Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ražos cūku pupu kraukšķus 3

Jelgavas novada dome atbalstījusi lēmumprojektu, kas paredz izīrēt nedzīvojamās telpas 44,1kvadrātmetru platībā pašvaldības nekustamajā īpašumā «Jaunlīdumi» Dzirniekos Jaunsvirlaukas pagastā saimnieciskās darbības veikšanai, informē pašvaldībā.

Uzņēmējas Kristīnes Ozoliņas nodarbe ir pārtikas produkta ražošana no cūku pupām, kas raksturojami kā čipsi, uzkodas jeb cūku pupu kraukšķi.

Jaunā uzņēmēja, kas līdz šim kā pārtikas tehnoloģijas pētniece līdzdarbojās Latvijas Lauksaimniecības Universitātes paspārnē, plāno izveidot uz sociālās uzņēmējdarbības principiem balstītu nelielu ražotni. Uzņēmuma produkcija jau pakāpeniski top un ir iegādājama pēc pasūtījuma vai mājražotāju tirdziņos.

Ņemot vērā, ka uzņēmējdarbības ražošanas pamatā ir rūpīgs roku darbs – gan cūku pupu šķirošanā, lobīšanā, vēlāk arī fasēšanā, darbā plānots iesaistīt tieši sociāli mazaizsargātas mērķgrupas pārstāvjus – piemēram, cilvēkus ar īpašām vajadzībām vai pirmspensijas vecuma cilvēkus.

Plānots, ka ar pašvaldības atbalstu uzņēmums sniegs pieteikumu arī projektu konkursā Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA), Latvijas Lauku attīstības programmā. Šī programma sniedz atbalstu jaunu produktu un pakalpojumu radīšanai, to realizēšana tirgū un kvalitatīva darba apstākļu radīšanai, ražošanas procesā nodrošinot darba vietas sociālai atstumtības riskam pakļautai cilvēku grupai – cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, pirmspensijas vecuma cilvēkiem.

Pašlaik saimnieciskās darbības veicēja tirgum jau radījusi vairākus produktus ar cūku pupu kraukšķiem – sālītus, ar ķiploka garšu, kā arī bez piedevām un ar olīveļļu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Forumu lasītāja

Var nopirkt veikaliņā pretī autoostai (pie gājēju ielas). Nopirku un pagaršoju. Garšīgi :)

pirms gada, 2016.09.27 13:37

Vietējās ziņas