mutes brūķēšanu kāpēcītis sranijs

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.10 18:01

mhh

Saules dievs varēja rādīt piemēru kā ekonomēt, nevis tukši *irst, bet ar ekonomēšanu ir kā ir.

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.08 09:04

Gudrā pensionāre

Ņilka un Ameriks gudri pilsētnieki, uz Briselli aizbēga.
Lauķiem būs jābēg uz krieviju, dzimtajām sādžām un viensētām.

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.08 09:10

vecis

piever žļonckas vecā birste

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.08 11:46

to KĀPĒCĪTIS

1. Lietuvā un Igaunijā ne tikai novadu ir vidēji 3 reizes mazāk, bet viņiem arī dažādu aģentūru ir mazāk un tādu, bez kurām var iztikt, nav vispār. Nav tik daudz ierēdņu, konsultantu, palīgu, kam savukārt vēl palīgi un konsultanti, nerunājot par locekļiem, kuru Latvijā ir uz katra stūra, kā saka. Tur tik šausmīgi daudz šie minētie "neapēd" nodokļos savākto vai no Eiropas dabūto naudu.
2. Ja Latvijā turpinās maksāt prātam neaptveramās algas novados, naudu izsaimniekot un izniekot, tad ātri būs tā, ka ne 38 uzturēs pārējos, bet gan 28 tikai vairs, jo tie 10 savu naudu paši apēdīs algās u.t.t.

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.08 09:19

mamis

ta -isies prom no šejienes vaiduli, paļurksti tur kā te tu vāvuļo , leitis tevi kā smirdīgu sesku notesīs ka maz neliksies

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.08 11:45

priekš Ha

Prātam neaptveramās summas ir tad, kad novada, kas ir 5 reizes mazāka struktūra par rajonu, domes priekšsēdētājs saņem gadā 35 tūkstošus, bet izpilddirektors- par pāris tūkstošiem mazāk.
Par amatiem ,vajadzīgajiem un galīgi nevajadzīgajiem novados, tas atsevišķi, bet te algas arī tūkstošos mēnesī.

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.08 12:56

> Ha

Rajona izpildkomitejas priekšsēdētaja alga bija 250 rbļ. mēnesī. Pirms galīgā sabrukuma tā bija 300 rbļ. Nekādu atsevišķu izpilddirektoru nebija, jo pats izpildkomitejas priekšsēdētājs bija vienīgais, kuram bija alga. Bet padomes priekšsēdētāja amats bija bez algas, sabiedriskā kārtā.
Ja rēķina pēc tā, ko varēja nopirkt toreiz un tagad, tad tikai viena novada priekšsēdētāja un izpilddirektora alga mēnesī 18-20 reizes pārsniedz toreizējā rajona vadītāja algu. Bet novadu šodien taču ir 5 reizes vairāk nekā bija rajonu. Tad iznāk, ka reāli pārmaksāts šiem klerkiem ir 100 reizes.

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.08 13:07

jelgavnieks

pamatā jēlo skrebekļu autoreļi ir dzīves neveiksminieki žūpas ragneši , tie lai sevi ataisnotu savāsa no žūpošanas aizpampušajās acīs,ar apbrīnojamu regularitati apmelo zākā goda vīru Rāviņa personā, pilsētas saimnieks kurš laba ir izdareijis daudzreiz vairāk kā viss tas bars precīzāk šaika zemisko muldoņu-miskastnieku to kuru vieta būtu Tušķu atkritumu kaudzēs -zemiskie radijumi ,normāli cilvēki zem sava goda tādiem cilvēknīdējiem pat virsū nespļaus-ārā no pilsētas zagļi slaisti žūpas ,miskastu smārds ir jūsu ,smaržas,

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.08 14:16

jelgavniekam

Rāviņu zinu ko Avangarda kolhoza laikiem. Trāpīja cilvēks īstajā momentā un īstenajā vietā. Ja nebūtu visa šitā šļura iznākusi, viņa karjeras griesti būtu vai nu Užuļa vietā vai Salenieka vietā par galveno mehanizatoru Jelgavas rajonā. Sanācis kā iznācis, iespējas bija ar pilnu krūti mesties pret bijušo un esošo, pilnā sparā uz pārmaiņām. Daudzi vinnēja, tikpat daudzi zaudēja. Tas ir jebkuras revolūcijas rezultātā.

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.08 14:40

pensionars

Rāviņš krietns pilsētas saimnieks ,saka un izdara,salīdziniet pilsētu 10-15 gadus atpakaļ,drūma pelēka nemīlīga pilsētele Rāviņa vadībā pilsēta ar katru gadu atplaukst visos veidos ,cilvēki kuri daudzus gadus Jelgavā nav bijuši ar atzinībām novērtē panākto, un arī cilvēku sejās tas atspoguļojās-prieks dzīvot Jelgavā lai izdodas iecerētais

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.08 17:13

pensionāram

Domes trollis, pabeidzot, neaizmirsti noraut ūdeni! Būsi nopelnījis no puķveikala "šmigu".

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.08 20:55

hhhhh

Arī cukurfabrīka ..zeļ un plaukst ,, !

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.09 08:17

pensionars

pa nožēlu jāsecina ka Gintermuižas trakonama ,absolventi, savas meļu zemisko smerdeļu aktivitates piekopj sparīgi........

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.10 17:40

pensionāram

Jelgava ir ceturtā lielākā Latvijas pilsēta,bet saņem no citām pašvaldībām dotācijas.

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.08 23:52

pensionars

tu muldekli tak ik rītu savas ,dotācijas, arī saņem atkritumu kastēs ,ne tā ,un pelnīti uz neko labāku mīzalnieka ,kungs, tev nespīd, tā ka .isies tik ātrāk ,pavakariņot, tuvākajā mēslu kastē ,labu apetīti,-mīzniek kungs,

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.10 17:46

KĀPĒCĪTIS

Ja nezināt šādu patiesību,kas pieejama visiem, tad saprotama un piedodama Jūsu neziņa.
Ieejiet jebkurā bibliotekā un Jums parādīs jebkuras pašvaldības budžetu ar tās peļņu un zaudējumiem. Protams ja Jums ir elementāras priekšzināšanas par budžetu vispār.

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.10 16:52

cītara

Atkal darba imitācija.....Diskutēs,debatēs,rosīsies,apspriedīsies un mēneša beigās pāris tukstoši...Un tā turpinās gadiem.

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.09 08:54

,,,

skatos uz bildi,tā ,ka plūme,vai kāds patisons...

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.09 21:29

dārznieks

tev kā miskastniekam esot i plūmes i patisoni nesanāk, miskastes ķeska tavā ,galdā, ceļama

pirms 3 mēnešiem, 2019.06.10 11:10

Vietējās ziņas